Skip to content

Jak przywrócić skojarzenia plików pakietu Office w systemie Windows (przykład) | Zobacz, jak to się robi

26 de luty de 2021

Systemy operacyjne zawierają funkcje, które umożliwiają kojarzenie programów w celu szybszego otwierania plików niż automatycznie. Chociaż można również wykonać tę operację ręcznie. Ale czasami ta opcja jest utracona lub przestaje działać, a ten artykuł Cię nauczy jak przywrócić skojarzenia plików pakietu Office w systemie Windows.

Aby lepiej zrozumieć, system Windows jest zaprogramowany na kojarzenie plików danych, które są zapisywane w rejestrze systemu. W związku z tym wszystkie posiadane programy są zachowane i jakiego rodzaju pliki możesz za ich pomocą otwierać. Jeśli jednak skojarzenie zostało utracone, można prostymi krokami ponownie skojarzyć te pliki z programem, który je otwiera.

Z tego powodu ważne jest, aby znać rozszerzenie pliku, aby wiedzieć, z którym programem go skojarzyć, aby móc go bez problemów otworzyć. Chociaż możliwa jest modyfikacja lub edycja rejestrów, zawsze musimy zachować ostrożność i, jeśli to konieczne, wykonać lub przywrócić kopię zapasową rejestru systemu Windows.

Jak przywrócić skojarzenia plików pakietu Office w systemie Windows

Nie tracąc więcej czasu, w pełni zanurzymy się w temat, który nas dzisiaj zajmuje. Podamy Ci instrukcje krok po kroku, aby dowiedzieć się, jak przywrócić skojarzenia plików pakietu Office w systemie Windows. Na początek usiądziesz przed komputerem z systemem Windows i klikniesz przycisk Start, a następnie wybierzesz plik Uruchom opcję.

W przypadku korzystania z Windows 8 przejdziesz do ikony Szukaj i napiszesz Uruchom, w obu przypadkach zostanie wyświetlone okno dla tej opcji. Możesz być zainteresowany poznaniem podstawowych poleceń uruchamiania programów w systemie Windows 10.

I w nim napiszesz następujące polecenie winword / regserver a następnie naciśnij klawisz Enter. Gdy to zrobisz, program Word zostanie uruchomiony, a skojarzenia z plikami tego typu zostaną automatycznie przywrócone.

Przywróć skojarzenia w programach Excel, PowerPoint i Access

Jak widać, przywróciliśmy już skojarzenia plików Worda, teraz przejdziemy do następnego programu, aby zrobić to samo. W takim przypadku ponownie otwieramy narzędzie Uruchom w sposób opisany powyżej.

Teraz napiszemy następujące polecenie excel / regserver i naciśnij Enter. Uruchomi się program Excel, a pliki tego typu zostaną automatycznie skojarzone z aplikacją. Ale jest inny sposób ustawienia aplikacji jako programu domyślnego.

Zdajesz sobie sprawę, jak łatwo i szybko można przywrócić skojarzenia plików, za pomocą aplikacji Uruchom, wystarczy znać polecenie, aby wprowadzić. Teraz przejdziemy do następnej aplikacji pakietu Office. Ponownie używamy narzędzia Uruchom i piszemy następujące polecenie powerpnt / regserver.

Następnie należy nacisnąć klawisz Enter na klawiaturze, a aplikacja PowerPoint zostanie natychmiast uruchomiona, a wszystkie pliki tego typu zostaną skojarzone z aplikacją. Teraz przejdziemy do następnego programu pakietu biurowego i ponownie użyjemy narzędzia Uruchom, aby wprowadzić odpowiednie polecenie.

przywrócić skojarzenia plików pakietu Office

W takim przypadku napiszesz polecenie msaccess / regserver a następnie naciśniesz Enter, tak jak w innych przypadkach aplikacja będzie działać. I od teraz wszystkie pliki tego typu będą powiązane z aplikacją. W ten sposób unikniesz konieczności ręcznego kojarzenia ich za każdym razem, gdy chcesz otworzyć plik pakietu Office.

I tak kończy się bardzo ciekawy i pouczający artykuł, w którym pokazano, jak skojarzyć pliki z programami, które mogą je otworzyć. W tym przypadku do aplikacji pakietu Office i bez większych niedogodności się nauczyłeś jak przywrócić skojarzenia plików pakietu Office w systemie Windows.