Skip to content

Jak skonfigurować skróty klawiaturowe w Google Chrome? – Szybki dostęp

4 de styczeń de 2022

Google Chrome to jedna z najlepszych obecnie przeglądarek na komputery i telefony komórkowe. Wszystko to za sprawą dobrych usług Google i tego, że przeglądarka jest szybka w ładowaniu stron internetowych. Jakiś czas temu przeglądarka internetowa nie otwierała stron, które nie zawierały plików cookie, ale zostało to już rozwiązane.

Wszystkie funkcje Google Chrome są naprawdę niezwykłe, ale warto wspomnieć o jednej szczególnie, a mianowicie o skrótach klawiaturowych. Krótko mówiąc, pokażemy Ci, jak uzyskać dostęp do skrótów klawiszowych, jak dodawać nowe klawisze skrótów w Google Chrome oraz jak korzystać z nowych skrótów z Twojej przeglądarki.

Przeglądarka Google Chrome zawsze stara się różnić od innych przeglądarek i niewiele ma tego kombinacja klawiszy zapewniająca szybki dostęp funkcji. Domyślnie Google Chrome zawiera pewne skróty do klawiszy. Możesz jednak modyfikować takie skróty w dowolnym momencie lub dodawać więcej.

Modyfikowanie skrótów lub dodawanie nowych w Google Chrome to coś prostego, jedyną rzeczą jest to miejsce, w którym odbywa się konfiguracja, staje się nieco irytujące. Jednak pomijając to wszystko, są większe problemy ze zmianą kluczy.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak uzyskać dostęp klawisze skrótów W przeglądarce Google Chrome zwróć szczególną uwagę na następny proces:

 1. Uruchom komputer
 2. Otwórz przeglądarkę Chrome
 3. Teraz naciśnij klawisz „CTRL” i połącz go z dowolnym przyciskiem na klawiaturze
 4. Na koniec użyj tej funkcji, która pojawi się na ekranie

To wszystko, co musisz zrobić, aby móc używaj skrótów w Google Chrome. Niektóre z najpopularniejszych, a nawet używanych kombinacji klawiszy w przeglądarce Google Chrome to:

 • „CTRL” + „J” (aby otworzyć okno pobierania)
 • „CTRL” + „G” (do wyszukiwania treści w sieci, w której się znajdujesz)
 • „CTRL” + „A” (aby wybrać całą zawartość sieci)
 • „CTRL” + „S” (aby pobrać całą stronę internetową)
 • „CTRL” + „N” (aby otworzyć nowe okno Google)
 • „CTRL” + „T” (aby otworzyć nową kartę w przeglądarce Google Chrome)

Jaka jest procedura dodawania nowych skrótów klawiszowych?

Wszystkie wymienione powyżej to skróty do funkcji Google. W przeglądarce możesz dodać nowe kombinacje klawiszy, ponieważ Google Chrome nie przyjmuje wszystkich kombinacji. Jeśli nie zauważyłeś, w przeglądarce jest kilka klawiszy, które po połączeniu nic nie robią.

osoba używająca klawiatury

Tak jest ponieważ nie mieć przypisany skrót, dlatego nie otwierają żadnej funkcji. Teraz, aby korzystać z innych klawiszy, musisz dodać do nich funkcję. Jeśli chcesz dodać więcej funkcji do Google na swoim komputerze, zwróć szczególną uwagę na kolejne dwa podtematy.

Instalowanie skrótów dla Google

Kombinacje klawiszy, które domyślnie ma Google Chrome, zajmują już wszystkie funkcje przeglądarki. Dlatego jeśli chcesz używać większej liczby kombinacji klawiszy w przeglądarce, musisz zainstaluj skróty w Googles. Skróty to oficjalne rozszerzenie Google, które zapewnia dostęp do dodatkowych usług przeglądarki.

Przeglądarka, gdy ma swoje domyślne funkcje Nie korzysta z innych usług wyszukiwarki, ale dzięki temu rozszerzeniu można uzyskać dostęp do wszystkich usług. Oprócz zainstalowania skrótów w przeglądarce dobrze byłoby zobaczyć, jak ustawić hasło do swojego profilu Google, aby zapewnić większą prywatność danych.

Jeśli masz Niepowodzenie instalacji rozszerzenia Google Chrome pomaga umieścić hasło do swojego profilu Google, możesz ponownie zainstalować Google Chrome. Teraz zobacz, jak jest zainstalowane rozszerzenie Skróty:

 1. Uruchom komputer
 2. Otwórz przeglądarkę Chrome
 3. Naciśnij ikonę „Więcej”, czyli tę z trzema kropkami
 4. W opcjach, które zostaną wyświetlone, znajdź tę, która mówi „Więcej narzędzi”
 5. Następnie wybierz ten z napisem „Rozszerzenia”

logo Google

 1. W rozszerzeniach, które posiada Twój zespół, kliknij ikonę z trzema leżącymi liniami
 2. Następnie wybierz opcję „Sklep internetowy”
 3. W pasku wyszukiwania rozszerzeń wybierzesz pierwszy wynik
 4. Na koniec kliknij „Dodaj do Chrome” i autoryzuj wszystkie uprawnienia, o które prosi rozszerzenie

Personalizacja skrótów

Po zainstalowaniu i aktywowaniu rozszerzenia na urządzeniu, będziesz musiał dostosować skróty. Zobacz, jak skonfigurowane są skróty w Google Chrome:

 1. Uruchom komputer
 2. Otwórz Google Chrome
 3. Przejdź do „Więcej narzędzi”
 4. Wybierz opcję „Rozszerzenia”
 5. Na stronie włączysz skróty i przejdziesz dalej, aby aktywować kombinację liter
 6. Wreszcie, czego by ci brakowało, to wyznaczenie skrótów klawiaturowych, aby włączyć rozszerzenia

Należy zauważyć, że w przeglądarce Google Chrome istnieje sposób na usunięcie wszystkich reklam, które pokaż niektóre strony internetowe. Jeśli chcesz bardziej cieszyć się przeglądaniem Internetu, powinieneś zablokować reklamy.

Jak używać nowych skrótów za pomocą klawiszy komputera?

Użyj nowych skrótów które umieszczasz w przeglądarce Chrome, jest czymś prostym, wystarczy nacisnąć wszystkie klawisze, które wyznaczyłeś dla każdej funkcji.

dołącz do naszego kanału telegram