Skip to content

Jak skalibrować żyroskop i czujniki ruchu w Androidzie i Samsung Galaxy?

24 de listopad de 2021

Żyroskop stał się elementem niezbędny w telefonach komórkowych najnowszej generacji. Ale może się zdarzyć, że w pewnym momencie staje się nieskalibrowany i sprawia nam problem, jeśli chodzi o rozpoznawanie gestów urządzenia, a nawet w niektórych grach, takich jak Pokemon go.

Żyroskop który jest wbudowany w wiele najlepszych urządzeń mobilnych z systemem Android W dzisiejszych czasach rozmawialiśmy już wystarczająco dużo, choć wiemy, że cały czas pojawiają się nowe wątpliwości użytkowników, jeśli chodzi o działanie dowolnego urządzenia.

W tym konkretnym przypadku chcemy Cię nauczyć jak skalibrować żyroskop na AndroidzieMając na uwadze, że Twój telefon może w rzeczywistości go mieć, ale działa nieprawidłowo, ponieważ nie jest skalibrowany.

Prawda jest taka, że ​​ostatnio otrzymaliśmy kilka zapytań o to, czy możliwa jest kalibracja żyroskopu na Androidzie, i musimy w tym względzie podkreślić, że jest to dość złożone pytanie, ponieważ najpierw musisz upewnić się, że Twój terminal ma żyroskop.

W każdym razie poniżej pokażemy ci kilka wskazówki dotyczące kalibracji żyroskopu w systemie Android, które jesteśmy pewni, że w więcej niż jednym przypadku będą dla Ciebie przydatne. Jeśli jesteś tym zainteresowany, wystarczy, że będziesz czytać dalej.

Czym jest żyroskop?

Żyroskop to element elektroniczny, który z kolei składa się z kilku elementów. Żyroskop mówi naszemu telefonowi, czy ekran jest pionowy czy poziomy, ale także potrafi rejestrować przyspieszenie ruchu.

Obecnie zdecydowana większość telefonów komórkowych zawiera żyroskop, nawet wiele z tych o niskim średnim zasięgu. Najlepszą rzeczą przed zakupem jest spójrz na specyfikację techniczną interesującego nas telefonu aby sprawdzić, czy masz ten przedmiot.

Żyroskop Jest domyślnie skalibrowany w tych telefonach komórkowych, które go zawierają, ale może się zdarzyć, że stanie się nieskalibrowany. W takich przypadkach konieczne jest zastosowanie nowej kalibracji, aby wszystko działało poprawnie.

Możemy ostrzec, że są problemy z żyroskopem, jeśli zauważymy, że przy zmianie ekranu z pozycji poziomej na pionową lub odwrotnie orientacja ekranu się nie zmienia lub zajmuje to dużo czasu.

Tego typu problem możemy również wykryć w niektórych grach, które: nie działają prawidłowo, jeśli żyroskop nie jest odpowiednio skalibrowany.

Jak skalibrować żyroskop na Androidzie

Dowiedz się, czy Twój telefon Samsung ma żyroskop

Obecnie istnieje kilka aplikacji stworzonych specjalnie po to, aby nie tylko wiedzieć, czy w naszym Samsungu mamy żyroskop, ale także aby poznaj szczegóły dotyczące wydajności tego czujnika, więc nauczymy Cię wszystkich szczegółów na ten temat.

Aby dowiedzieć się, jak działa czujnik żyroskopowy Twojego Samsunga z systemem Android, a jeśli go masz, zalecamy pobranie najlepsza aplikacja żyroskopowa dzisiaj, tzw. Sensor Kinetics, bezpośrednio z oficjalnej strony Sklepu Play.

Skalibruj żyroskop na procesorach MediaTek

  • Otwórz dialer telefonu i wprowadź * # * # 3646633 # * # *
  • Wejdziesz w tryb inżynierski urządzenia.
  • Przejdź do Testowanie sprzętu, Czujnik, Kalibracja czujnika, Kalibracja czujnika G
  • Połóż telefon na całkowicie płaskiej powierzchni i kliknij Wykonaj kalibrację 20% tolerancji
  • Powtórz operację, ale klikając Kalibracja żyroskopu

Z ustawień w Android KitKat

  • Przejdź do Ustawienia, Ruch, Regulacja czułości, Otwórz żyroskop kalibracyjny
  • Połóż telefon na całkowicie płaskiej powierzchni i kliknij Kalibruj, Ustawienia

Dla Samsunga, z aplikacją

  • Pobierz aplikację do kalibracji G-Sensor ze Sklepu Play jako oficjalną stronę
  • Otwórz go i skalibruj żyroskop z tej aplikacji

Nie jest to jednak poważny problem, dziś wyjaśniamy najłatwiejszy i najbardziej praktyczny sposób skalibruj żyroskop na Samsung Galaxy.

Jak aktywować i skalibrować żyroskop w telefonach komórkowych Samsung

Aby skonfigurować żyroskop, pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to przejdź do ekranu głównego z naszego Samsung. Aby to zrobić, kliknij kilka razy przycisk Return, aż dojdziemy do ekranu głównego lub kliknij przycisk Home tylko raz.

skalibruj żyroskop na Samsungu

Gdy znajdziemy się na ekranie głównym, przesuwamy palcem z góry ekranu na dół, aby: otwórz panel powiadomień.

W górnej części panelu powiadomień klikamy na aby uzyskać dostęp do menu Ustawienia.

W konfiguracji klikamy na drugą zakładkę. W Ustawieniach schodzimy w dół i wybieramy Ruchy i gesty.

Innym sposobem uzyskania dostępu do jego ustawień jest przejście do Ustawienia> Ruch> Ustawienia czułości> Kalibracja żyroskopu.

Skalibruj żyroskop na Samsung Galaxy

Skoro dotarliśmy we właściwe miejsce, możemy teraz skalibrować żyroskop na Samsungu Galaxy. Aby to zrobić, kliknij przycisk kalibracji żyroskopu, ale najpierw się upewnimy połóż telefon na płaskiej powierzchni w którym się nie poruszy.

Po rozpoczęciu kalibracji środkowe kółko odliczy od trzech do jednego i wskaże: czy kalibracja się powiodła?.

jak skalibrować czujniki ruchu na galaktyce

Jeśli wystąpił błąd w kalibracji, wygodnie jest upewnić się, że telefon jest dobrze obsługiwany na płaskiej i równej powierzchni i że nie doświadcza żadnego ruchu podczas kalibracji. Gdy już się upewnimy, dokonujemy ponownej kalibracji.

Czy kiedykolwiek musiałeś kalibrować żyroskop Samsunga Galaxy? Czy przysporzyło ci to problemu?

Czy udało Ci się skalibrować żyroskop na swoim telefonie z Androidem za pomocą tego krok po kroku?

dołącz do naszego kanału telegram