Skip to content

Jak skonfigurować pobieranie ze Sklepu Play, aby było wykonywane tylko po połączeniu z Wi-Fi?

12 de sierpień de 2021

Obecnie większość ludzi w każdym wieku, dorosłych i dzieci, ma do dyspozycji inteligentny telefon komórkowy do użytku osobistego lub służbowego. Niezależnie od używanego sprzętu telefony te posiadają treści multimedialne wykonywane przez różne aplikacje. Jeśli te aplikacje nie działają poprawnie, telefon komórkowy nie będzie w stanie działać w 100% wydajnie. Z tego powodu niezwykle ważne jest ich aktualizowanie.

Do tego momentu wartość pobrań i aktualizacji dokonywanych ze Sklepu Google Play jest zrozumiała, problem zaczyna się, gdy pobieranie odbywa się automatycznie i nie mamy sieci Wi-Fi ani niezbędnych megabajtów i danych do pokrycia tego pobierania.

Powiedzmy, że problem tkwi zasadniczo wtedy, gdy chcemy pobrać aplikację i stajemy przed małym dylematem, który pozostawia nam wiele wątpliwości.Pobieramy przez komórkową transmisję danych lub czekamy na WiFi?

To wtedy wszystko wokół nas robi się ciemno, kiedy nie wiemy, co robić. Czy zwracamy uwagę na to pragnienie, które rodzi się w głębi naszego jestestwa? Czy kontroluję zużycie moich danych? Potem nie mogę odpowiedzieć na WhatsApp… te i inne pytania rodzą się w naszej głowie i powodują, że stajemy przed mentalnym dylematem.

Z tego powodu ważne jest, aby wiedzieć Jak skonfigurować pobieranie ze Sklepu Google Play, aby odbywały się tylko wtedy, gdy jesteśmy połączeni z siecią Wi-Fi. A ja mówię kiedy, ponieważ oczywiście pochłania to wszystkie nasze pieniądze, a teraz chcemy takiej opcji, która pozwala nam zaoszczędzić na planach danych.

Wyłącz aktualizacje Usług Google Play

Od pewnego czasu Sklep Play ma piękną opcję, która nie pozwala nam w żaden sposób korzystać z danych mobilnych chyba że wyrazimy na to wyraźne pozwolenie.

Teraz okazuje się, że Google chce pójść jeszcze trochę dalej i dać nam możliwość wstrzymania pobierania, Mam na myśli wstrzymane, gdy nie mamy Wi-Fi i wznawiają się, gdy ponownie połączymy się z siecią Wi-Fi.

Na razie tylko nieliczni użytkownicy próbują tej opcji, ale pomyślimy, że to bardzo dobry pomysł, ponieważ w wielu przypadkach pobieramy zbyt ciężką aplikację, gry ogólnie i dla z jakiegoś okropnego powodu w życiu przechodzimy do trybu offline. Może odcięto prąd, internet albo musimy opuścić to miejsce pilności… wyobraźcie sobie zabranie 2 GB i brak 1 GB, straszne nie? Ale jeśli możemy go zatrzymać i zachować na później, byłoby świetnie.

Zasadniczo będziemy mieli opcję w Ustawieniach, w której możemy określić, że podczas dowolnego pobierania wolimy poczekać, aż połączymy się z Wi-Fi, tak aby po połączeniu smartfona lub tabletu, pobieranie wznawia się automatycznie, bez konieczności wykonywania jakichkolwiek czynności.

Przechwytywanie ekranu analizuje automatyczne aplikacje na Androida

Jak wyłączyć automatyczne aktualizacje w Sklepie Play?

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to wejść do Google Play na telefonie komórkowym z Androidem, do sklepu z aplikacjami. Raz w nim naciśnij przycisk menu z ikoną trzech pasków, które masz po lewej stronie wyszukiwarki aplikacji.

Tam otworzy się okno menu po lewej stronie ekranu. W nim szuka wśród swoich opcji i kliknij opcję Ustawienia znajduje się prawie pod wszystkim. Spowoduje to przejście do sekcji ustawień sklepu z aplikacjami na Androida.

Gdy znajdziesz się w opcjach, Znajdź i kliknij Aktualizuj aplikacje automatycznie, która będzie drugą opcją, która pojawi się tuż pod powiadomieniami. Dzięki tej opcji możesz określić, w jaki sposób chcesz aktualizować aplikacje.

Pojawi się wyskakujący ekran z trzema opcjami. W niej wybierz Nie aktualizuj aplikacji automatycznie aby wyłączyć automatyczną aktualizację aplikacji. Jeśli tego żałujesz, wróć do tego menu i wybierz opcję automatycznej aktualizacji w dowolnym momencie lub zrób to tylko z połączeniami Wi-Fi.

I tak, w tych prostych krokach możesz wyłączyć tę opcję i bez wątpienia będziesz mógł zapisać dane przeglądania i pobieraj pliki tylko wtedy, gdy masz połączenie z siecią Wi-Fi.