Skip to content

Jak sortować zdjęcia według daty w systemie Windows 10? – Nie zapomnij o niczym

29 de grudzień de 2021

Liczba plików, które komputer może przechowywać, zależy od ilości pamięci; czasami na jednym komputerze możesz mieć wiele plików tekstowych, obrazów, audio i wideo. Tak więc wyszukiwanie pojedynczego pliku bez dokładnej znajomości jego nazwy może być trudne lub niemożliwe, jeśli chcesz. uporządkuj swoje zdjęcia według daty, aby ułatwić lokalizację w systemie Windows, jesteś we właściwym miejscu.

Jak sortować zdjęcia według daty w systemie Windows 10?

Komputery mają imponującą zdolność ułatwiania nam życia, mogą przetwarzać i przechowywać wiele informacji. W przypadku aktywności zawodowej w większości dziedzin prowadzenie firmy jest koniecznością.

W domu komputery stają się biblioteką i szafką na dokumenty, z której może korzystać cała rodzina, a laptopy są wiernymi przyjaciółmi, którzy pomóc Ci w prowadzeniu działań z dowolnego miejsca.

Jeśli masz komputer z systemem Windows 10, możesz sortować pliki według rozmiaru i daty, o ile nie podoba Ci się domyślny sposób ich alfabetyzacji w kolejności rosnącej.

Organizacja ta została utworzona w celu: że ludzie mogą zlokalizować konkretny plik. Problem polega na tym, że jeśli nie pamiętasz nazwy pliku, trudno go znaleźć, jeśli masz kilka zapisanych. W takich przypadkach możesz użyć zawartego w nim tekstu, aby go zlokalizować.

W przypadku obrazów, nie możesz użyć tej samej strategii. I to jest właśnie z tego typu plikami, z którymi jest więcej problemów ze znalezieniem ich. Dzieje się tak dlatego, że generalnie nie mamy jednego zdjęcia, ale mamy tysiące w różnych folderach.

Dlatego zaleca się, aby oprócz zamówienia kuchni czy odzieży, utrzymuj swoje zdjęcia w porządku na komputerze co nosisz.

Wiele zdjęć, które masz na swoim komputerze, dotarło do niego przez telefon lub ponieważ pobrałeś je z aplikacji, w każdym razie te zdjęcia mają już nazwę, która je identyfikuje i która nie jest ci znana.

Data schwytania

W ustawieniach systemu Windows 10 możesz dostosować wiele funkcji do swoich upodobań i wygody, dzięki czemu możesz pracować szybciej. Zostało to zaprojektowane w ten sposób, ponieważ nie wszyscy mamy takie same umiejętności i gusta. Więc każdy komputer może mieć inną konfigurację.

W przypadku obrazów wiele osób poświęca dużo czasu na zmianę nazwy każdego z nich. To może oznaczać wiele godzin w pracy, która nie jest tego warta, bo są prostsze sposoby na wykonanie tej pracy

Chociaż prawdą jest, że na Twoim komputerze do każdego zdjęcia przypisane są litery i numeracja, która służy jako odniesienie do ich lokalizacji w kolejności rosnącej. Powinieneś też wiedzieć, że każdy plik ma trzy rodzaje dat: Przechwytywanie, modyfikacja i ostatni dostęp.zamów zdjęcia

Możesz użyć tych danych do uporządkowania folderów zdjęć. Musisz tylko wejść do sekcji Obrazy, którą masz na swoim komputerze i kliknąć prawym przyciskiem myszy na puste miejsce. Spowoduje to pojawienie się okna, druga opcja informuje o lokalizacji zdjęć.

Jeśli chcesz wprowadzić datę dostępu jako informację determinującą, musisz kliknąć na zamówienie według opcji i przejść do sekcji więcej na końcu. Tam otworzy się kolejne okno, w którym możesz wybrać datę dostępu.

Jest to bardzo popularny i wykonalny sposób sortowania zdjęć, ponieważ nie musisz zmieniać całej nazwy, ale pamiętaj o dacie. Wszystkie te zmiany zostaną zastosowane do informacji, które już przechowujesz na swoim komputerze i na One Drive, jeśli masz to z góry określone.

Data ostatniej modyfikacji

Dźwięki, filmy i obrazy można edytować na komputerze za pomocą tych samych narzędzi, które zapewnia system Windows 10 lub aplikacji pobranych na komputer. Każda zmiana, którą zastosujesz do obrazu, modyfikuje nie tylko estetykę ale właściwości pliku, dla którego generowany jest nowy.

Jeśli jesteś jednym z tych, którzy zwykle wprowadzają zmiany w swoich zdjęciach, możesz skorzystać z opcji sortowania według daty ostatniej modyfikacji. Możesz więc pracować nad obrazem i zapisywać postępującą zmianę, którą osiągasz, aż osiągniesz ostateczny rezultat.osoba zamawiająca zdjęcia

Podobnie jak w przypadku poprzedniej opcji, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy puste miejsce w sekcji obrazów komputera, aby pojawiło się okno z zakładką Więcej.Wybierz tę zakładkę i zaznacz sekcję daty modyfikacji, na koniec musisz potwierdzić zmianę.

Windows 10 ma fantastyczne narzędzie, które umożliwia przeglądanie zdjęć przechowywanych na komputerze. Aby zlokalizować zdjęcie według daty, wystarczy umieść słowo photos w wyszukiwarce systemu operacyjnego, otworzy się okno, w którym będzie można wybrać aplikację o tej nazwie.

Po otwarciu aplikacji zobaczysz wszystkie zdjęcia, które masz na swoim komputerze i w One Drive, i możesz skonfigurować wyszukiwanie według daty przechwycenia lub jeśli są najnowsze. Jeśli potrzebujesz zlokalizować zdjęcie, które zostało zrobione kilka lat wcześniej, możesz użyć osi czasu po prawej stronie ekranu, aby przewinąć do szukanej daty.komputer z systemem Windows

Co zrobić, aby moje zdjęcia były oddzielone miesiącami?

Jeśli skonfigurowałeś komputer do przechowywania plików multimedialnych w aplikacji One Drive, będziesz mógł przewijać wszystkie zdjęcia i widzieć, że są one klasyfikowane według miesiąca i roku ich przechwycenia lub modyfikacji.

W tej aplikacji możesz przeglądać kolekcję obrazów konkretnej osoby lub według folderów. Możesz rozpocząć wyszukiwanie według miejsca lub dowolnych danych, które plik zawiera we właściwościach. Im bardziej dostosujesz ustawienia obrazu do własnych potrzeb i upodobań, tym przyjemniejsze będzie odnajdywanie plików multimedialnych.

dołącz do naszego kanału telegram