Skip to content

Jak skompresować folder na moim komputerze z systemem Windows, aby wysłać go pocztą?

24 de styczeń de 2022

System operacyjny Windows ma wewnętrzną funkcję, która: pozwala na kompresję folderów lub plików bez używania programów lub rozszerzeń. Jednym z najczęściej używanych formatów kompresji plików jest dobrze znany „format ZIP”. Jest to używane, ponieważ telefony komórkowe są z nim kompatybilne i mogą go wyodrębnić.

Teraz wysyłając plik pocztą najlepiej go skompresować. W ten sposób plik nie zostanie uszkodzony ani podczas przesyłania, ani podczas pobierania. Następnie pokażemy Ci jak skompresować foldery na komputerze z systemem Windows, jak sprawdzić, czy folder został skompresowany i dlaczego czasami nie można przesłać skompresowanych folderów do poczty.

W jaki sposób możesz skompresować foldery do wysyłania poczty w systemie Windows?

Istnieją setki wtyczek do tabletów, ale ludzie używają tylko wtyczek, które są najbardziej znany i najbardziej kompatybilny. Tym razem wyjaśnimy, jak skompresować folder przy użyciu skompresowanego formatu ZIP. Aby wykonać taką pracę, konieczne jest użycie określonych programów.

Istnieją co najmniej trzy procesy, które pokażemy, aby skompresować folder i wysłać go pocztą. W każdym z nich pojawi się narzędzie użyć do skompresowania pliku.

online

Jednym z najlepszych sposobów skompresowania normalnego folderu do pliku ZIP jest za pomocą narzędzia online. Jednym z najlepszych narzędzi do kompresji folderu do formatu ZIP jest narzędzie o nazwie „Ezyzip”. Zobacz, jak folder jest kompresowany za pomocą tego narzędzia online:

 1. włącz komputer
 2. Otwórz przeglądarkę internetową
 3. Przejdź do oficjalnej strony Ezyzip
 4. U góry wybierz opcję „Skompresuj”
 5. W opcjach podrzędnych, które udostępni Ci sieć, zaznacz opcję „Folder” i pomiń reklamę
 6. Teraz kliknij „Wybierz folder do skompresowania”
 7. Wybierz folder na swoim komputerze, który zostanie skompresowany
 8. Aby zakończyć, wybierz opcję „Kompresuj folder”, poczekaj, aż sieć skompresuje Twój folder, a następnie pobierz plik rozszerzenia ZIP

Szybkość kompresji folderu będzie częściowo zależeć liczba plików, które zawiera i wagę każdego z tych plików. Za każdym razem, gdy chcesz skompresować folder za pomocą tego narzędzia, będziesz musiał powtórzyć proces opisany powyżej i nic więcej.

Korzystanie z WinRAR

WinRAR to całkowicie darmowy program co pozwala na kompresję plików i folderów do różnych klas kompresji. Ten program można pobrać bezpośrednio ze strony programisty, a po pobraniu możesz przejść do wykonania następującego procesu:

 1. Włącz lub uruchom ponownie komputer
 2. Znajdź folder, który zamierzasz skompresować

logo winrara

 1. Kliknij lewym przyciskiem na ten folder
 2. Kliknij opcję „Dodaj do archiwum”
 3. W formacie pliku wybierz „ZIP”
 4. Nazwij plik, jeśli chcesz
 5. Aby zakończyć, naciśnij przycisk „OK”, a folder zacznie się kompresować

Warto zauważyć, że WinRAR umożliwia podzielenie archiwów na kilka części za pomocą komputera z systemem operacyjnym Windows 10.

Z programem do kompresji ZIP

WinZip to kolejny program używany do kompresuj foldery i pliki bezpiecznie, a nawet bez korzystania z dużej ilości danych internetowych. Przed wyjaśnieniem procesu musisz pobrać program WinZip na swój komputer. Gdy już to zrobisz, postępuj zgodnie z kolejnymi instrukcjami:

 1. Otwórz eksplorator plików
 2. Znajdź folder do skompresowania
 3. Kliknij lewym przyciskiem na ten folder
 4. Wybierz opcję „Kompresuj za pomocą WinZip”
 5. W oknie, które się pojawi, wybierz typ tabletu
 6. Aby zakończyć, naciśnij opcję „OK”, „Skompresuj” lub „Dodaj”

Jak sprawdzić, czy Twoje foldery zostały skutecznie skompresowane?

Aby wiedzieć, czy Twoje foldery zostały poprawnie skompresowane, wystarczy znajdź skompresowany plik i otwórz go. Kiedy go otworzysz, zobaczysz podgląd każdej z rzeczy, które zawiera skompresowany plik.

mężczyzna ogląda coś na swoim komputerze

Wszystko co musisz zrobić to otwórz ten plik, który został skompresowany, sprawdź, czy nazwa folderu jest już w środku. Jeśli nazwa folderu znajduje się w ZIP, oznacza to, że został skutecznie skompresowany.

Dlaczego nie możesz przesłać już spakowanych folderów na swój adres e-mail?

Gdy masz folder dobrze skompresowany w ZIP, brakuje tego, że otwierasz przeglądarkę internetową, uzyskujesz dostęp do poczty e-mail i przesyłasz plik. Co się stanie, jeśli podczas próby przesłania pliku poczta Ci nie pozwoli? Cóż, w takim razie musisz zrobić zobacz, czy masz wystarczająco dużo miejsca przechowywanie.

Drugim jest upewnienie się mieć dobre połączenie z internetem a trzecim aspektem jest sprawdzenie, czy plik nie jest zbyt duży, aby poczta mogła go przyjąć. Oto najczęstsze powody, dla których czasami nie można przesłać spakowanych folderów do wiadomości e-mail.

dołącz do naszego kanału telegram