Skip to content

Jak przywrócić lub odzyskać usuniętych użytkowników i wiadomości e-mail w usłudze Office 365? (Przykład)

27 de luty de 2021

Office 365 to jeden z najlepszych alternatywnych pakietów, jakie system Windows zaoferował swoim klientom (Microsoft Office 365 można również pobrać i zainstalować na komputerze Mac lub iPadzie). Ponieważ jest to opłacalna opcja dla tych, którzy nie chcą płacić za pełną subskrypcję pakietu Office. Wiele osób dołącza do ich szeregów, więc dzisiaj się tego nauczysz przywróć lub odzyskaj usuniętych użytkowników i wiadomości e-mail w usłudze Office 365.

I to jest to, że jeśli kupisz ten pakiet, oczywiste jest, że będziesz chciał go wykorzystać w pełni bez żadnych awarii i niedogodności. Ale czasami z powodu błędów ludzkich, takich jak usuwanie użytkowników podczas usuwania użytkowników w Office 365, cenne informacje mogą zostać utracone, które są potrzebne do kontynuowania pracy.

Przywróć lub odzyskaj usuniętych użytkowników i wiadomości e-mail w usłudze Office 365

W celu osiągnięcia pomyślnie przywrócić lub odzyskać usuniętych użytkowników i wiadomości e-mail w Office 365, najpierw należy pamiętać, że oba procesy przebiegają inaczej. Aby więc móc je jak najlepiej wyjaśnić, należy je rozdzielić na dwie części. Numer jeden to pobieranie wiadomości e-mail.

Procedura, którą zobaczysz poniżej, działa w każdej wersji Office 365. Pomoże Ci też w odzyskaniu wszelkiego rodzaju elementów, nie tylko wiadomości e-mail. Powinieneś wiedzieć, że usunięte dane pozostają w folderze elementów do odzyskania przez pełne 30 dni, po tym terminie znikną.

Jeśli nadal znajdujesz się na osi czasu, zrób to: przejdź do Outlooka i kliknij sekcję o nazwie „Element usunięty” (jest na pasku powyżej). Następnie wybierz opcję, która pojawi się z nazwą „Odzyskaj ostatnio usunięte elementy z tego folderu”.

Otworzy się okno, w którym możesz wybrać kilka usuniętych elementów, kiedy to zrobisz, zaznacz pole „Przywróć wybrane elementy” i naciśnij „Akceptować” potwierdzać. Dzięki temu wszystko będzie gotowe.

Innym sposobem jest przejście do portalu Office iw panelu Outlooka. Pojawi się lista folderów, które należy wybrać „Elementy usunięte”. Spowoduje to otwarcie okna tuż obok, w którym pojawią się elementy do odzyskania, wybierz ten, który chcesz i kliknij „Wyzdrowieć”.

W zależności od typu elementu trafi on do miejsca pochodzenia, na przykład: wiadomości trafiają do skrzynki odbiorczej, zadania do folderu zadań.

Przywróć usuniętych użytkowników

Teraz, gdy znasz już pierwszą część Jak przywrócić lub odzyskać usuniętych użytkowników i wiadomości e-mail w Office 365? Czas zobaczyć, jak odzyskuje się przypadkowo usuniętą osobę.

W tym przypadku obowiązuje ta sama zasada, co w przypadku e-maili. Jeśli usunąłeś użytkownika, masz 30 dni roboczych na jego odzyskanie, w przeciwnym razie nie będziesz w stanie przeprowadzić tego procesu.

office 365 orange cloud

Jeśli znajdujesz się na osi czasu, wykonaj następujące czynności: najpierw przejdź do portalu Office 365 i przewiń do kategorii „Użytkownicy i grupy” który pojawia się po prawej stronie ekranu.

Tam wejdź na górę „Usunięci użytkownicy”, w tym miejscu otworzy się sekcja z listą użytkowników, którzy zostali usunięci. Kliknij pole, z którego chcesz odzyskać, a następnie wybierz opcję „Przywróć użytkowników”, który pojawi się w prawym dolnym rogu podświetlony na niebiesko.

Gdy to zrobisz, zobaczysz komunikat potwierdzający i otworzysz całkowicie przywróconego użytkownika. W ten sposób odpowiedź na pytanie Jak przywrócić lub odzyskać usuniętych użytkowników i wiadomości e-mail w Office 365?

Wystarczy przejść do panelu Office i rozpocząć wprowadzanie zmian, które pozwolą Ci znowu wygodnie pracować. Pamiętaj, że użytkownicy nie są jedyną rzeczą, którą możesz odzyskać, możesz także zresetować lub odzyskać hasła do kont w Office 365 (czego powinieneś się nauczyć).