Skip to content

Jak sformatować notatnik Windows za pomocą USB — prosta metoda

12 de styczeń de 2022

Aby sformatować notatnik Windows za pomocą USB, musisz wziąć pod uwagę kilka punktów, które pomogą ci wykonać tę czynność w najprostszy sposób. Dlatego w tym artykule wyjaśniamy wszystkie potrzebne informacje przed rozpoczęciem akcji.

O czym należy pamiętać przed sformatowaniem Notatnika?

Przed sformatowaniem notebooka należy pamiętać, że tę czynność można wykonać z dowolnego komputera. Jedyne, co się zmienia, to jak wejść w tryb BIOS.

W ten sam sposób powinieneś najpierw rozważyć wykonanie kopii zapasowej wszystkich plików, które chcesz zachować, aby uniknąć ich utraty podczas procesu formatowania.Podobnie musisz dobrze skonfigurować klawiaturę notebooka, aby uniknąć niespodzianek.

Jak stworzyć dysk USB lub DVD, aby sformatować laptopa?

Do Człóż USB lub DVD, aby sformatować laptopa, musisz wykonać szereg prostych kroków, które wyjaśnimy poniżej:

  • Zrestartuj komputer, naciskając klawisz, który pozwala nam uzyskać dostęp do trybu BIOS, który będzie zależał od modelu laptopa. Mogą to być klawisze F10, F2 lub F12, dlatego zaleca się znalezienie odpowiedniej opcji zgodnie z modelem systemu operacyjnego.
  • Po uruchomieniu trybu BIOS przejdź do sekcji konfiguracji systemu, a następnie naciśnij frazę „kolejność rozruchu” lub „opcja rozruchu”. Następnie wybierz frazę „Kolejność rozruchu”, w której zacznie się pojawiać sekcja instrukcji dotyczących nawigacji w trybie BIOS.
  • Prześlij tryb USB, używając klawiszy wskazanych w instrukcji (w Windows 7 są to F5 lub F6, ale będzie to zależeć od posiadanego modelu). Po zakończeniu procesu system zacznie w pierwszej kolejności rozpoznawać port USB.
  • Zapisz zmiany, naciskając klawisz wskazujący instrukcje (może to być F10). Następnie pojawi się zakładka potwierdzająca akcję, w której należy nacisnąć „Tak”.

Jak widać, jeśli wykonasz te kroki, będziesz mógł utworzyć dysk USB lub DVD, aby sformatować swój notatnik Windows w najprostszy możliwy sposób.

format z bootowalnego usb

Jak używać USB lub DVD do ładowania systemu operacyjnego?

Teraz ważne jest, aby wiedzieć Jak utworzyć bootowalną pamięć USB, aby załadować system operacyjny, musisz wykonać następujące czynności:

  • Włóż pamięć USB, który musi już być bootowalny i załadowany z systemem operacyjnym, za pomocą którego chcesz sformatować komputer.
  • Po zakończeniu system operacyjny rozpozna port USB i pliki zaczną się ładować. Należy wspomnieć, że jeśli tak się nie stanie, oznacza to, że obciążenie USB nie zostało poprawnie przeprowadzone w systemie lub nie jest bootowalne.
  • Poczekaj, aż zacznie się ładować wszystkie dane w systemie operacyjnym Microsoft Windows i instalacja do zakończenia. Po zakończeniu procesu ładowania będziesz musiał wybrać zarówno język, jak i kraj, w którym system Windows będzie używany. Następnie kliknij „Dalej”, a następnie „Zacznij teraz”. Spowoduje to uruchomienie interfejsu systemu Windows do instalacji.

Jaka jest opcja formatowania, której powinieneś użyć w swoim przypadku?

Po załadowaniu plików musisz wybrać opcję formatowania, aby uruchomić system Windows, opcja ta musi być zgodna z modelem systemu operacyjnego.

Aby kontynuować, wybierz „Dalej” i zaakceptuj warunki licencji, gdzie ponownie musisz kliknąć „Dalej”. Następnie pojawią się dwie opcje instalacji: niestandardowa i aktualizacyjna, ( jaNależy wybrać opcję spersonalizowaną).

Następnie partycje, które mogą znajdować się na dysku twardym, muszą zostać usunięte pojedynczo, aby sformatować Notatnik Windows.

Na końcu musisz wybrać „aktualizacja” aby zapisać zmiany wprowadzone na dysku twardym. Następnie musisz kliknąć „Dalej”. W ten sposób system Windows będzie pomyślnie instalowany.

Zachowaj moje pliki

Jeśli chcesz zachować swoje pliki, po prostu pomiń krok usuwania wszelkich partycji, które mogą znajdować się na dysku twardym. Cóż, w ten sposób unikniesz usuwania żądanych plików.

Innym sposobem, który możesz zastosować, jeśli nadal chcesz sformatować swój Notatnik Windows za pomocą USB do przechowywania plików, jest postępując zgodnie z instrukcjami trybu BIOS. Wystarczy wybrać opcje (w zależności od komputera), które pozwolą na ponowną instalację systemu Windows bez utraty plików przechowywanych na dysku twardym.

przywrócenie notebooka do pierwotnego stanu

Powrót do stanu fabrycznego!

Jeśli chcesz wrócić do stanu fabrycznego, będziesz musiał ponownie zainstalować system Windows automatycznie z tego samego systemu operacyjnego przez USB. Aby to zrobić, wystarczy uruchomić komputer z USB, postępując zgodnie z instrukcjami, aby ponownie zainstalować system Windows w żądany sposób (przywrócenie stanu fabrycznego).

Naprawdę, sformatuj swój notatnik Windows za pomocą USB Jest to bardzo prosta metoda, która może pomóc w efektywnym oczyszczeniu dysku twardego. W tym artykule wyjaśniamy, jak to zrobić bez utraty bezpieczeństwa, zgodnie z Twoim systemem operacyjnym i interesującymi Cię miejscami. Cóż, możesz na przykład sformatować system operacyjny, usuwając wszystkie pliki, lub zamiast tego ponownie zainstalować system Windows, przywracając stan fabryczny.

dołącz do naszego kanału telegram