Skip to content

Jak się dowiedzieć, jaką wersję PowerShell zainstalowałeś na swoim Windows 10?

20 de styczeń de 2022

Komputery odgrywają ważną rolę w tej erze technologicznej. Dzieje się tak, ponieważ wiele osób na świecie używa ich do: wykonywać jakąkolwiek pracę biurową lub inne rzeczy, które są bardzo ważne.

Jednym z najczęściej używanych narzędzi tego systemu jest tzw. PowerShell. Dzięki temu możesz realizować wiele funkcji po prostu pisząc kodowanie. Ten program jest używany głównie przez osoby znające się na programowaniu komputerowym. Dlatego nauczymy Cię, jak zaktualizować ten program.

Dlaczego tak ważna jest znajomość wersji PowerShell na swoim komputerze?

Zawsze dobrze jest mieć zaktualizowane wszystkie programy zainstalowane na naszym komputerze. To nam zawsze da zalety podczas korzystania z niego, ponieważ będziesz mieć dostęp do ulepszeń wprowadzanych przez twórców w tym programie. Z tego powodu konieczne jest, abyś wiedział, jaką wersję PowerShell masz na swoim komputerze.

Ten program pozwala wykonuj funkcje za pomocą poleceń konkretne liczby alfanumeryczne, aby wykonać określoną akcję. Z tego powodu konieczne jest jego zaktualizowanie, ponieważ mogą one otrzymać więcej funkcji. Oto niektóre z funkcji, które będzie miał program, jeśli zaktualizujesz go do najnowszej dostępnej wersji.

Ulepszenia funkcji

Jedną z rzeczy, których oczekujemy od aktualizacji programu, jest to, że zawiera ulepszenia w swoich funkcjach, ponieważ te ulepszenia powinny ułatwić korzystanie z programu.

Wśród ulepszonych funkcji jest tekst predykcyjny, który pozwoli Ci robić rzeczy bez konieczności dokończ wpisywanie określonego polecenia. Poprawiono uzupełnianie jego zakładek, poza tym możesz zainstalować PowerShell na systemach Linux i korzystać z niego bez problemów.

przyrost polecenia

Inną rzeczą, która może Cię najbardziej zainteresować, jest to, że ponieważ jest ona zgodna z systemem Linux, ta aktualizacja zawiera więcej poleceń niż poprzednio. Dlatego będziesz mógł używać tych nowych poleceń do podejmij bardziej bezpośrednie działania i bez konieczności wpisywania tylu współrzędnych.

polecenia binarne

Polecenia binarne zostały również ulepszone, aby ich użycie było dokładniejsze i łatwiejsze. W ten sposób, pisząc polecenia wraz z tekstem predykcyjnym, będziesz mógł rób wszystko czego potrzebujesz we właściwy sposób.

Opcja modyfikatora ExecutionPolicy

Ta opcja odpowiada za sprawdzenie, które polecenia są prawidłowe w zainstalowanym systemie operacyjnym. Innymi słowy, ta funkcja jest odpowiedzialna za sprawdź, czy polecenie jest napisane poprawnie i czy jest ważny do wykonania.

W ten sposób, jeśli wpiszesz jakieś polecenia niepoprawnie, nie wpłynie to na funkcje systemu i tylko będziesz musiał spróbować ponownie, ale pisząc kodowanie inaczej.

osoba pisząca na komputerze

W jaki sposób można wyświetlić zainstalowaną wersję PowerShell?

Teraz, jeśli chcesz zobaczyć, jaka wersja PowerShell jest zainstalowana na twoim komputerze, będziesz musiał zacznij robić kroki które pokażemy w następnej kolejności. Musisz otworzyć polecenie uruchomienia, jak już wiesz, odbywa się to poprzez jednoczesne naciśnięcie klawiszy WIN + R.

Po wykonaniu tej czynności musisz napisać to polecenie bez nawiasów ($PSVersionTable) i naciśnij akceptuj. W ten sposób zobaczysz listę w wersji PS, będzie wersja PowerShell Co ma twój system? To nie jedyny sposób, w jaki będziesz mógł poznać wersję tego programu.

Ty też możesz to zrobić z lokalizacji programu, w tym celu przejdziesz do wyszukiwarki znajdującej się na pasku zadań i napiszesz PowerShell. Kliknij prawym przyciskiem myszy wynik, aw zakładce klikniesz „Przejdź do lokalizacji pliku”.

Kiedy tam będzie, klikniesz prawym przyciskiem myszy i klikniesz „Właściwości”. W tej nowej karcie naciśniesz opcję „Szczegóły”. Obok napisu „Wersja produktu” będziesz mógł obserwować jaka wersja PowerShell jest zainstalowana w Twoim komputerze.

Jaką procedurę należy wykonać, aby zaktualizować program PowerShell?

Aby uzyskać najnowszą wersję PowerShell, musisz wykonać następujące kroki, które pokażemy poniżej. Zamierzasz to zrobić z tego samego PowerShell, więc będzie to bardzo łatwe i szybkie.

osoba robiąca coś na komputerze

Musisz uruchomić PowerShell jako administrator, a następnie musisz wpisać następujące polecenie iex „& { $(irm https://aka.ms/install-powershell.ps1) } -UseMSI”

Po zrobieniu tego musisz naciśnij klawisz Enter na swoim komputerze, w ten sposób możesz rozpocząć aktualizację PowerShell.

Jak zawsze aktualizować aplikację PowerShell na swoim komputerze?

Jak już wiesz, ten program należy do systemu Windows, więc za każdym razem, gdy ma aktualizację, będziesz o tym wiedział. za to, jeśli chcesz aktualizować PowerShell automatycznie wszystko, co musisz zrobić, to utrzymać aktywną usługę Windows Update.

dołącz do naszego kanału telegram