Skip to content

Jak skonfigurować konto Gmail, Outlook lub Hotmail na Androidzie i iOS?

11 de marzec de 2022

Jeśli musimy się zastanowić najlepsze aplikacje pocztowe dziś nie ma wątpliwości, że najczęściej używany jest gmailalternatywa Google, po części dlatego, że jest domyślnie instalowana na urządzeniach mobilnych z systemem Android.

Poza tym musimy powiedzieć, że prostota otwierania kont w Gmailu nie przeszkadza niektórym użytkownikom w znalezieniu problemy z konfiguracją profilidlatego poniżej przedstawiamy kroki, które należy wykonać w takich sytuacjach.

Dlatego jeśli chcesz szybko wiedzieć, jak możesz skonfigurować aplikację Gmail na urządzeniach mobilnych z systemem iOS i Androidwszystko, co musisz zrobić, to czytać dalej, aby nie przegapić żadnych szczegółów.

Zaawansowane ustawienia Gmaila

Zanim przejdziemy do szczegółów, chcemy porozmawiać o kilku słowa, które zwykle pojawiają się użytkownikom w takich przypadkach, często je myląc, abyś wiedział, o co chodzi w tych konkretnych pojęciach:

 • POP3 lub POP: jest to zaktualizowana wersja POP, serwera dzięki któremu będziemy mogli tworzyć lokalne kopie wiadomości e-mail usuwanie oryginałów z systemu. Jedną z jego zalet jest to, że system działa niezależnie od pojemności zajmowanej w skrzynce odbiorczej.
 • IMAP: w przeciwieństwie do poprzedniego przypadku, tym razem będzie to możliwe synchronizuj pliki poczty znajdujące się na serwerze z kilkoma zespołami jednocześnie, chociaż oryginały pozostają dostępne. Jeśli otworzymy pocztę na serwerze, tak, na wszystkich pojawi się jako przeczytana.
 • Giełda: Ten serwer ma pewne podobieństwa z poprzednim, z wyjątkiem tego Umożliwia synchronizację kontaktów i kalendarza, co w innych przypadkach jest niemożliwe. Nie zapominaj, że aby z niego korzystać, musisz mieć serwer zgodny z protokołem Exchange ActiveSync.

ustaw hasła w google

Skonfiguruj Gmaila na telefonie komórkowym z systemem Android

Po złożeniu powyższych stwierdzeń uważamy, że nadszedł czas, aby wyjaśnić czytelnikom, co muszą zrobić, kiedy chcą skonfigurować Gmaila na urządzeniu mobilnym z systemem operacyjnym Android. Kroki, które należy wykonać, są następujące:

 • Otwórz aplikację Gmail który powinien być zainstalowany na twoim telefonie komórkowym. Jeśli nie, zainstaluj go ze sklepu Google Play
 • Kiedy tam będziesz Konfigurowanie Gmaila
 • wchodzisz? do Ustawień lub Ustawień
 • W oknie powie Dodaj konto
 • Musisz dodać adres e-mail, który należy do Ciebie i hit Dalej
 • Będziesz musiał wybrać rodzaj konta, które chcesz: POP3, IMAP lub Exchange. Wybierasz jeden i dajesz Dalej
 • Musisz Dodaj Więc hasło tego e-maila
 • Następnie Nazwa użytkownika do wyświetlenia i hasło Ponownie
 • W tym oknie możesz wpisz nazwę serwera lub zostaw ten, który pojawia się automatycznie
 • Zobaczysz wtedy sekcję Port, w której musisz wpisz kod odnoszący się do Twojego typu e-maila
 • Czas na wybierz rodzaj zabezpieczenia chcesz, więc wybierz SSL/TLS
 • Po wykonaniu powyższych czynności musisz skonfigurować serwer wychodzący lub SMTP
 • będziesz podaj nazwę swojego serwera poprzedni widziany wcześniej
 • W Puerto musisz wpisz 26 lub 587 i ten sam rodzaj zabezpieczenia co poprzednio
 • Kiedy skończysz, to wygeneruje twoje konto e-mail
 • w kilka sekund możesz go używać bez problemów

skonfigurować Gmaila na urządzeniu mobilnym

Skonfiguruj Gmaila na iPhonie

I chociaż nauczyliśmy się już korzystać z Gmaila na telefonach z systemem Android, uważamy, że dokładnie w ten sam sposób konieczne jest, abyśmy pokazali Wam szczegóły ustawienie także z Gmail na urządzeniach mobilnych Apple, iOS. W takich przypadkach wykonaj następujące kroki:

 • Otwórz aplikację Gmail który powinien być zainstalowany na twoim telefonie komórkowym. Jeśli nie, zainstaluj go ze sklepu Google Play
 • Kiedy tam będziesz Konfigurowanie Gmaila
 • wchodzisz do Ustawienie lub Ustawienia
 • W oknie powie Dodaj konto.
 • Musisz dodaj pocztę który należy do ciebie i naciśnij Dalej
 • Będziesz musiał wybierz co rodzaj konta, które chcesz: POP3, IMAP lub Exchange. Wybierasz jeden i dajesz Dalej
 • Musisz Dodaj Więc hasło tego e-maila
 • Następnie Nazwa użytkownika do wyświetlenia i hasło Ponownie
 • W tym oknie możesz wpisz nazwę serwera lub zostaw ten, który pojawia się automatycznie
 • Zobaczysz wtedy sekcję Port, w której musisz wprowadź podany kod na Twój typ e-maila
 • Czas na wybierz rodzaj zabezpieczenia chcesz, więc wybierz SSL/TLS
 • Po wykonaniu powyższych czynności musisz skonfigurować serwer wychodzący lub SMTP
 • będziesz podaj nazwę swojego serwera poprzedni widziany wcześniej
 • W Puerto musisz wpisz 26 lub 587 i ten sam rodzaj zabezpieczenia co poprzednio
 • Kiedy skończysz, to wygeneruje twoje konto e-mail
 • w kilka sekund możesz go używać bez problemów

Dzięki prostym krokom, których właśnie Cię nauczyliśmy, możesz używać Gmaila na swoim telefonie niezależnie od systemu operacyjnego.

Gmail z Outlooka w internecie

Jedną z najpopularniejszych bezpłatnych wiadomości e-mail w Internecie jest niewątpliwie Gmail firmy Google. W końcu każdy, kto ma urządzenie z Androidem, ma konto Google. Jednak pomimo tego, że wiele osób ma konto w tej usłudze wolą mieć wszystko z Outlook Web.

Z tego powodu w tym artykule zobaczymy również, jak dodać i skonfigurować Konto Gmail w Outlook Web dzięki czemu możesz w ten sposób zarządzać swoim Gmailem bez konieczności wchodzenia na stronę Google.

Dobrą rzeczą jest to, że ten proces jest bardzo prosty i nie zajmie dużo czasu, aby wszystko było poprawnie skonfigurowane. Ponadto możesz mieć wszystko zorganizowane w taki sam sposób, jak na swoim koncie Gmail. Więc bez wiele więcej do powiedzenia, zobaczmy jak skonfigurować Gmaila w Outlooku.

Skonfiguruj Gmaila w Outlooku w internecie

Oczywiście pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to wejść na oficjalną stronę Outlooka. Po zalogowaniu się na swoje konto Outlook, co powinieneś zrobić, to kliknąć koło zębate konfiguracji, które pojawia się u góry, a następnie przejść do przejdź do opcji, która mówi „Połączone konta”.

W tej sekcji możesz w prosty sposób połączyć konta innych e-maili. Zauważ, że pojawia się gołym okiem”Dodaj połączone konto” Tutaj wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć ikonę Gmail, a otworzy się nowe okno z kilkoma opcjami połączenia z tym kontem.

skonfiguruj Gmaila w programie Outlook

Połącz konto Gmail w przeglądarce Outlook

Teraz musisz zrobić skonfiguruj import swojego konta Gmail. Tutaj możesz już wybrać szeroką gamę opcji.

Od używania Outlooka do odbierania wszystkich e-maili z Gmaila a nawet wysyłaj je ze swojego konta Gmail lub utwórz konkretne konto tylko po to, aby wysyłać e-maile.

Możesz tworzyć foldery i podfoldery dla emuluj wszystko tak, jak miałeś na swoim koncie Google a nawet mieszać foldery z tymi, które masz w Outlooku, scalać je itp.

Jeśli chcesz, aby wszystko było wygodniejsze? najlepiej wybrać pierwszą opcję co to mówi: „Połącz swoje konto Google, abyśmy mogli zaimportować Twoją pocztę e-mail z Gmaila. Będziesz także mógł wysyłać wiadomości e-mail z programu Outlook za pomocą swojego adresu Gmail”.

W przypadku drugą opcję musisz również wybrać pierwszą co to mówi: „Utwórz nowy folder na importowane wiadomości e-mail z podfolderami, tak jak w Gmailu”.

ten proces rozpocznie się natychmiast i nie potrwa to zbyt długo, wystarczy trochę cierpliwości.

To, co zobaczymy dalej, to jak korzystać z Outlooka i Hotmaila w Gmailu. W ten sposób będziesz mógł czytać wszystkie e-maile, które docierają do Ciebie na konta wymienione powyżej, ale na stronie Gmail.

Jak zsynchronizować konta Microsoft w Gmailu

Dla wielu osób witryna Gmail jest znacznie bardziej przyjazna. Dlatego tak bardzo lubią korzystać z usługi Google. Chociaż czasami mamy konta utworzone w serwisie Microsoft że musimy użyć tak lub tak.

Nie martw się, ponieważ Czy istnieje sposób na ich zsynchronizowanie? rachunki aby móc z nich korzystać tak, jak z Gmaila.

Za to musisz postępować krok po kroku, dzięki czemu w ciągu kilku minut będziesz mógł korzystać z kont, które masz w Microsoft, ale w Gmailu Google.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to przejść do konta Gmail, po wejściu na stronę musisz kliknąć ikonę konfiguracji. Dowiesz się, który to jest Ma kształt koła zębatego.

Kiedy to zrobisz, menu rozwijane z kilkoma opcjami. Musisz kliknąć w miejscu, w którym jest napisane Ustawienia.

Teraz przenosi nas na nową stronę, która ma sporo opcji. Powinieneś przejść do zakładki, która mówi „Konta i import”, a potem idziesz tam, gdzie jest napisane „Importuj pocztę i kontakty”, abyśmy mogli dodać konto, które chcemy.

Gdy tylko klikniesz tę opcję, otworzy się wyskakujące okienko, w którym Poprosi Cię o serię danych. Jest to dość intuicyjne, ponieważ zawsze szczegółowo opisuje to, czego potrzebujesz.

Krok pierwszy to umieszczenie swojego konta e-mail Outlook lub Hotmail. Następnie kliknij kontynuuj.

synchronizuj konta Microsoft w Gmailu

Poniżej znajduje się tekst, który nie jest ważny, tutaj po prostu naciśnij kontynuuj, aby kontynuować proces.

To, co się teraz dzieje, to otwarcie nowego wyskakującego okienka z prośbą od firmy Microsoft jeśli chcesz zsynchronizować pocztę w Gmailu. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć „TAk”.

Po zakończeniu ładowania i mówi „Uwierzytelnianie powiodło się” należy nacisnąć przycisk „x” powyżej, aby zamknąć okno.

Po zamknięciu tego okna, w którym byliśmy, rozpoczyna się kolejny proces. Tutaj zapyta nas, czy chcemy importować: kontakty, pocztę i nową pocztę z najbliższych 30 dni. Zostawiamy wszystko zaznaczone i klikamy na „rozpocznij import”.

Teraz otrzymujesz wiadomość, która mówi „Twoje wiadomości i kontakty są importowane”. I to by było wszystko. Proces nie jest zbyt szybki, aby powiedzieć, będzie zależeć od kilku czynników. Musisz więc uzbroić się w cierpliwość i poczekać, aż się zakończy.

teraz będziesz mógł stosowanie bez żadnego problemu Konta Outlook lub Hotmail w przeglądarce Gmail ze wszystkimi wygodami, jakie oferuje usługa Google.

dołącz do naszego kanału telegram