Skip to content

Jak przesyłać muzykę do telewizora za pomocą Chromecasta z Androida?

14 de styczeń de 2022

Dzięki postępowi technologicznemu, jaki mamy dzisiaj, jest to możliwe przekształć dowolny telewizor w inteligentny, zdolny do transmitowania nie tylko najlepszych w danym momencie serialu, ale także Twojej ulubionej muzyki. Wszystko to dzięki szybkiej i łatwej instalacji i konfiguracji Chromescasta. Alternatywa, która pozwoli Ci jednocześnie cieszyć się wszystkimi filmami, które pojawiają się w kasie i które możesz oglądać w zaciszu swojego domu.

Dlatego dzisiaj pokażemy Ci najlepsze sposoby na transmisję ulubionej playlisty do telewizora za pomocą Chomecast i wszystko z urządzenia mobilnego z systemem Android. Wiemy, że nie tylko chcesz oglądać seriale i filmy, ale masz też doskonałe głośniki, które wiernie oddadzą jakość ulubionych piosenek. Zwróć więc uwagę i przygotuj się do słuchania muzyki przez telewizor, jak najlepiej.

Co jest potrzebne do przesyłania dźwięku na Chromecasta na urządzeniach z Androidem?

Przede wszystkim ważne jest, aby wiedzieć, jak podłączyć Chromecasta do Wi-Fi lub telewizora za pomocą panelu konfiguracyjnego, jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać to cenne narzędzie. Należy zauważyć, że istnieje kilka sposobów, które pomogą Ci przesłać ulubioną muzykę, którą zapisałeś na swoim Androidzie. Za pośrednictwem Muzyki Google Play lub innych podobnych aplikacji, których funkcjonalność skupia się na przesyłaniu tego typu treści.

Android 5.0 lub nowszy, dostęp do mikrofonu i bycie w tej samej sieci WiFi

Jeśli Twoim celem jest strumieniowe przesyłanie muzyki, list odtwarzania, a nawet najbardziej zabawne lub modne podcasty językowe, zasługujesz na Androida w wersji 5.0 lub nowszej.

W przeciwnym razie nie będziesz w stanie cieszyć się najlepiej odbitym dźwiękiem przez głośniki telewizora. Oczywiście istnieją nieco mniej nowoczesne wersje, które są zoptymalizowane pod kątem spełniania tego typu funkcji, ale może się to różnić w zależności od posiadanego modelu Androida.

Podobnie bardzo istotne jest, że podczas przesyłania strumieniowego dźwięku na Chromecaście masz wszystko niezbędne uprawnienia umożliwiające dostęp do mikrofonu jeśli chcesz, aby wszystko działało poprawnie.

Wszystko to możesz osiągnąć w bardzo prosty sposób poprzez ustawienia konfiguracyjne swojego Androida. Oprócz tego ważne jest, aby na obu urządzeniach znajdowała się ta sama sieć Wi-Fi, aby połączenie się powiodło. Upewnij się, że Chromecast zużywa mniej energii podczas korzystania z niego.

Jak przesyłać strumieniowo dźwięk z urządzeń z Androidem za pomocą Google Home?

Jeśli zamierzasz przesyłać strumieniowo muzykę przez Androida za pomocą aplikacji Google Home, upewnij się, że Twój telefon jest poprawnie podłączony do tej samej sieci Wi-Fi, jak omówiliśmy w poprzedniej sekcji. Gdy jesteś pewien tego kroku, musisz przejść do otwarcia aplikacji Google Home, lokalizując opcję Transmit audio, naciskając ją, aż żądana muzyka zacznie odtwarzać się przez głośniki telewizora.

przesyłaj strumieniowo muzykę na chromecast z telefonu komórkowego z systemem Android

Pamiętaj, że korzystając z tej aplikacji, możesz dostosować głośność strumieniowania zgodnie ze swoimi upodobaniami aby to osiągnąć, wystarczy nacisnąć urządzenie po otwarciu aplikacji, aby zmienić poziomy dźwięku. A jeśli chcesz zatrzymać transmisję dźwięku, wystarczy ponownie otworzyć aplikację, klikając opcję Zatrzymaj transmisję i to wszystko.

Jakie są kompatybilne z Chromecastem aplikacje do strumieniowego przesyłania dźwięku?

Z pewnością istnieją pewne aplikacje kompatybilne z Chromecastem, które są bardzo przydatne, jeśli chodzi o strumieniowe przesyłanie wybranego dźwięku. Oczywiście istnieją pewne subskrypcje, które mogą rozszerzyć możliwości. Ale w tej sekcji wskażemy te, które pozwolą Ci słuchać ulubionej muzyki w telewizji, bez konieczności wydawania na nią dużych pieniędzy. Jeśli masz dobre połączenie internetowe, bez problemu zsynchronizujesz te pliki.

Muzyka Google Play

Jedną z najbardziej polecanych aplikacji do spełnienia tego celu jest Muzyka Google Play, a jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać muzykę na swoim Androidzie, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to otworzyć aplikację, znajdując przycisk z napisem Cast. W ten sposób docenisz wiele urządzeń gdzie musisz specjalnie wybrać Chromecasta. Teraz nadszedł czas, aby wybrać listę odtwarzania, którą wolisz emitować na głośnikach.

słuchaj muzyki ze smart tv z chromecast

Następnie musisz po prostu naciśnij alternatywę Play, a muzyka zacznie grać wszędzie. Pamiętaj, że możesz wykonać tę samą procedurę w zaciszu swojego komputera, wykonując te same czynności, które opisano powyżej. Co najlepsze, możesz poruszać się po innych kartach bez zatrzymywania muzyki. O ile upewnisz się, że pozostałe czynności nie obejmują aspektów związanych z odtwarzaniem dźwięku.

Spotify

Jeśli chcesz użyć innej alternatywy do przesyłania muzyki na telewizor, możesz skorzystać z Spotify. Aby używać go poprawnie, musisz sprawdzić, czy sieć Wi-Fi jest taka sama następnie wejdź do aplikacji Spotify, wybierając dźwięk, który chcesz odtworzyć. Następnie pozostaje tylko to, że na liście urządzeń pojawia się opcja Chromecast, naciskając ją, a procedura zostanie zakończona.

W jaki sposób dźwięk jest przesyłany z obsługiwanych aplikacji?

Strumieniowe przesyłanie dźwięku do telewizora z obsługiwanych aplikacji, takich jak Spotify, Youtube lub Muzyka Google Play zainstalowana na Twoim telefonie, jest to możliwe dzięki zintegrowanemu systemowi, bez którego system ten nie działałby poprawnie. Dlatego jeśli masz wszystkie wymagania, aby spełnić ten cel, będziesz mógł przez cały czas cieszyć się stacjami radiowymi, podcastami lub muzyką wszelkiego rodzaju, która będzie odtwarzana przez głośniki lub głośniki posiadanego modelu telewizora.

dołącz do naszego kanału telegram