Skip to content

Jak przywrócić kopie zapasowe do pliku bcd w systemie Windows 10? (Przykład)

26 de luty de 2021

Komputery to coś wyjątkowego i cudownego, stworzonego po to, by człowiek stał się bardziej uporządkowany i wydajny. Ale, jak każde stworzenie, nie jest zwolnione z od czasu do czasu pokazywania błędów, takich jak brak uruchamiania. Więc dzisiaj zobaczysz, jak to zrobić przywróć kopie zapasowe do pliku bcd w formacie Windows 10.

Bo nie ma nic gorszego, że sprzęt przestaje działać bez wyraźnego wytłumaczenia. Pozostawienie wszystkich ważnych zadań i plików w pułapce i zmuszenie użytkownika do zapłacenia dużych sum pieniędzy, aby je odzyskać.

Jak łatwo przywrócić kopie zapasowe do pliku bcd w systemie Windows 10?

Przede wszystkim tym, którzy nie wiedzą, na czym temat jest bardzo dobry, należy wyjaśnić, że jest to plik BCD. Zasadniczo jest to ten, który zawiera wszystkie informacje rozruchowe systemu operacyjnego, więc jeśli zostanie uszkodzony lub uszkodzony, usunie błąd uniemożliwiający zalogowanie się użytkownika komputera.

Aby przywrócić kopie zapasowe do pliku bcd w systemie Windows 10 tak proste, jak zablokowanie dostępu do użytkownika w systemie Windows 10, wystarczy otworzyć okno wiersza polecenia (byłaby to tabela CMD), w którym należy umieścić następujące elementy : bcedit / import d: / backup.bcd.

Oczywiście musisz edytować polecenie, aby zawierało ścieżkę do jednostki, w której chcesz zapisać, i żądaną nazwę. Dzięki temu kopia zostanie przywrócona, a komputer ponownie otworzy się normalnie.

Utwórz kopię zapasową pliku BCD

Logicznie rzecz biorąc, jeśli nie masz utworzonej kopii i nie wiesz, jak to zrobić, poprzednia jest dla Ciebie bezużyteczna. Dlatego nauczysz się tworzyć własną kopię zapasową. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, jest to W tym celu do wprowadzania poleceń zostanie użyta tabela CMD.

Numer jeden otwiera z uprawnieniami administratora okno symbol systemu (pokaże CMD), a następnie umieść bcdedit / export D: backup.bcd., będący poleceniem używanym do utworzenia kopii, więc zamiast D umieść literę dysku, na którym chcesz zapisać plik kopia , a także zamień nazwę na dowolną.

Następnie wystarczy nacisnąć klawisz Enter, a kopia zapasowa powinna zostać automatycznie zapisana. Plik BCD, unikając przyszłych problemów.

Pomoc osób trzecich

Wiersz polecenia umożliwia również przeglądanie i znajdowanie klucza produktu serwera Windows, a nawet uzyskiwanie informacji o wersjach systemu operacyjnego Microsoft Windows, w zależności od tego, który z nich Ci odpowiada.

Jeśli nie masz pojęcia, jak obsługiwać polecenia w oknie wiersza polecenia, potrzebujesz innego rozwiązania przywrócić kopie zapasowe w pliku bcd w systemie Windows 10.

A to z pomocą programu innej firmy o nazwie EasyBCD, który jest całkowicie darmowym i łatwym w użyciu oprogramowaniem. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest pobranie i zainstalowanie programu na komputerze.

Następnie otwórz narzędzie i wybierz opcję menu o nazwie „Kopia zapasowa / naprawa BCD”, Po wejściu do niego wystarczy skonfigurować nazwę pliku i dysk lub ścieżkę, co spowoduje automatyczne utworzenie kopii z podanymi specyfikacjami.

Ponadto narzędzie to służy również do przywracania utworzonych przez siebie kopii, więc jeśli w pewnym momencie zajdzie potrzeba przywrócenia, skorzystaj z niego.

Nie mam kopii

Jeśli jeszcze nie zrobiłeś tego, co jest konieczne, aby przywrócić kopie zapasowe do pliku BCD w systemie Windows 10, a znajdziesz się bez żadnej kopii w systemie, nie rozpaczaj, że nadal istnieje rozwiązanie.

przywrócić kopie w systemie Windows 10

Najpierw zacznij od dysku rozruchowego samego systemu Windows 10, pojawi się opcja o nazwie „Napraw sprzęt” kliknij tam, a następnie wybierz „Rozwiązywać problemy”, Następnie w „Zaawansowane opcje” i wreszcie w „Wiersz polecenia”.

Jeśli wszystko poszło dobrze, wyjdzie tabela CMD, umieść następujące polecenia: bootrec / fixmbr to zapisze nowy MBR, bootrec / fixboot jest to jeden z najważniejszych, ponieważ tworzy nowy sektor rozruchowy w systemie operacyjnym, rozwiązując możliwe błędy .

I wreszcie bootrec / rebuildbcd analizuje dysk twardy i jeśli znajdzie jakąkolwiek instalację systemu Windows, umieszcza ją na BCD. Po zakończeniu tego procesu za pomocą trzech poleceń uruchom ponownie komputer i wszystko powinno zostać rozwiązane.