Skip to content

Jak skonfigurować HDR w moim Play Station 5? – Aktywuj lub dezaktywuj

16 de luty de 2022

PlayStation 5, jedna z ulubionych konsol na rynku, odniosła spory sukces nie tylko w jednej, ale w kilku wydanych grach, z których niektóre są świetnymi klasykami. Prawda jest taka, że ​​od samego początku wiedzieli, jak zabawiać swoich użytkowników. Pod względem graficznym zawsze są w czołówce Ulepszając wszystko, co się da, daje to użytkownikowi możliwość dostępu do dobrej jakości obrazu.

Nowa konsola przynosi nam niewiadomą, jak będzie wyglądać nowe PlayStation 5? Kiedy mówimy o jakości obrazu, ma możliwość zaoferowania 4K i HDR, co oznacza wyższy kontrast, większy zakres w relacji kolor i jasność. Następnie zobaczymy, jak zarządzać tą częścią konsoli i co jest konieczne, aby cieszyć się tymi funkcjami.

Jakie wymagania musi spełniać moja konsola Play Station 5, aby skonfigurować HDR?

Wymagania nie mają nic wspólnego z konsolą, ponieważ te opcje są zawarte we wszystkich prezentacjach PlayStation 5, jeśli potrzebujesz jakichkolwiek wymagań, może to być aktualizacja, ale tylko to, ponieważ są one dostarczane z odpowiednimi danymi wejściowymi. To jest do powiedzenia, jakość zależy od podłączonego systemu rozrywki.

Są gry, które mają niespotykaną wcześniej jakość i możemy to wszystko wykorzystać doświadczenie w wysokiej rozdzielczości i zobacz wszystko w oszałamiającej jakościnawet jeśli przejdziemy przez poprzednią konsolę, gry PS4, które są kompatybilne z PS5 możemy odtworzyć je ponownie z bardziej szczegółową grafiką niż wcześniej.

Mają specyfikację HDMI 2.1

Kabel, o którym mowa, aby uzyskać dostęp do całej gamy wysokich kontrastów, to HDMI 2.1, który jest zdefiniowany przez jego charakterystykę obsługi 8K przy 60 klatkach na sekundę, którą można obecnie zdefiniować jako superszybki kabel HDMIdaje to również gwarancję szerokiej kompatybilności, która nie wymaga specyfikowania marek telewizorów ani niczego w tym rodzaju

Połącz się z kablem HDMI 2.1

Użyj wyjścia wideo w 4K przy 120 Hz

Jest to znaczny wzrost przy 120 FPS w 4K, a zatem ma również maksimum Rozdzielczość 10K, obsługuje HDR i jego pasmo 48 Gb/sto wyjście wideo zapewnia nam, że szczegóły i rozdzielczość ekranu będą maksymalne, do których można uzyskać dostęp, aby cieszyć się grami wideo i innymi tematami rozrywki, które można uzyskać za pomocą konsoli.

Jakie kroki należy wykonać, aby aktywować lub dezaktywować HDR na konsoli Play Station 5?

Po pierwsze, musimy upewnić się, że wiemy, czy telewizor, którego używamy, jest HD full HD czy UHD 4K, po upewnieniu się, że urządzenie jest kompatybilne z konfiguracją, którą zamierzamy wykonać; możemy przejść do kroków, aby aktywować tę opcję, na ekranie startowym konsoli, w którą wchodzimy „Ustawienia”, a następnie przechodzisz do części „Obraz i wideo”.

W tej sekcji otrzymasz opcję HDR, która zostanie wyłączona po kliknięciu, otworzy się małe okno, w którym zobaczysz dwie opcje „Wyłączone i Automatyczne” i wybieramy „Automatycznie”, w tym momencie opcje zostaną aktywowane, aby móc dostosować HDR na konsoli.

Jakie opcje HDR można dostosować na mojej konsoli Play Station 5?

Po włączeniu tej opcji możemy wejść w ustawienia HDR, aby dokonać spersonalizowanej konfiguracji, ta część jest trochę trudna, więc musimy znać specyfikację telewizora, a następnie móc dokonać korekty konsoli, a tym samym wziąć pod uwagę to, co zamierzamy zrobić. Znajdziemy tutaj trzy opcje, które będą wyświetlane w postaci trzech ekranów, z których każdy dostosowuje bardziej wyraźne i subtelne kontrasty.

Pierwszy pochodzi z biały ton, drugi ciemny ton, a trzeci czarny; z poleceniem podajemy poprzeczki w górę iw dół; dopóki nie dostosujesz symbolu, który pojawia się na każdym z nich. Wskazówka: podnieś się, aż zniknie, a następnie opuść, aż będzie dobrze zaznaczona. Przed wprowadzeniem zmian dobrze jest poznać charakterystykę PlayStation 5 i wszystko, co oferuje.

skonfiguruj definicję hdr

Dlaczego nie mogę poprawnie ustawić HDR na Play Station 5?

Ta konfiguracja nie jest taka prosta, choć mogą wystąpić pewne niedogodności związane z problemami ze zgodnością oznacza to, że niektóre telewizory są po prostu kompatybilny z HDR, ale nie z HDR 10K przy 120 Hz, ale przy 60 Hzale zawsze jest kwestią czasu, że platforma PlayStation w pewnym momencie wypuści aktualizacje i naprawi wszystkie niedogodności

dołącz do naszego kanału telegram