Skip to content

Jak rozmawiać z CORTANA w systemie Windows 10 – zapytaj, czego chcesz (przykład)

31 de styczeń de 2021

Cortana w systemie Windows 10 jest wirtualny asystent, które za pomocą poleceń głosowych ma na celu poprawę lub uproszczenie działań na komputerze i pomoże w codziennym rozwiązywaniu zadań i zadań. Jeśli nadal nie wiesz, jak to skonfigurować, tutaj pokażemy Ci, jak to zrobić w kilku krokach; pozwoli ci to na lepszą wydajność na poszukiwanym Microsoft Edge

Próbuje ułatwić pracę do wykonania, włączając nowe funkcje i zabierając inne, które były już obecne. Istnieje również plik inteligentna wersja mobilna, które są zgodne z tą zaktualizowaną wersją systemu operacyjnego Windows 10.

Kiedy pojawił się system operacyjny Windows 10?

System operacyjny Microsoft Windows oznacza plik grupa programów ułatwiających różne zadania, które wykonujesz na komputerze; Od jego powstania do dnia dzisiejszego pojawiły się różne wersje, starając się w ten sposób coraz bardziej dostosować się do potrzeb użytkownika; Wśród nich musimy wyróżnić Windows NT, 95, 98, 2000, XP, Vista, 7 i Windows 8.

Jak wspomnieliśmy, Windows 10 to obecny system operacyjny Microsoftu, który został wydany w 2014 roku; i po pewnych testach było oferta publiczna w dniu 29 lipca 2015 r. Na początku firma informowała, że ​​system ten można pobrać przez rok i bezpłatnie od momentu jego uruchomienia dla użytkowników posiadających oryginalny system Windows 7 i 8.1 na swoich komputerach.

W tym celu dostępne było narzędzie do rezerwacji wspomnianej aktualizacji, o której powiadomiono później; gdy będą gotowe do pobrania, ci użytkownicy później może otrzymać licencję Windows 10 o ile system operacyjny już zainstalowany na komputerze to oryginalny Windows 7, 8 lub 8.1 i nie ma kopii.

Czy Cortana działa w każdym kraju na świecie?

Jeszcze nie. Cortana pojawiła się w systemie operacyjnym Twojego komputera jako wirtualna pomoc, aby poprawić codzienne doświadczenia wszystkich użytkowników; ta sztuczna inteligencja na razie jest dostępny dla niektórych kraje takich jak Hiszpania, Francja, Niemcy, Włochy, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone Ameryki Północnej i Meksyk, będąc w stanie dostosować się do języka formalnego każdego z nich.

Głos Cortany w Windows 10 w języku angielskim jest wykonywany od kilku lat przez aktorkę Jenn Taylor; aby uzyskać do niego dostęp, możesz to zrobić przez mikrofon, używając głosu lub klawiatury; a kiedy chcesz, możesz także wyłączyć te opcje.

Jak rozmawiać z Cortaną w systemie Windows 10?

Windows 10 ułatwia Ci to ustaw Cortanę na język twojego kraju; hiszpański, angielski lub inny z Twojego pakietu językowego iw ten sposób zacznij wchodzić w interakcję z tą sztuczną inteligencją; który sprzyja wszystkim zadaniom wykonywanym na komputerze; na przykład możesz wybrać dla niej dowolny program do wykonania akcji.

Ustawienia rozmowy z Cortaną w systemie Windows 10

Aby go aktywować należy postępować zgodnie z określonymi wcześniejszymi krokami, o ile nie jest skonfigurowane, musisz umieścić czas i język, region i język itd., aż do pełnej aktywacji.

Cortana jest możesz zapytać o dowolny temati poprosić, na przykład, o przypomnienie o zadaniu do zaplanowania lub o zadaniach już zaplanowanych; takie jak budzenie się o określonej godzinie lub otwieranie dokumentu Worda, między innymi. Możesz nawet aktywować funkcję „cześć, jestem Cortana”, tę samą, która uczyniła ją sławną na całym świecie

Wreszcie Cortana w systemie Windows 10 jest nasz sprzymierzeniec podczas badania dowolny tematlub zostań naszym słownikiem lub tłumaczem dokumentu. Możesz także otworzyć dowolny program, który masz na komputerze, używając swojego głosu. Jakiś czas temu poświęciliśmy treści, które będą dla Ciebie bardzo przydatne.

Na przykład, jeśli odpowiedź na to, o co pytaliśmy, jest prosta, natychmiast pojawi się w oknie; Ale jeśli nie jest bardzo pewna wyniku, otworzy listę z możliwymi odpowiedziami, aby można było wybrać tę, która według nich jest najbardziej dokładna.

dołącz do naszego kanału telegram