Skip to content

Jak przywrócić kalkulator systemu Windows 10? – Napraw błąd

14 de styczeń de 2022

Bez wątpienia kalkulator jest jedną z najbardziej podstawowych opcji, ale przydatny w systemie operacyjnym Windows, umożliwia wykonywanie operacji matematycznych od najprostszych do najbardziej złożonych, zarówno do użytku osobistego, akademickiego, jak i zawodowego.

Jednak chcesz używać kalkulatora w systemie Windows i czasami przestaje działać, Czy znajdujesz się w takiej sytuacji? Czy Twój kalkulator wskazuje błąd, czy sam się zamyka? Jakie masz opcje, aby rozwiązać problem? Jak wykonać odzyskiwanie kalkulatora w kilku krokach? Wyjaśnimy ci to i więcej od razu.

Co zrobić, jeśli kalkulator Windows nie działa?

Jeśli próbujesz użyć aplikacji kalkulatora, nie udaje ci się, ponieważ tak jest nie odpowiada, wskazuje na błąd lub po otwarciu sam się zamyka, Aby rozwiązać ten cenny program, najlepiej uruchomić jedną z następujących procedur:

Zresetuj aplikację

Pierwszą opcją przed niepowodzeniem wykonania jest zresetowanie kalkulatora, jeśli nie masz pojęcia jak to zrobić, pokażemy Ci jak to osiągnąć wykonując kilka kroków. Najpierw przejdź do paska zadań, a tam do pola wyszukiwania wpisz „Ustawienia”, otwórz opcję, która jest Ci pokazana.

Wybierz teraz „Aplikacje”, następnie „Aplikacje i funkcje”, poszukaj „Kalkulator”. Następnie klikasz go, aby uzyskać dostęp do zaawansowanych opcji, teraz wystarczy kliknąć przycisk „Resetuj”. Możesz teraz spróbować uruchomić aplikację jak zwykle, aby sprawdzić, czy błąd został rozwiązany.

Zainstaluj ponownie kalkulator

Podczas przywracania aplikacji każda awaria zwykle rozwiązuje się, ale zdarzają się nadzwyczajne przypadki, w których błąd nadal występuje, dla nich konieczne będzie przejście o jeden poziom dalej, robimy to, całkowicie ponownie instalując program. Ponieważ kalkulator jest jedną z najbardziej podstawowych funkcji, które Microsoft zawiera w swoim systemie Windows, powszechne jest przekonanie, że nie można go odinstalowaćTutaj jednak powiemy Ci, jak:

 1. Pierwszą rzeczą jest otwarcie pola wyszukiwania z paska zadań lub jednoczesne naciśnięcie „WIN + S”
 2. Wpisz „PowerShell” i kliknij prawym przyciskiem myszy wynikową aplikację, wybierz uruchomienie jako administrator.
 3. Wpisz następującą ścieżkę: Get-AppxPackage – Wszyscy użytkownicy | Wybierz nazwę, PackageFullName> „$ env: userprofile Desktop myapps.txt”. Dzięki temu pokaże Ci listę wszystkich aplikacji w systemie.
 4. Znajdź Microsoft.WindowsCalculator. Zanotuj pełny kod swojej wersji.
 5. Wprowadź teraz: Usuń-AppxPackage (Microsoft.WindowsCalculator_code). Pamiętaj, aby zamienić kod na kod widoczny w prawej kolumnie listy. Spowoduje to całkowite odinstalowanie kalkulatora z komputera.
 6. Na koniec, aby go ponownie zainstalować, przejdź do Microsoft Store i pobierz kalkulator w jego oficjalnej wersji. Dzięki tej nowej aplikacji nie będziesz mieć problemów podczas jej uruchamiania.

ponownie zainstaluj kalkulator pc

Jak zresetować ustawienia kalkulatora Windows?

Być może błąd, który zgłasza Twój kalkulator, jest w rzeczywistości związany z profil użytkownika, a zatem z ustawieniami z tego w oprogramowaniu, w takiej sytuacji należy postępować zgodnie z procedurą, aby utworzyć nowe konto użytkownika, jeśli masz lepsze uprawnienia administratora.

 • Pierwsza rzecz to otwórz aplikację ustawień (tak jak poprzednio, możesz go wyszukać w menu startowym).
 • Ale już. W sekcji „konta” wybierz „Rodzina i inne osoby”. Zobaczysz przycisk z symbolem „+” o nazwie „Dodaj kolejną osobę do tego zespołu”, kliknij go.
 • Aby utworzyć konto lokalne, wystarczy wybrać „Nie mam danych logowania dla tej osoby”, a następnie „Dodaj użytkownika bez konta Microsoft”.
 • Poprosi Cię o pewne dane bezpieczeństwa, wprowadź je i zapamiętaj na przyszłość, kliknij Dalej i utworzysz nowy profil użytkownika.
 • Od początku wybierz ikonę użytkownika, zostanie wyświetlona lista, która teraz zawiera nowego utworzonego użytkownika, kliknij go, aby wprowadzić zmianę.
 • Poczekaj, aż system się załaduje i sprawdź, czy w tym profilu Twój kalkulator działa poprawnie.

Jak odinstalować kalkulator Windows z ustawień?

Menu konfiguracyjne Windows 10 ma wśród swoich funkcji opcję odinstalowania programów, kalkulator nie jest wyjątkiem, jeśli masz ochotę bardziej wykonywać tę czynność z tego interfejsu, wyjaśnimy. W menu konfiguracyjnym poszukaj „Aplikacje”, następnie „Aplikacje i funkcje”, tam zlokalizuj „Kalkulator”. Dając jedno kliknięcie w program, lubbservarás opcja „Odinstaluj”

Jak ponownie zainstalować kalkulator Windows?

Oprócz sposobu, który wyjaśniliśmy wcześniej, polegającego na odinstalowaniu aplikacji i przejściu do Microsoft Store w celu pobrania nowego, istnieje inny sposób ponownego zainstalowania kalkulatora Windows 10.

Należy wziąć pod uwagę, że ta metoda nie tylko przeinstaluj kalkulator, w rzeczywistości ma na celu ponownie zainstaluj pełny domyślny pakiet aplikacji Twojego zespołu, między innymi Alarmy i zegar, Kontakty, Kamera, Centrum opinii, Poczta i kalendarz. Jeśli jesteś pewien, że chcesz wypróbować tę opcję, wystarczy:

 1. Otwórz pole wyszukiwania z paska zadań (lub za pomocą „WIN + S”)
 2. Wyszukaj „PowerShell” i kliknij prawym przyciskiem myszy uruchom jako administrator.
 3. Uruchom następujące polecenie: Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register „$ ($ _. InstallLocation) AppXManifest.xml”}
 4. Poczekaj na zakończenie procesu, a dzięki temu wszystkie domyślne aplikacje na komputerze z systemem Windows 10 zostaną przywrócone do ustawień fabrycznych.

funkcjonalność kalkulatora

Podsumowując, istnieją różne sposoby na rozwiązanie każdej awarii kalkulatora, z metodami wymienionymi powyżej na pewno znajdziesz rozwiązanie, w zależności od powagi, możesz je znaleźć prostsze lub bardziej złożone rozwiązania.

dołącz do naszego kanału telegram