Skip to content

Jak przywrócić domyślne plany zasilania, ustawienia lub opcje w systemie Windows (przykład)

26 de luty de 2021

Windows 10, najczęściej używany system operacyjny na świecie, oferuje unikalne i bardzo praktyczne funkcje na naszym komputerze. Wśród tych funkcji są plany zasilania systemu Windows zarówno dla laptopów, jak i komputerów stacjonarnych, gdy następuje zmiana planu zasilania, system poprawia się. W tym artykule porozmawiamy o planach zasilania i jak przywrócić te domyślne plany w systemie Windows.

Plany zasilania oferowane przez system Windows 10

Aby uzyskać szersze zrozumienie systemu energetycznego Windows, wyjaśnimy każdy z nich w poniższych koncepcjach.

 • Podgrzewacz: Ten plan minimalizuje zużycie energii i wydajność laptopa lub komputera stacjonarnego. Ma to funkcję sprzeczną z planem wysokiej wydajności, jest przydatne, gdy używasz komputera do prostych czynności, które nie wymagają dużo energii. Również wtedy, gdy chcesz zmaksymalizować samowystarczalność komputera.
 • Wysoka wydajność: Jeśli chcesz zwiększyć potencjał rozwoju, aby pracować z maksymalną wydajnością, nie martwiąc się o zużycie, istnieje plan wysokiej wydajności. Ale ma trzy negatywne czynniki, zużywa dużo energii, generuje więcej ciepła, aw notebookach znacznie zmniejsza samowystarczalność.
 • Zrównoważony: Opcja pośrednia nie oferuje takiego samego wysięgnika jak poprzednia wydajność, ale znacznie zmniejsza zużycie energii. To najlepsza opcja, jeśli chcesz skorzystać z doskonałej wydajności bez konieczności poświęcania zużycia energii i autonomii komputera.
 • Plan niestandardowy: Cóż, jest to jedna z bardzo przydatnych opcji umożliwiających zaprojektowanie własnego planu zasilania zgodnie z obecnymi potrzebami, ulepszając system operacyjny komputera.

Do tej pory udało nam się zrozumieć, z czego składa się każdy plan zasilania i jak można go dostosować i skonfigurować plany zasilania oferowane przez system Windows.

Przywróć system Windows 10 do domyślnych ustawień zasilania

Następnie pokażemy, jak przywrócić domyślne plany zasilania, które ma system Windows, zdasz sobie sprawę, że wprowadzenie tej zmiany jest bardzo łatwe.

 • Przywróć plan zasilania systemu Windows w Panelu sterowania.
 1. Naciśnij Finder Windows u dołu ekranu.
 2. Teraz wpisz słowo „Panel sterowania”, a otworzy się okno wyszukiwania.
 3. Następnie spójrz na sekcję, w której jest napisane „Ostatnie”, poszukaj opcji „Opcje zasilania” i kliknij tam.
 4. Po otwarciu okna opcji zasilania wybierz opcję «Zmień ustawienia planu » które zamierzasz przywrócić.
 5. Teraz wybierz opcję „Zmień zaawansowane ustawienia zasilania”.
 6. Wreszcie kliknie przycisk „Przywróć ustawienia domyślne planu”.

Po zastosowaniu zmian zgodnie z powyższymi krokami plany systemu Windows zostaną zresetowane zgodnie z ich domyślnymi wartościami.

Zresetuj opcje za pomocą poleceń.

W tej sekcji wyjaśnimy, jak wprowadzić zmiany w planach energetycznych za pomocą terminala Windows za pomocą poleceń. Z drugiej strony zalecamy wykonanie ich ostrożnie, aby nie pojawił się błąd podczas wykonywania poleceń, które ujawniamy w tym artykule.

Innym szczegółem, który chcemy podkreślić, jest to, że podczas korzystania z terminala do zmiany lub resetowania domyślnych ustawień energii, będą one miały zastosowanie do wszystkich, a nie indywidualnie.

 1. Otworzy terminal jako administrator.
 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę systemu Windows u dołu ekranu.
 3. Teraz wybierz opcję, która mówi Windows PowerShell (administrator).
 4. Zobaczysz, że otwiera okno o nazwie „Kontrola konta użytkownika”, które zapyta, czy akceptujesz, że wprowadza zmiany w komputerze, akceptujesz.
 5. Później zobaczysz niebieskie okno, w którym wpiszesz następujące polecenie «powercfg -restoredefaultschemes ’. I voila, system zajmie się wykonaniem zmiany wprowadzonej automatycznie.

Jeśli chcesz wprowadzić nową zmianę w opcjach w celu ustalenia planu zasilania, możesz ją wykonać, wykonując pierwszą metodę wymienioną na początku. Zawsze będzie to wskazane skonfiguruj plan, który będzie skuteczny dla Twojego komputera czy to komputer stacjonarny, czy laptop dla lepszej wydajności.

używając programu Windows PowerShell jako administrator

Zakończyliśmy dla Ciebie ten edukacyjny i praktyczny post, więc zawsze znajdziesz więcej przydatnych informacji o wydajności operacyjnej twojego komputera na jaktosie.pl