Skip to content

Jak się dowiedzieć, czy mój program antywirusowy jest aktywny, działa i naprawdę chroni mój komputer?

13 de lipiec de 2021

antywirus Zawsze słyszeliśmy, jak ludzie tak mówią w sieci jest wiele programów antywirusowych które nie chronią odpowiednio naszego sprzętu. Od zawsze był to temat, który budził wiele wątpliwości wśród użytkowników, ponieważ nikt nie chce, aby ich komputer był wypełniony wirusami. Aby rozwiązać to pytanie, pokażemy Ci w tym poście sposób sprawdzenia, czy działa antywirus.

W tym poście nauczymy Cię, jak wykonać test EICAR. Do dziś ten test jest najbardziej niezawodny, aby wiedzieć, jak skuteczny może być program antywirusowy. Ale nie martw się, ponieważ jest to całkowicie darmowy proces, który jest dostępny dla wszystkich użytkowników na całym świecie; Ponadto będziesz mieć gwarancję, że wszystkie twoje pliki i twój sprzęt ogólnie będzie chroniony.

Test EICAR Możesz nam pomóc wybrać program antywirusowy, który naprawdę ochroni nasz komputer przed złośliwymi plikami. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zapraszamy do dalszej lektury.

Wypróbuj EICAR, aby przetestować swój program antywirusowy

Nazwa EICAR jest w rzeczywistości akronimem od „Standardowego pliku testowego antywirusa”, co w języku hiszpańskim oznacza „Plik do wykonania standardowego testu antywirusowego”. Została wykonana przez Europejski Instytut Badawczy Antywirus komputerowy; dlatego jest dość niezawodny.

Głównym celem tego testu jest dostarczenie Ci możliwość przetestowania programu antywirusowego przez użytkowników bez faktycznego użycia złośliwego pliku. Ponieważ jeśli nie użyjemy odpowiednich plików, aby wiedzieć, czy nasz program antywirusowy działa, możemy poważnie naruszyć stan naszego komputera. Dlatego test EICAR jest bardzo bezpieczną i niezawodną alternatywą.

Ten test wykorzystuje złośliwy plik, który nie jest w stanie uszkodzić naszego komputera, ale może włączyć alarmy antywirusowe. W ten sposób można ocenić, w jaki sposób program antywirusowy ma zareagować na wspomniane zagrożenie. Jak we wszystkim, zawsze będzie program antywirusowy, który ma skuteczniejszą reakcję niż inne.

Instrukcje sprawdzania, czy działa antywirus

W tej sekcji wyjaśnimy szczegółowo, w jaki sposób wiedzieć, czy działa program antywirusowy. To tylko kwestia wykonania kolejnych kroków w uporządkowany sposób. Nie martw się o czas, nie zajmie to więcej niż 5 minut, jeśli nie spełnia swojej funkcji, lepiej go odinstalować lub usunąć i pobrać nowy program antywirusowy.

antywirus chroniący komputer

  • Przede wszystkim, jeśli masz już zainstalowany program antywirusowy, musisz sprawdzić, czy jest on aktywowany, a następnie musisz wiedzieć, czym jest test EICAR, który wyjaśnimy poniżej. Ten test jest oparty na pliku tekstowym; który, wprowadzając go do naszego komputera, wykryje, czy program antywirusowy działa.
  • Później musisz otworzyć aplikację Notatnik, aby wpisać następujące znaki, od których rozpocznie się test: Eicar X5O!P% @ AP[4PZX54(P^)7CC)7}$EICAR-STANDARD-ANTIVIRUS-TEST-FILE!$H+H*[4PZX54(P^)7CC)7}$EICAR-STANDARD-ANTIVIRUS-TEST-FILE!$H+H*
  • Następnie musisz wybrać opcję „Zapisz plik”. Pamiętaj, aby dodać do tego pliku rozszerzenie „.com”. W przeciwnym razie nie będziesz mógł rozpocząć testu EICAR w satysfakcjonujący sposób.
  • Teraz musisz poczekać, aby sprawdzić, czy Twój program antywirusowy działa poprawnie. W przypadku, gdy ten plik zostanie rozpoznany jako uszkodzony, oznacza to, że program antywirusowy działa.
  • Aby sprawdzić poprzedni krok, zalecamy rozpoczęcie skanowania systemu programem antywirusowym. Jeśli w ten sposób plik zostanie rozpoznany jako złośliwy, nie powinniśmy się martwić o nasz program antywirusowy.
  • Z drugiej strony na pewno większość nie pozwala na zapisanie pliku. W innych przypadkach mogą pozwolić Ci go zapisać, ale usuną go natychmiast po powiadomieniu, że plik może być szkodliwy dla komputera.

I voila, skończyliśmy! W ten sposób możesz sprawdź, czy działa antywirus. Jak widać, jest to dość krótki i łatwy do przeprowadzenia proces. Jeśli wykonałeś test i zorientowałeś się, że Twój program antywirusowy nie działa, ¡¡Nie zniechęcaj się! Zawsze będzie inny, bardziej niezawodny program antywirusowy, który możesz pobrać za darmo.

Zawsze pamiętaj, aby zrobić test, aby zweryfikować działanie Twojego antywirusa To bardzo ważne, obecnie w sieci istnieje wiele niebezpieczeństw, dlatego musimy być pewni podczas łączenia się z siecią; najważniejsze jest posiadanie programu, który chroni nasz komputer.

Musisz mieć program, który jest kompletny, więc będziesz spokojny, gdy wejdziesz na stronę internetową, pobierzesz lub zainstalujesz plik; Przeprowadzając ten test, postępując zgodnie z naszymi instrukcjami, będziesz mieć pewność, że Twój program antywirusowy wykonuje swoją pracę.