Saltar al contenido

Jak robić zrzuty ekranu za pomocą Galaxy Note 5

28 de enero de 2022

Galaxy Note 5 jest jednym z najczęściej kupowanych urządzeń mobilnych, jak zawsze, gdy mamy nowy telefon, nie wiemy, jak prawidłowo z niego korzystać, dopóki nie poeksperymentujemy z nim przez kilka dni. Ale jedną z najtrudniejszych rzeczy do nauczenia się jest zrzut ekranu, ponieważ są one zupełnie inne, ale nie martw się, ponieważ powiemy ci, jakie są techniki, aby to zrobić.

kombinacja przycisków

Każda marka telefonów komórkowych ma inny sposób robienia zrzutów ekranu, które są wykonywane za pomocą kombinacji przycisków, na przykład Sony nie ma przycisku start, dlatego kombinacja różni się od pozostałych. Samsung ma przycisk home, więc kombinacja dla urządzeń tego producenta wygląda następująco.

Musisz przytrzymać przycisk home i przycisk zasilania w tym samym czasie przez kilka sekund zorientują się, że zrobiono zdjęcie, gdy usłyszą dźwięk kamery. Po wykonaniu zdjęcia możesz znaleźć je w galerii, w folderze o nazwie screenshots.

gesty

Jedną z cech charakteryzujących Samsung jest jego dostępnośćposiada funkcję, dzięki której możesz robić zrzuty ekranu za pomocą prostego gestu o nazwie Przesuń w poprzek, który aby z niego skorzystać musi być aktywowany. Aby to zrobić, wystarczy położyć rękę prostopadle do ekranu telefonu, a następnie przesunąć małym palcem po ekranie.

Ściągnij

S Pen

Wszystkie Galaxy Note, mają S Pen, która jest jedną z najmocniejszych atrakcji tego modelu. Funkcją tego jest uczynienie wszystkiego znacznie prostszym i wygodniejszym, co jest najlepszą rzeczą w robieniu zrzutów ekranu dzięki rysikowi S Pen możesz wybrać dokładnie tę część, którą chcesz wziąć, w ten sposób nie musisz edytować obrazu. Przechwytywanie w ten sposób jest bardzo łatwe, wystarczy otworzyć pływające menu rysika S Pen, trzymając je na ekranie, ale także naciskając przycisk zawarty w rysiku, na koniec musisz wybrać opcję Smart Selection i tym samym może ustalić limity połowowe.

Uwaga

dołącz do naszego kanału telegram