Skip to content

Jak sklonować dysk twardy z dysku twardego na półprzewodnikowy dysk SSD w systemie Windows z bezpłatnym oprogramowaniem lub bez niego

7 de lipiec de 2023

W wielu sytuacjach może być bardzo przydatny wiedzieć Jak sklonować dysk twardy. Na wypadek, gdybyś chciał przełączyć się ze starego dysku twardego na dysk SSD w celu uzyskania lepszej wydajności i szybkości. Być może klonowanie starego dysku twardego jest świetną opcją nie stracić absolutnie żadnych danych.

Wyobraź sobie, że musisz od nowa instalować system operacyjny., wraz ze wszystkimi programami codziennego użytku, takimi jak przeglądarka, sterowniki dźwięku lub wideo, automatyzacja biura, gry, jeśli je masz, lub programy do edycji wideo lub dźwięku. Dlatego tak opłacalne jest sklonowanie dysku twardego, pomijając wszystkie te procesy, nad którymi musielibyśmy spędzić wiele godzin.

Podczas gdy sklonujesz swój dysk twardy, a dokładną kopię informacji i danych który miałeś na starym dysku twardym za pomocą jednego kroku, a my musimy tylko poczekać na zakończenie procesu. Możesz to zrobić, gdy kładziesz się spać, a następnego dnia będziesz mieć do dyspozycji twardy dysk twardy.

To całkowicie wykonalne sklonuj stary dysk twardy na nowy. W tym artykule zobaczymy jak sklonować dysk twardy HDD lub SSD w systemie Windows w kilku krokach iw stosunkowo prosty sposób.

Jak sklonować dysk twardy w systemie Windows

  • Pierwszą rzeczą, którą będziesz musiał zrobić, jest pobierz kopię zapasową EaseUS Todo stąd. Wspomniane narzędzie jest płatne, ale ma wersję próbną, która jest dla nas bardzo przydatna do wypełnienia naszej misji.
  • Po pobraniu wszystko, co pozostaje do zrobienia, to po prostu dwukrotnie kliknąć plik plik .EXE aby rozpocząć jego instalację. Postępuj zgodnie z instrukcjami kreatora instalacji, a nie zajmie to więcej niż kilka minut.
  • Po zainstalowaniu jedyne, co pozostaje do zrobienia, to uruchom program w pytaniu.
  • Teraz powinieneś przejść do ekranu z napisem Wybierz dysk twardy do sklonowania, a następnie kliknij tam, gdzie jest napisane klon dać go później Następny.

Tam, gdzie musimy, pojawia się ekran wskazać docelowy dysk twardy. Pojawi się kilka dodatkowych opcji, o których powinieneś wiedzieć. Podobnie, jeśli chcesz skopiować absolutnie wszystko tak, jak jest, idealnym rozwiązaniem byłoby nie zaznaczanie żadnej z opcji.

  • Zoptymalizuj pod kątem SSD: nie ma wielu wątpliwości co do tej opcji. Odpowiada za optymalizację kopii dla tej klasy dysków półprzewodnikowych.
  • Sektor po klonie sektora: nawet jeśli są puste. Włączenie tej opcji spowoduje utworzenie kopii wszystkich sektorów starego dysku twardego.
  • Utwórz przenośny dysk USB z systemem Windows: W kilku słowach włącz opcję, aby nowy dysk twardy mógł się uruchamiać tak, jakby to był USB.

Jedyna rzecz, którą powinieneś zrobić na wypadek, gdybyś chciał identyczna kopia dysku twardego jest kliknąć Następny bez wybierania żadnej z opcji, o których wspomnieliśmy powyżej. Aby zakończyć, jedyne, co pozostało do zrobienia, to kliknąć tam, gdzie jest napisane Przystępować i rozpocznie się cały proces klonowania.

Oczywiście ten proces może to zająć trochę czasu więc będzie to kwestia posiadania dużo cierpliwości i pozwolenia, by się dopełniło. Po zakończeniu będziesz mieć wszystkie informacje ze starego dysku na nowym, aby móc się nim cieszyć bez jakiejkolwiek utraty danych.

dysk twardy hdd

Zalecenia dotyczące klonowania dysku twardego

Przed przystąpieniem do procesu klonowania dysku twardego należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Usprawniłoby to proces, a także upewnilibyśmy się, że przesyłamy informacje tak czysto, jak to tylko możliwe możliwy.

Na początek podłożymy przeskanuj dysk twardy które zamierzamy sklonować, sprawdzając, czy this wolny od wszelkiego rodzaju Złośliwe oprogramowanie, oprogramowanie szpiegujące lub określony wirus. Ma to na celu upewnienie się i sprawienie, aby klon był tak czysty, jak to tylko możliwe.

Następnie możemy wykonać kopię zapasową z najważniejszych plików, Ponieważ, choć mało prawdopodobne, istnieje możliwość, że coś może pójść nie tak i utracić nasze cenne informacje. Inną zalecaną praktyką jest defragmentacja dysku twardegoponieważ pomogłoby nam to później, aby proces klonowania był czystszy, a także będzie znacznie szybszy niż w przypadku pofragmentowanego dysku.

dołącz do naszego kanału telegram