Skip to content

Jak skonfigurować pamięć w chmurze iCloud, aby zwolnić miejsce bez utraty plików

28 de październik de 2022

Gdy tylko zaczniemy konfigurować iPhone’a lub iPada, jedną z pierwszych rzeczy, o które jesteśmy proszeni, jest posiadanie konta iCloud. Jednym słowem jest to usługa w chmurze, która pozwala nam na przechowywanie do 5 GB za darmo. Ale jedno z pytań, które zadajemy sobie najczęściej, to: Jak skonfigurować pamięć iCloud bez utraty plików i używaj go poprawnie.

iCloud działa również w systemie Windows, więc każdy, kto jest zainteresowany tym, co ta usługa ma do zaoferowania, niekoniecznie musisz mieć urządzenie Apple, aby z niego korzystać.

Dobrą rzeczą w iCloud jest to, że możesz zsynchronizować kilka swoich urządzeń, aby udostępnić wszystkie swoje pliki bez konieczności przesyłania ich z jednego urządzenia na drugie. Oznacza to, że jeśli utworzysz album ze zdjęciami i dodasz kilka z iPhone’a. Pojawią się one na Twoim Macu. Możesz też przekazywać wszystkie informacje o koncie Gmail z innych urządzeń, takich jak Android.

dziś czas na wyjaśnienia jak skonfigurować przechowywanie w chmurze iCloud dla urządzeń iPhone i iPad. To wcale nie jest skomplikowane i w prosty sposób możesz wykorzystać tę pamięć masową w chmurze, aby codzienne życie było znacznie prostsze i bardziej elastyczne.

Jak skonfigurować pamięć iCloud bez utraty plików na iPhonie i iPadzie?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zaktualizować wersję swojego systemu operacyjnego. W tym celu musisz przejść do Ustawienia> Ogólne> Aktualizacja oprogramowania. Jeśli Twoje urządzenie ma już najnowszą wersję iOS, nie powinieneś nic robić. W przypadku konieczności aktualizacji pojawi się komunikat określający wersję, którą zamierzasz pobrać i zainstalować.

Kolejną bardzo ważną rzeczą jest to, że przed kontynuowaniem musisz być zalogowany na swoim urządzeniu. Jeśli nie jesteś zalogowany, możesz przejść do Ustawień i zalogować się przy użyciu swojego Apple ID. W ten sposób możesz również przywrócić kopię zapasową w iCloud, gdy jej potrzebujesz.

Rozpoczęcie konfigurowania pamięci iCloud bez utraty plików

Teraz musimy przejść do „Ustawień”, po czym klikniemy twoją nazwę użytkownika, a następnie wybierzemy iCloud. Musisz wybrać wszystkie aplikacje, z którymi chcesz korzystać z chmury Apple.

Aby móc automatycznie udostępniać pliki. Ważne jest, aby wszystkie urządzenia, z którymi chcesz to zrobić, mają to samo konto iCloud.

Teraz musisz wybrać plan przechowywania, który Ci odpowiada. Zapamiętaj to dla darmowi użytkownicy są dostępni 5 GB. Jeśli potrzebujesz więcej miejsca do przechowywania, będziesz musiał przejść przez pudełko. Ale są plany, które sięgają do 2 TB, czyli całkiem sporo.

Aby przejść do premium musisz wykonać następujące kroki:

 • Najpierw przejdź do „Ustawienia”.
 • Następnie musisz kliknąć swoją nazwę użytkownika.
 • Następnie kliknij „iCloud”.
 • Teraz graj „zarządzanie magazynem”.
 • Następnie przejdź do „Kup więcej miejsca” lub „Zmień plan przechowywania”.
 • Będziesz musiał wybrać plan, a po zrobieniu tego musisz kliknąć „Kupić”, aby rozpocząć proces zakupu.

Musisz pamiętać, że cena, która pojawia się dla każdego planu, jest miesięczna. Oznacza to, że co miesiąc będziesz musiał płacić tę cenę, aby utrzymać swoje świadczenia.

urządzenia Apple kompatybilne z icloud

Jak przesłać zdjęcia z mojego iPhone’a do iCloud

To wcale nie jest skomplikowane przenieś wszystkie zdjęcia, które masz na iPadzie lub iPhonie do iCloud.

 • Idziemy do „Ustawienia”.
 • Następnie klikamy na naszą nazwę użytkownika.
 • Następnie aktywuj opcję „Zapisz kopie zapasowe”.
 • Do końca „Utwórz kopię zapasową teraz”.

Jak zwolnić miejsce w iCloud bez utraty plików?

Przy wielu okazjach będziemy w stanie lub będziemy chcieli zapłacić aby zwiększyć ilość miejsca na naszym koncie iCloud. W takich przypadkach idealnym rozwiązaniem byłaby próba zoptymalizowania ilości zajmowanego przez nas miejsca. Można to zrobić, zwalniając od czasu do czasu miejsce w iCloud.

Idealnie, usuń stare kopie zapasowe. Mogą zajmować dużo miejsca na Twoim koncie. Dobrym pomysłem jest również usunięcie zdjęć, których możesz nie chcieć zachować. To samo z filmami.

 • W tym celu przejdziemy do „Ustawienia”.
 • Wybierz swoje imię.
 • Ale już „iCloud”.
 • Przejdź do „Zarządzaj pamięcią”, a następnie „Kopie zapasowe”. W starszych wersjach byłoby to iCloud Storage> Manage Storage.
 • Kliknij urządzenie, którego używasz.
 • Wybierz dane, które chcesz usunąć i będziesz mógł również dezaktywować kopie zapasowe niektórych aplikacji.
 • Aby usunąć kopie zapasowe, wystarczy przejść do „Usuń kopię zapasową”, a następnie „Dezaktywuj i usuń”.

Najlepszym sposobem tworzenia kopii zapasowych nie jest iCloud. Ale na iTunes. W ten sposób nie wydasz dużo miejsca na swoim koncie i możesz maksymalnie wykorzystać wolne miejsce oferowane przez Apple.

Inny wskazówka, aby uniknąć zbyt szybkiego zużywania całej tej przestrzeni jest wyłączenie „Biblioteki zdjęć”, a także uniemożliwienie korzystania z poczty iCloud. Jeśli chcesz zaoszczędzić jeszcze więcej miejsca, możesz zwolnić miejsce na iCloud Drive. W tym celu musisz przejść do iCloud> iCloud Drive> Wyłącz foldery Biurko i Dokumenty.

Posiadanie dużej ilości miejsca w iCloud nie jest zbyt skomplikowane. Ważne jest, żebyś spróbował w pełni wykorzystaj całą przestrzeń, którą Apple oferty na darmowych kontach i nie marnujesz ich na rzeczy, na które nigdy nie spojrzysz ani nie będziesz ich używać.

To też dobry pomysł usuń zdjęcia i filmy, które Cię nie interesują. Możesz mieć dobrą kwotę, która jest udostępniana w różnych grupach WhatsApp wśród innych aplikacji. Powinieneś zainwestować trochę czasu w usuwanie takich plików, a w końcu znajdziesz się z dużą ilością „dodatkowej” przestrzeni dyskowej i bez płacenia ani grosza.

dołącz do naszego kanału telegram