Skip to content

Jak przesyłać TeaTV na moje urządzenie Chromecast? – Efektywna konfiguracja

23 de grudzień de 2021

W dzisiejszych czasach telewizory Smart TV są bardzo popularne, ponieważ zapewniają większą różnorodność rozrywki. Istnieją jednak urządzenia, które zezwól na konwersję niektórych telewizorów na Smart TV, takich jak Chromecasty; w rzeczywistości TeaTV może być transmitowany na tym urządzeniu bez większych problemów, a jak to zrobić zostanie wyjaśnione poniżej.

Jakie zagrożenia może nieść Twoje urządzenie Chromecast, gdy masz aplikację TeaTV?

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że chociaż możliwe jest przesyłanie strumieniowe TeaTV przez Chromecasta, wiąże się to z pewnym ryzykiem. Ten, który może być najbardziej zaznaczony jest ryzykować zainfekować komputer z wirusem komputerowym. Ponieważ TeaTV nie jest formalnie platformą do pobierania filmów, przesyła je strumieniowo z innych platform.

Zwykle platformy, z których pochodzi ta aplikacja przekazuje swoje treści na stronach internetowych osób trzecich, w przypadku którego zawsze możesz narazić się na ryzyko zarażenia się złośliwym oprogramowaniem. Ponieważ jednak pobieranie pliku może być bardziej ryzykowne niż odtwarzanie go online, prawda jest taka, że ​​ten problem nie jest tak ryzykowny.

Teraz musisz wiedzieć, że aby połączyć TeaTV z urządzeniem Chromecast, musisz spełnić kilka podstawowych wymagań. Następnie powiedzą, które z nich są najważniejsze do spełnienia.

Jakie są wymagania, aby móc połączyć TeaTV na urządzeniu Chromecast?

Prawda jest taka, że ​​chociaż może się to wydawać skomplikowane, tak nie jest. Aby móc połączyć TeaTV tylko z tym urządzeniem 3 podstawowe wymagania muszą być spełnione: Mieć kompatybilny system operacyjny, mieć kompatybilną wersję portu HDMI oraz wystarczająco stabilne i szybkie połączenie internetowe.

Przede wszystkim musisz mieć kompatybilny system operacyjny, który musi być systemem Android 6.0 lub nowszym. Jeśli masz urządzenie Apple, musisz mieć system iOS 13.0 lub nowszy. W systemie Windows wystarczy pobrać plik TeaTV .exe. Jeśli masz te wersje, możesz bez problemu odtworzyć zawartość.

Drugą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że musisz mieć port HDMI w naszym telewizorze zgodny z HDCP 1.3. Dzieje się tak, ponieważ urządzenie Chromebook wymaga technologii do ochrony treści cyfrowych i płynnego odtwarzania.

Wreszcie i bardzo ważne jest to, że musisz mieć stabilne i szybkie połączenie internetowe. Ponieważ TeaTV przesyła treści w trybie Streaming, konieczne jest dobre połączenie, aby móc płynnie oglądać treści. Teraz, jeśli te wymagania są spełnione, proces przesyłania może być kontynuowany.

Jakie kroki należy podjąć, aby prawidłowo przesyłać strumieniowo TeaTV na Chromecaście?

Aby móc skutecznie przekazywać najpierw musisz skonfigurować Chromecasta. Aby to zrobić, musisz podłączyć do portu HDMI telewizora, a następnie do gniazdka elektrycznego. Musisz zmienić wejście naszego telewizora na HDMI i postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie. Wszystko to musi być zrobione z Chromecastem podłączonym do sieci Wi-Fi.

Gdy to zrobisz, będzie tylko zainstaluj TeaTV to nasze odpowiednie urządzenie. W przypadku systemów Windows i Mac postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie w celu instalacji. W przypadku Androida musisz aktywować opcję instalowania aplikacji firm trzecich lub z nieznanych źródeł. Można to zrobić z ustawień.

komputer na biurku

Zrobiwszy to, będzie tylko podłącz urządzenia do tej samej sieci Wi-Fi i otwórz aplikację TeaTV na danym urządzeniu. Następnie musisz wybrać ikonę transmisji, która znajduje się w prawym górnym rogu ekranu, a ona automatycznie rozpocznie transmisję do telewizora z Chromecasta.

Dlaczego nie możesz skutecznie streamować TeaTV na swoim telewizorze za pomocą Chromecasta?

Chociaż proces ten jest niezwykle prosty, prawda jest taka, że ​​TeaTV czasami nie może przesyłać treści. Nie zdarza się to często, jeśli przestrzegane są wszystkie zalecenia, ale może się zdarzyć. Oto dwie możliwe przyczyny tego problemu technicznego.

Nieobsługiwana aplikacja dla Twojego Chromecasta

Pierwszym powodem, dla którego może się to zdarzyć, jest to, że pobrana przez nas aplikacja nie jest obsługiwana z naszym urządzeniem Chromecast. A jest to, że trzeba wziąć pod uwagę coś ważnego: TeaTV nie jest aplikacją, którą można znaleźć w oficjalnych sklepach Apple Android czy Windows.

Z tego powodu do pobrania można używać tylko plików APK i źródeł zewnętrznych. Ponieważ nie są oficjalne, jesteś może nie być aktualny i nie masz kompatybilnej wersji. W takim przypadku będziesz musiał poszukać wersji, która jest kompatybilna w innych sklepach internetowych.

Internet nie działa

Innym powodem, dla którego może się to zdarzyć, jest to, że nasze połączenie internetowe nie jest stabilne. I jest to szczegół, który, mimo że jest tak ważny, wielu nie docenia. Należy rozumieć, że urządzenie Chromecast i nasze urządzenie do przesyłania strumieniowego muszą być podłączone do tej samej sieci, więc usterka może wpłynąć na transmisję.

chłopiec ogląda telewizję

Cóż, widać, że chociaż mogą pojawić się pewne problemy techniczne, dość łatwo jest przesyłać strumieniowo TeaTV na urządzenie Chromecast. Zapewni to mnóstwo rozrywki, dlatego ten samouczek jest wysoce zalecany.