Skip to content

Jak sporządzić arkusz lub szablon kontroli dochodów i wydatków osobistych lub firmowych w programie Excel

14 de kwiecień de 2021

Jak zostaliśmy poinformowani, Excel to wysoko wykwalifikowane narzędzie, gdzie możemy wykonywać dowolne operacje matematyczne, arkusze kalkulacyjne, a także tworzyć tabele z liczbami, aby później wykonać te operacje w bardzo wydajny, prosty i bezpieczny sposób.

Większość dużych firm zatrudnia Excel jako Twoje ulubione narzędzie, a jeśli jest coś, co firma musi mieć, to jest to kontrola jej dochodów, a także wydatków. Dlatego, aby działał poprawnie, musi mieć zaktualizowane i całkowicie aktualne dane.

Excel pomoże nam szybko uporządkować wszystkie wyżej wymienione, ważne w tym wszystkim jest umiejętność korzystania z tego dokumentu, posiadanie podstawowej wiedzy na jego temat, otworzy wiele drzwi w świecie pracy oraz w świecie biznesu, w celu ułatwienia i utrzymania porządku w działalności tych firm.

Aby się o tym dowiedzieć, istnieje wiele kursów online, które informują nas o tym, podobnie jak z naszych komputerów, możemy po prostu ćwiczyć indywidualnie, stając się samokształceniem, które będzie nam później służyć w każdej sytuacji w pracy lub o innym zainteresowaniu.

Znaczenie arkuszy kalkulacyjnych

Chociaż wiemy, eistnieje kilka narzędzi informatycznych z różnymi i zróżnicowanymi umiejętnościami, które mogą nam pomóc lub stworzyć dobrą pracę, w ten sam sposób znacznie ułatwią naszą działalność uniwersytecką, a nawet sprawią, że nasze konta i ewidencje będą wygodniejsze.

Jeśli chodzi o arkusze kalkulacyjne, to w zasadzie arkusze cyfrowe w programie Excel, w którym można wprowadzać tysiące danych, a tym samym wykonywać na nich różne operacje.

W tych arkuszach znajdują się ważne elementy i są one nieco bardziej złożone, znane jako „makra” instrukcje, które sami możemy zaprogramować w arkuszach danych do użycia i po prostu szybko to, za co są odpowiedzialni, to automatyzacja naszych zadań.

Znaczenie Excela w świecie biznesu

Większość lub można powiedzieć, że wszystkie narzędzia mają swoje narzędzia, więc Excel też ma swoje sztuczki. Dlatego ludzie, którzy mają tylko bardzo podstawową wiedzę na temat programu Excel, myślą i uważają, że jest to tylko arkusz kalkulacyjny, a to prowadzi do nie osiągając pełnego potencjału.

Duże i małe firmy wykorzystują to w zarządzaniu księgowością, zapasami, a także sprzedażą i zaopatrzeniem, a wszystko to poprzez swój arsenał funkcjonalności. Mając odpowiednią wiedzę, aby z niego korzystać, możemy nie tylko tworzyć te arkusze, ale także aplikacje, aby móc to zrobić wykonywać zadania o dużym stopniu złożonościjednym z tych zadań jest zastosowanie pulpitów nawigacyjnych.

dziewczyna używa komputera przy biurku

Należy zauważyć, że jest coraz więcej takich narzędzi z tymi samymi funkcjami, a nawet więcej, by powiedzieć, ogromna różnorodność programów, ale mimo to Excel jest nadal jednym z najpotężniejszych i według badań używane przez pracowników biznesowych.

Jak sporządzić arkusz lub szablon kontroli dochodów i wydatków osobistych lub firmowych w programie Excel

Dla pracowników to zadanie jest uważane za jedno z najbardziej żmudnych a także powolny, dlatego wiele osób decyduje się na zatrudnienie profesjonalnych księgowych, aby ułatwić ten proces.

Przede wszystkim musimy to zrobić otwórz nowy arkusz kalkulacyjny w programie Excel, następnie dwukrotnie klikamy zakładkę znajdującą się na dole pustego arkusza, możemy nazwać ten arkusz jako „ dochód ”

Drugi krok to oznacz kolumny w arkuszu dochodówW ten sposób: w A1 umieszczamy datę, następnie opis w B1, następnie płatnik w C1, w D1 numer faktury, w E1 sposób płatności, aw F1 sumę.

Trzecim krokiem jest wprowadzenie naszego pierwszego wpisu do arkusza kalkulacyjnego „dochód” lub „wyjście”, ważne jest, aby umieścić tutaj pełną datę. Następnie wciskamy klawisz „enter”, aby rozpocząć drugi wpis, po zakończeniu uzupełniania informacji, musimy umieścić tę formułę w naszej ostatniej kolumnie „ G2 = (G1 + D1) ”.

Aby zakończyć, wybieramy komórkę G2 i wciskamy klawisze Ctrl + C, aby je skopiować, następnie wybieramy kolumnę ” G ”, klikamy kolumnę i wybieramy „ wklej specjalnie ”, a następnie wybieramy pole, które wskazuje ” wklej formuły ”i natychmiast ta formuła działa automatycznie aby wykonać obliczenia na naszym arkuszu przychodów i kosztów.

dołącz do naszego kanału telegram