Skip to content

Jak się dowiedzieć, czy wysłana wiadomość e-mail została przeczytana?

4 de lipiec de 2021

Wiadomości pocztowe zawsze były bardzo przydatne dla rasy ludzkiej, ale nie tak bardzo jak dzisiaj. Wcześniej wiązało się to z dużym prawdopodobieństwem, że nie osiągnie swojego ostatecznego celu, zwykle dlatego, że zgubili się podczas podróży. Z tego powodu konieczne jest, aby wiedzieć, czy wiadomość lub poczta została przeczytana w momencie jej wysłania.

Ale dzisiaj, wraz z adaptacją korespondencji do internetu, widzimy, że cały ten proces całkowicie się zmienił. Wysyłanie wiadomości nie wymaga już dużej liczby pracowników, wystarczy kilku programistów, aby mieć świadomość, że platforma działa.

Te platformy przydają się do wielu czynności, do użytku osobistego lub dla organizacji. Dlatego wygodnie jest dowiedzieć się o nich jak najwięcej rzeczy, od podstawowe terminy, dopóki nie dowiesz się, kiedy wiadomości są czytane.

Dlatego, ponieważ e-maile zapewniają ogromne korzyści i mają duże znaczenie dla ludzi, aby byli ze sobą bardziej połączeni, zdecydowano się napisać ten artykuł. Która koncentruje się na wyjaśnieniu w jasny i prosty sposób procesu, aby wiedzieć, czy wiadomość e-mail została przeczytana.

Co to jest e-mail?

E-mail to platforma umożliwiająca wysyłanie wiadomości przez sieć WWW world. Jest to opracowywane przez konkretną firmę, która odpowiada za jej utrzymanie i optymalizację, aby w ten sposób maksymalnie usprawnić obsługę. Istnieją różne rodzaje dostawców poczty e-mail

Jedną z głównych cech wiadomości e-mail jest to, że każdy, kto ma komputer lub smartfon z dostępem do Internetu, może je wysyłać i odbierać. Ponieważ jedynym wymogiem jest utworzenie konta osobistego na platformie.

Jak działa e-mail?

Laptop, poczta Gmail E-maile działają podobnie jak tradycyjna korespondencja, to znaczy, że w komunikacie niezbędny jest nadawca i odbiorca. Chociaż istnieją również pola opcjonalne, takie jak temat, w którym jest pokrótce określone, o co chodzi.

Adresy e-mail niekoniecznie są przypisywane przez określoną nazwę, ale z użytkownikiem. Na przykład, jeśli „Mario Fernández” chce utworzyć użytkownika, może pobawić się sylabami swojego imienia i utworzyć oryginalny adres, taki jak „[email protected]”.

Ponadto wszystkie adresy e-mail zawierają istotny element, jakim jest firma, z którą współpracujesz, po czym następuje „@”. Wśród najczęstszych przypadków są „@ hotmail.com” Tak „@gmail.com, chociaż istnieją firmy prywatne, które przypisują własną domenę.

Do czego służy e-mail?

E-mail jest używany głównie do: wymiana informacji między jednym lub większą liczbą użytkowników którzy mają dostęp do sieci. Innymi słowy, użytkownik może wysyłać i odbierać obrazy, dokumenty tekstowe, pliki obliczeniowe i wiele innych rzeczy.

Ponadto jest to najbardziej optymalny sposób udostępniania obszernych informacji, takich jak raporty z analiz biznesowych, podręczniki procesów, dokumenty wskazujące ruchy księgowe i inne podobne opcje. Co jest bardzo skomplikowane do wysyłania za pośrednictwem wiadomości telefonicznych lub połączeń.

Skąd wiesz, czy przeczytali wysłanego przeze mnie e-maila?

Często trzeba wiedzieć, kiedy e-mail został przeczytany. Ale zarówno w przypadku Gmaila, jak i Hotmaila jest to inny proces. Ponieważ e-maile są obecnie używane głównie do wysyłania oficjalnych plików Praca albo studia. Wynika to z dużej liczby istniejących obecnie platform, które umożliwiają ludziom komunikację.

Wspomniane platformy takie jak WhatsApp, Telegram, Facebook czy Instagram, poinformuj Cię, czy wiadomość e-mail została przeczytana. Ponieważ sprawiają, że widzisz graficznie, że odbiorca otrzymał wysłaną wiadomość.

W tym sensie e-maile ewoluowały i dodały do ​​swoich narzędzi sposoby ways powiadomić emitenta wiadomości, że zostały one odebrane przez osoby, do których piszą.

E-maile nie mają niebieskiej kratki ani oznaczeń aby dowiedzieć się, czy wiadomość e-mail została przeczytana. Istnieje jednak kilka opcji, aby dowiedzieć się i potwierdzić, że wysłana wiadomość może zostać odebrana i przeczytana.

Powinieneś wiedzieć, że Gmail ma opcję odczytu potwierdzenia sTylko dla kont szkolnych i kont służbowych. Podczas gdy konta użytkowników nie mają tej opcji. Aby włączyć ją, gdy zamierzasz wysłać wiadomość, na dole wiadomości, po prawej stronie, aktywujesz opcję żądania potwierdzenia przeczytania za każdym razem, gdy wysyłasz wiadomość.

Ekran poczty Gmail

W Gmailu

Teraz w przypadku Gmaila sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, ponieważ Gmail domyślnie nie ma tych opcji. W związku z tym, musimy uciekać się do korzystanie z rozszerzeń takich jak Mailtrack dla Gmaila aby wiedzieć, czy odbiorca mógł przeczytać wiadomość.

Aby dowiedzieć się, czy wiadomość e-mail została przeczytana na platformie Gmail możemy również użyć Mailchimp. Jest to aplikacja niedarmowa, w której aby korzystać z jej usług trzeba opłacić abonament. To wspaniałe narzędzie oferuje możliwość zarządzania odbiorcami wysyłanych wiadomości i tworzenia nowych list. Ostrzega również, gdy wiadomość została dostarczona i jeśli została już otwarta i przeczytana.

To rozszerzenie można pobrać przez preferowaną przeglądarkę, której używasz i łatwo ją zainstaluj. Możesz go wyszukać w sklepie Google, a odeśle Cię na oficjalną stronę narzędzia. W nim musisz użyć przycisku dodawania rozszerzenia, a następnie potwierdzić proces.

Następnie to rozszerzenie zostanie dodane do paska zadań, gdzie musisz je aktywować, aby używać go w Gmailu. Następnie za każdym razem, gdy użytkownik wyśle ​​wiadomość, powiadomienie będzie widoczne jak w WhatsApp.

Oznacza to, że widoczne znaki pojawiają się po lewej stronie wiadomości, obok pola używanego do wybierania wiadomości e-mail. Ta weryfikacja zostanie zidentyfikowana z szarym kolorem, gdy wiadomość jest wysyłana. Podobnie podwójne oznaczenia na szaro, gdy wiadomość przychodzi i na zielono, gdy odbiorca czyta pocztę.

W Hotmailu

Hotmail ma dwie opcje, które można aktywować, aby wiedzieć, że dana osoba otrzymuje wiadomości. Jednym z nich jest Potwierdzenie dostawy, który wskazuje, kiedy wiadomość została odebrana przez odbiorcę. Z drugiej strony jest przeczytaj potwierdzenie, który informuje, kiedy osoba, która otrzymuje wiadomość, ma zamiar przeczytać wysłaną przez nas wiadomość.

Następnie musisz zejść do miejsca, w którym pojawia się sekcja, w której będziesz musiał aktywować opcje.
Później, aby zobaczyć powiadomienia i wiedzieć, czy wiadomość e-mail została przeczytana, musisz najpierw wprowadzić wysłane wiadomości. Następnie otwierasz wiadomości, pokazujesz i na koniec kontynuujesz. Pojawią się tam powiadomienia, które otrzymałeś o wysłanych wiadomościach.

W tym przypadku Hotmail lub ostatnio nazwany Outlook, musimy kliknąć „plik„a następnie wybierz” opcje > poczta „.

Następnie aktywujemy pole z napisem „Potwierdzenie dostawy„co potwierdza, że ​​wiadomość została wysłana poprawnie do odbiorcy, a my również aktywujemy box „potwierdź, że czytanie” co oznacza, że ​​użytkownik mógł go pomyślnie przeczytać.

Konieczna jest znajomość tych metod, ponieważ w przypadku jednej z dwóch usług będziemy mieli tę nieznaną, ale stosując odpowiednią procedurę. Wyjdziemy z tego niezawodnie i w krótkim czasie.

Możesz być również zainteresowany: Jak wylogować się z konta Google na wszystkich urządzeniach?

wiem, że wiadomość e-mail została przeczytana

Czy istnieje sposób na sprawdzenie, czy wysłana wiadomość e-mail została przeczytana?

Tak, za pomocą potwierdzeń odczytu można to zweryfikować po przeczytaniu wysłanej przez nas wiadomości. Potwierdzenia te można zaprogramować podczas pisania komunikatu, na dole wpisując opcje i aktywując opcję.

Jednak, nie wszystkie e-maile umożliwiają dostęp do tej opcji. W ten sam sposób, w niektórych przypadkach, użytkownicy mogą dezaktywować opcję wysyłania im powiadomienia z powiadomieniem, dlatego nie będziesz mógł zweryfikować, dopóki nie otrzymasz odpowiedzi.

Alternatywy, aby otrzymać potwierdzenie przeczytania wysłanego e-maila

Alternatywą dla narzędzia opisanego powyżej, aby dowiedzieć się, czy wiadomość e-mail została przeczytana, jest Bumerang dla Gmaila. To kolejne rozszerzenie, które można bardzo łatwo pobrać z Internetu. Boomerang służy również do powiadamiania, kiedy wysyłane przez nas wiadomości zostały odebrane i przeczytane przez odbiorców.

Ponadto narzędzie to oferuje również inne narzędzia, które są bardzo wygodne dla tych, którzy wysyłają dużo e-maili. Ponieważ pozwala dostosować i zaplanować wysyłkę w określonym czasie i dniu. Podobnie możesz dodać trochę powiadomienia przypomnienia aby doradzali, kiedy wysłać wiadomość lub kiedy zostanie odebrana.

Kolejnym wspaniałym rozszerzeniem, które możesz pobrać, jest Śledzenie wiadomości e-mail Bananatag. To rozszerzenie oferuje tę samą usługę, co poprzednie dwa, czyli sprawdzenie, czy odbiorca przeczytał wiadomość e-mail. Jednak oferuje również inne narzędzia, które są bardzo przydatne podczas wysyłania wiadomości e-mail.

Jednym z nich jest to, że to narzędzie informuje, czy odbiorca wysłanej wiadomości e-mail otworzy link to jest w wiadomości. W ten sam sposób otrzymasz powiadomienie, gdy wysłany plik zostanie otwarty lub pobrany. Inne narzędzia to tworzenie szablonów wiadomości e-mail i przypomnień o wiadomościach.

dołącz do naszego kanału telegram