Skip to content

Jak przypiąć Kosz do paska zadań w systemie Windows 10?

12 de wrzesień de 2021

Odkąd Windows 10 pojawił się jako nowy system operacyjny Microsoftu, pojawiło się wiele oczekiwań z powodu awarii Windows 8, ale okazało się to bardziej niż miłą niespodzianką, ponieważ powrót starych opcji można było zweryfikować. Ponadto przyniósł ze sobą pojawienie się nowych i interesujących funkcji tam, gdzie teraz będziesz mógł przypiąć kosz na pasku zadań.

Jak wiemy, kosz jest ważnym narzędziem na pulpicie systemu Windows, ale czasami trzeba wiedzieć, jak ukryć tę ikonę. Lub też chcielibyśmy wiedzieć, jak zmienić ikonę kosza we wszystkich wersjach systemu Windows, ale Windows 10 nie pozwala nam zrobić czegoś jeszcze odważniejszego i jest to przypięcie go do paska zadań.

Chociaż możesz pomyśleć, że może to być dość trudna operacja do wykonania, powiemy Ci, że tak nie jest i będziesz zaskoczony, jak proste to jest. W ten sposób będziesz mieć go zawsze pod ręką bez konieczności podchodzenia do biurka aby uzyskać do niego dostęp. Prosimy tylko o dalsze czytanie tego interesującego artykułu, który wyjaśnia wszystko, co musisz wiedzieć.

Czy muszę mieć pod ręką kosz na moim komputerze?

Kosz pełni w naszym komputerze bardzo ważną rolę i konieczne jest, abyśmy zawsze mieli go pod ręką. Musimy wiedzieć, że staje się to tymczasowym rezerwuarem tych plików, które usunęliśmy, ale w każdej chwili możemy je odzyskać, ponieważ możliwe jest, że przez pomyłkę wyślemy dokument w to miejsce.

Dlatego, jeśli będziemy mogli mieć kosz w zasięgu wzroku, będzie znacznie lepiej, zwłaszcza jeśli jesteśmy w aplikacji. Więc jeśli zakotwiczymy wspomniany kosz na pasku zadań będziemy mogli uzyskać do nich szybszy dostęp i pobieraj pliki, które znajdują się w tym obszarze tymczasowego przechowywania.

Jak mogę dodać kosz do paska zadań mojego komputera?

Jak już wspomnieliśmy bardzo łatwo jest przypiąć kosz do paska zadań a tym bardziej, gdy będziemy mieli na to kilka metod. Tam, gdzie najbardziej praktyczne byłoby przeciągnięcie ikony z pulpitu na pasek zadań, ale ta akcja nie zadziała, ponieważ system Windows zakotwiczy ją na liście eksploratora plików.

Dlatego najskuteczniejszymi metodami przypinania kosza do paska zadań są: tworząc skrót. Lub też wpisując kod i wreszcie nadając mu nazwę. Zobaczmy szczegółowo, jak wykonywane są te trzy procedury.

Kliknij prawym przyciskiem myszy, aby wybrać Nowy, a następnie Skrót

Pierwszą rzeczą, którą zrobimy, jest utworzenie skrótu i ​​do tego ulokujemy się w czystym obszarze pulpitu za pomocą kursora myszy i klikniemy prawym przyciskiem myszy. Wyświetlone zostanie menu opcji i należy wybrać opcję „Nowy”. Następnie wyświetli się kolejne menu i wybierzesz opcję „Bezpośredni dostęp”.

Dodaj następujący kod w puste miejsce

Na ekranie pojawi się kreator, który umożliwi utworzenie skrótu, teraz w polu „Wprowadź lokalizację przedmiotu”. Musisz to wkleić % SystemRoot% powłoka explorer.exe: RecycleBinFolder a następnie kliknij opcję „Dalej”. Zostaniesz przeniesiony do następnej instrukcji, którą musisz wykonać.

okienko komputera,

Nazwij go „Kosz”

Na koniec na ekranie kreatora pojawi się pole „Nazwa”, w którym należy wpisać „Kosz”. Aby zakończyć proces tworzenia skrótu, musisz kliknąć przycisk „Zakończ”.

Co mogę zrobić, jeśli chcę zmienić ikonę na domyślną?

Wspomnieliśmy już, że kosz należy do eksploratora plików i dlatego pokaże a domyślna ikona wspomnianego odkrywcy. Jeśli chcemy zmienić ikonę, wystarczy wykonać następujące czynności.

Zmień ikonę we właściwościach skrótu

Najedź na skrót, który niedawno utworzyłeś, a teraz za pomocą kursora myszy kliknij prawym przyciskiem myszy, aby wyświetlić menu opcji. Teraz musisz wybrać opcję „Właściwości” znajdującą się na końcu menu. Okno właściwości zostanie wyświetlone na ekranie z różnymi zakładkami.

Tam, gdzie jest napisane Znajdź ikonę tego pliku, dodaj następujący kod

Musimy być w zakładce w zakładce „Bezpośredni dostęp”, która pokaże nam kilka opcji, ale przewiniemy do końca. Tam zlokalizujemy opcję „Zmień ikonę” i klikniemy, teraz w polu „Znajdź ikonę w tym pliku”. Wkleimy następujące % SystemRoot% system32 imageres.dll a następnie wybieramy opcję „Enter”.

Znajdź i wybierz ikonę Kosza i wybierz OK

Następnym krokiem jest wyszukanie ikony naszych preferencji, która reprezentuje kosz. Po dokonaniu wyboru wybierzemy opcję „Akceptuj” iw ten sposób dokonany zostanie wybór nowej ikony.

Jak mogę zobaczyć nową ikonę Kosza?

Kiedy dotarliśmy do tego punktu jesteśmy bliżej przypięcia kosza na pasku zadań, ale możesz chcieć zobaczyć nową ikonę, którą wybraliśmy, a do tego wystarczy wykonać następujące czynności:

system tabletów z systemem Windows

Przejdź do Właściwości i wybierz OK

Aby zobaczyć nową ikonę, którą wybrałeś dla kosza musisz wejść do okna właściwości. A tam wyszukaj i wybierz opcję Akceptuj klikając na nią.W ten sposób wszystkie wprowadzone przez nas zmiany zostaną zapisane.

Teraz po prostu przeciągnij skrót na pasek zadań

Do końca znajdź skrót, który właśnie utworzyliśmy z nową ikoną znalezioną na pulpicie. Wybierz go i przeciągnij bezpośrednio na pasek zadań, a zobaczysz, że pozostaje zakotwiczony, co wcześniej nie było możliwe. Jeśli chcesz poznać więcej takich funkcji, zalecamy przeczytanie, jak ukryć pasek zadań w systemie Windows 10.