Skip to content

Jak się dowiedzieć, czy mój telefon komórkowy obsługuje 4G LTE?

30 de czerwiec de 2021

Zasadniczo generacja 4G LTE jest najbardziej pożądana i zalecana dla wszystkich niesamowitych funkcji, które zapewnia w naszych urządzeniach, co zapewnia nam lepsze połączenie internetowe bez względu na to, gdzie jesteśmy. Ponieważ jest to konieczne, wielu użytkowników zastanawia się, jak sprawdzić, czy mój telefon czy komórka jest kompatybilny lub obsługuje 4G LTE? To bardzo częste pytanie, ponieważ niektóre urządzenia go nie akceptują.

Aby wiedzieć, czy twój telefon komórkowy obsługuje to połączenie Będziesz musiał znać kilka informacji o swoim telefonie komórkowym, które wskażemy poniżej.

Jak mogę sprawdzić, czy telefon komórkowy jest kompatybilny z 4G?

Większość ludzi chciałaby przetestować to połączenie. Ci, którzy są zgodni, to ci, którzy: posiadają termin LTE, 4G i L; Aby się dowiedzieć, musisz sprawdzić informacje dostarczone przez Twój telefon komórkowy. Aby to zrobić w IOS będziesz musiał wejść w ustawienia swojego telefonu komórkowego, poszukać opcji „Dane mobilne”, kliknąć opcje, a następnie głos i dane.

Tutaj aktywuj opcję LTEJeśli pojawią się inne połączenia, zawsze wybieraj LTE, jeśli nie możesz go znaleźć, to dlatego, że Twój telefon komórkowy nie ma tego połączenia. Aby przejrzeć te informacje na swoim Androidzie, możesz zobaczyć różne możliwości. Najczęściej jest to wprowadzenie ustawień, następnie połączenia bezprzewodowe, a następnie naciśnięcie „Sieci komórkowe” szuka preferowanej opcji typu sieci 4G.

Również możesz poznać te informacje Zaznaczenie pola, do którego przyszedł Twój telefon komórkowy, jest to bardzo przydatne, ponieważ pokazuje opcje, które ma Twój telefon, jeśli zobaczysz, że mówi 4G LTE, będzie więcej niż oczywiste, że telefon komórkowy obsługuje to połączenie.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że nazwa połączenia pojawia się, aby potwierdzić, że jest ono kompatybilne z Twoim telefonem komórkowym. Jeśli ze smutkiem zauważymy, że nie jest kompatybilny, zapewniamy, że możesz użyć innych sposobów na zwiększenie sygnału WIFI w telefonie.

Pasma częstotliwości kompatybilne z telefonem komórkowym

Zwykle zdarza się, że nabywamy nowy telefon komórkowy i znamy jego główne cechy, takie jak m.in. ile ma aparatów, ile pamięci RAM wnosi, jak zaawansowany jest jego procesor. Ale nie mamy jasności jakiego typu sieci używasz.

Nie wiemy, czy urządzenie obsługuje tylko sieć typu 3G, czy wręcz przeciwnie, obsługuje sieć 4G lub nawet 5G, jednak wiedząc, że to nie jest takie skomplikowane, istnieje wiele sposobów, aby dowiedzieć się, która sieć jest kompatybilna z naszym telefonem komórkowym.

Jest strona o nazwie CzyMyPhonePraca, co pomoże nam znaleźć odpowiedź, wystarczy wejść do niej, wypełniamy opcje do odpowiedzi takie jak marka naszego telefonu, określamy dokładnie jaki jest nasz model, kraj w którym mieszkamy i operatora telefonicznego, którego będziemy używać lub używać .

Po wypełnieniu pytań, Zobaczymy szczegółowe informacje o naszym modelu telefon, jeśli obsługuje typy sieci, takie jak 2G, 3G, 4G lub nawet 5G.

Jak skonfigurować sieć 4G na moim telefonie z systemem Android lub iOS?

Gdy dodamy linię telefoniczną do naszego urządzenia z systemem Android lub iOS, może się zdarzyć, że będziemy musieli dokonać małej konfiguracji, aby mogła współpracować z wybranym przez nas typem sieci, jeśli chcemy korzystać z sieci 2G, 3G lub 4G.

Wykonanie tej konfiguracji jest bardzo proste po tych wskazaniach:

Urządzenia z Androidem

-Przejdziemy do Ustawień i poszukamy sekcji Karty SIM i sieci komórkowe.

-Wtedy ulokujemy się w Ustawienia karty SIM którego używamy.

-Znajdziemy opcję o nazwie Preferred Network Type, tam wejdziemy i pojawi się, jeśli chcemy wybrać sieci takie jak 2G, 3G i 4G, w tym przypadku wybierzemy 4G.

Urządzenia z systemem iOS

-Wejdziemy na Ustawienia iPhone’a.

-Będziemy lokalizować się w dziale Dane mobilne.

– Aktywujemy dane mobilne w przypadku ich dezaktywacji, aby później aktywować poniższą opcję, którą jest aktywuj sieć 4G.

Sieć telefoniczna 4g

Co zrobić w przypadku awarii połączenia 4G?

Jeśli udało Ci się już zweryfikować, czy Twój telefon komórkowy jest kompatybilny z tym połączeniem, ale po jego aktywacji nie działa poprawnie, będzie to naprawdę denerwujący błąd. Aby naprawić ten błąd Możesz spróbować następujących czynności, sprawdź, czy korzystasz z odpowiedniej sieci. Może się zdarzyć, że wybrałeś sieć taką jak 3G, a nie właściwą, więc spróbuj ją poprawnie skonfigurować.

Przełącz również telefon komórkowy w tryb samolotowyMożesz zastosować ten krok kilka razy, ponieważ jest to ten, który działa najlepiej; Musisz aktywować tę opcję tylko na kilka minut, a następnie ją dezaktywować. Możesz również sprawdzić swoją kartę SIM, bardzo często zdarza się, że przypadkowo umieścimy naszą kartę nieprawidłowo, powodując niepoprawne nawiązanie połączenia, z tego powodu wyjmij i ponownie włóż kartę do slotu. Z drugiej strony możesz rozwiązać problem za pomocą IMyfone Fixppo.

Teraz, jeśli chcesz spróbować czegoś bardziej drastycznego, możesz spróbować zresetować ustawienia sieciowe telefonu. W tym celu wejdź w ustawienia, poszukaj opcji „System” gdzie będziesz musiał wybrać w „Reset” i resetowaniu ustawień sieciowych. Poczekaj, aż proces się zakończy, za kilka minut zostanie on zakończony i będziesz mógł zobaczyć, że 4G LTE działa poprawnie.

Jak poprawić zasięg swojego telefonu komórkowego?

Obserwując to Twój telefon komórkowy nie obsługuje 4G LTEnic się nie dzieje, ponieważ istnieją inne sposoby na zwiększenie zasięgu i maksymalne przyspieszenie internetu. Najpierw staraj się zawsze utrzymywać baterię naładowaną, jeśli się rozładowuje, wpłynie to na jej wydajność.

mój telefon obsługuje 4g lte

Zmodyfikuj swoją lokalizację, to znaczy staraj się przenieść do różnych obszarów swojego domu, aż znajdziesz ten, który najbardziej Ci odpowiada. Spróbuj zdjąć obudowę z telefonu komórkowego, w niektórych przypadkach może to powodować zakłócenia w zasięgu, dlatego najlepiej wyeliminować jego używanie.

Opcją, która bardzo ci pomoże, będzie zmiana operatora, każdy z tych operatorów ma mapę, która pokazuje zasięg i jak to będzie łączenie tego; Z tego powodu szukaj tego, który najlepiej pasuje do Twoich upodobań.

Czy mój telefon komórkowy może obsługiwać sieci 5G?

Wszystko zależy od dwóch czynników: roku zakupu telefonu komórkowego i rodzaju zasięgu, ponieważ jeśli Twój telefon pochodzi z lat po 2018 roku nie będziesz mieć opcji takich jak sieć 5G.

Ale jeśli Twój telefon jest z roku 2019 i tak jest ze średniej lub wyższej półki, Najbezpieczniejsze jest to, że jeśli masz opcję 5G, co byłoby całkiem korzystne, ponieważ sieć 5G pokazała z doświadczenia, że ​​jest 10 razy wyższa niż sieć 4G.

Chociaż równie Zapraszamy do sprawdzenia, czy Twój telefon to 5G następująco:

– Istnieje aplikacja, którą możemy pobrać na nasz telefon, która jest odpowiedzialna za analizę na naszym telefonie i informowanie nas, czy jest w stanie obsługiwać sieć 5G, nazwa tej aplikacji to Kontrola kompatybilności z obsługą sieci 5G, Wystarczy go zainstalować, rozpocząć analizę i poczekać, czy wynik będzie pozytywny czy negatywny.