Skip to content

Jak przycinać obrazy na komputerze z systemem Windows 10? – Łatwo edytuj

4 de grudzień de 2021

Edycja obrazu to coś, na co zawsze lubimy poświęcać czas, aby uzyskać pożądany efekt, w przypadku braku internetu lub zainstalowanego programu Windows oferuje narzędzie aby szybko wykonać tę pracę.

Windows 10 od swojej pierwszej wersji oferuje nam bardzo przydatne, ale podstawowe narzędzie o nazwie Paint, które można zaktualizować do najnowszej wersji. Jeśli potrzebujesz dokonaj szybkiego retuszu lub przytnij obraz to narzędzie jest do tego idealne. Należy zauważyć, że te zmiany, które są dokonywane, są dokonywane za pomocą podstawowych narzędzi, które są używane do kolorowania, pisania tekstów, wymazywania, wytyczania, powiększania, a nawet stosowania figur geometrycznych, to tylko niektóre z elementów, które posiada.

Dobrą rzeczą jest to, że jeśli zaczynasz przeglądać świat edytowanych obrazów, bez wątpienia powinieneś zacząć od zapoznania się z tym programem, który oferuje Windows.

Jak użyć domyślnej przeglądarki zdjęć na komputerze, aby przyciąć obraz?

Aby korzystać z przeglądarki zdjęć i jej narzędzi do edycji, musimy wiedzieć, że jeśli korzystamy z systemu operacyjnego Windows 10 Teraz nazywa się Zdjęcia. Pełni taką samą funkcję jak stara w innych wersjach, zmienia jedynie nazwę.

W przypadku, gdy nie masz żadnego innego domyślnego programu, dwukrotne kliknięcie otworzy obraz z przeglądarką obrazów, która teraz nazywa się zdjęciami.

Jeśli inaczej klikniesz prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz za pomocą, a następnie wybierz aplikację do zdjęć, aby otworzyć obraz za jej pomocą i być w stanie dokonać modyfikacji, której szukasz.

Jak przycinać obrazy z Painta w systemie Windows 10?

W tym celu szukamy obrazu i otwieramy go za pomocą aplikacji Paint, to pokaże obraz i wszystkie narzędzia edytoraTeraz, jeśli chcemy wyciąć fragment obrazu, musisz wykonać następujące kroki.

  1. Wybierz narzędzie do zaznaczania.
  2. Teraz z ciągłym kliknięciem wyznaczamy część do wycięcia.
  3. Po dokonaniu wyboru klikasz Przytnij.
  4. Wtedy właściwie zapisujesz wycięcie w Zapisz jako.
  5. Następnie pozostaje podać imię i zaakceptować.

Jeśli masz komputer Apple PC, możesz również pobrać Paint i zainstalować go na komputerze Mac bez żadnych problemów.

Jak otworzyć „narzędzie do przycinania”, aby przycinać obrazy w systemie Windows 10?

Cóż, aby uzyskać narzędzie do wykonania wycięcia lub zrzutu ekranu, możemy je uruchomić na różne sposoby, ponieważ to narzędzie często go potrzebujemy, klawiatura daje nam opcję za pomocą klawisza „Print Screen”.

mężczyzna pracujący na laptopie

Możemy również uzyskać dostęp do tego narzędzia z poziomu Start, będąc tutaj musimy tylko napisać narzędzie do przycinania. Możesz go również znaleźć w folderze Akcesoria do okien.

Możemy użyć okna uruchamiania za pomocą polecenia Windows + R, wtedy musimy w okienku napisać: Snippingtool iw ten sposób narzędzie zostanie wykonane.

Przycinaj obrazy

Aby narzędzie wykonało swoją funkcję przycinania, dajemy opcję „Nowy”, dzięki czemu obraz na ekranie stanie się półprzezroczysty, tutaj myszą zaznaczamy obszar, który chcemy wyciąć, wskaźnikiem myszy stanie się nożyczkamiwięc wiesz, że jesteś gotowy do drogi.

W opcji mode możemy mieć dostęp do innych ciekawych narzędzi do kadrowania wewnątrz aplikacji, z którymi możemy poeksperymentować, np. możemy usunąć tło obrazu za pomocą Painta.

Przycinaj zrzuty ekranu

Robienie zrzutów ekranu to coś, co można osiągnąć po otwarciu narzędzia do przycinania, przechodzimy do opcji trybu, tutaj otrzymujemy różne opcje, które musisz wybrać przycinanie na pełnym ekranie aby wykonać wydruk, musisz ponownie kliknąć, aby wykonać akcję.

Teraz musisz kliknąć w dowolnym miejscu na ekranie, aby pojawiła się opcja zapisywania i dzięki temu móc zapisać zrzut ekranu, aby go później wysłać lub wprowadzić potrzebne modyfikacje

dołącz do naszego kanału telegram