Skip to content

Jak przesyłać filmy, obrazy i zdjęcia online za pośrednictwem usługi TinyPic?

21 de lipiec de 2022

Tinypic, jeśli jeszcze go nie spotkałeś, to fajna zabawa serwis internetowy który pozwala przesyłać obrazy i filmy, aby łatwo udostępniać je innym użytkownikom.

TinyPic był usługą dla udostępnianie obrazu oraz filmy założone w 2004 r. i należące do Photobucket.com, które umożliwiły użytkownikom przesyłanie, tworzenie, łączenie i udostępnianie zdjęć i filmów przez Internet.

Platforma umożliwia udostępnianie plików bez konieczności rejestracji. W ten sposób możemy wizualizować i wykorzystywać treści multimedialne od innych użytkowników bez żadnych ograniczeń.

Tinypic umożliwiał przesyłanie i hosting plików jpeg (jpg), png, gif i tiff. Obrazy większe niż 1600 pikseli (zarówno wysokość, jak i szerokość) są automatycznie zmieniane na akceptowalny poziom. Tynipic nie akceptuje filmów większych niż 500 megabajtów lub trwające dłużej niż 15 minut.

Jeśli chcesz przesłać treści, które przekroczyć dozwolone limity przez Tinypic, nie martw się, że istnieją sposoby kompresji plików, dzięki czemu możesz bez problemu przesyłać zawartość, którą chcesz edytować.

W roku 2011 firma Tinypic usunęła setki tysięcy obrazów hostowanych przez użytkowników, będąc wizualizacja i dostęp niemożliwy. Spowodowało to dyskomfort wśród użytkowników, którzy korzystali z tej usługi do hostowania swoich zdjęć.

Oprócz usunięcia obrazów, uwolnienie ich adresu URL pozostaje używane do nowego obrazu, z tego powodu każdy obraz przesłany do Tinypic można zobaczyć w artykułach i/lub stare komentarze i nie tak stary w Internecie.

Na forach, które nie mają nic wspólnego z tym, kto przesłał te zdjęcia i są całkowicie poza jego wiedza i kontrolaw ten sposób Tinypic całkowicie narusza prywatność hostowanych obrazów.

Jeśli masz unikalne obrazy, które chcesz udostępnić na forach lub po prostu chcesz przechowywać zdjęcia lub kopie zapasowe plików w miejscu publicznym, aby je odzyskać w dowolnym momencie, to jest ten artykuł. samouczek, którego szukałeś. Pokażemy Ci, jak korzystać z Tiny Pic, przesyłać zdjęcia i filmy oraz udostępniać je w kilka sekund.

Prześlij małe zdjęcia

Pierwszym krokiem do przesłania zdjęć do Tinypic jest dostęp do strony internetowej usługi. W przeglądarce wchodzimy na www.tinypic.com i w oknie, które się otworzy wybieramy opcja z napisem Prześlij.

W oknie pojawi się sekcja zatytułowana Prześlij obrazy i filmy, w której możemy Wybierz plik które chcemy przesłać. Wybierz parametry, takie jak typ pliku (wideo, obraz, adres internetowy), rozmiar i tagi. Ta ostatnia sekcja jest ważna, ponieważ ułatwi użytkownikom znalezienie naszych plików.

Aby przesłać plik, klikniemy przycisk Wybierz plik i przejdziemy między folderami na naszym dysku twardym w wyszukiwanie plików którym chcemy się swobodnie dzielić.

Po wybraniu obrazu lub wideo napiszemy tagi, które pozwolą Tinypic uporządkuj swoje treści i ułatwić zlokalizowanie. Należy zauważyć, że nie jest to obowiązkowy krok. to jest możliwe przesyłać zdjęcia i filmy nie trzeba wybierać tagów.

Nie zapomnij wybrać typu pliku. Jeśli jest to zdjęcie, wybierz miejsce, w którym jest napisane obraz, domyślnie sekcja Zmień rozmiar i możesz wybrać format. Normalnie obrazy są udostępniane na forach w rozmiarze 800×600, jeśli masz większy obraz, możesz zaznaczyć opcję Ekran 15”.

wybierz format listu

Na następnym ekranie pojawi się okno z wiadomość o ochronie. Musisz wpisać słowa, aby potwierdzić, że nie jesteś botem. Mogą to być określone słowa lub ciąg liczb.

Po potwierdzeniu komunikatu bezpieczeństwa prześlemy nasz film lub zdjęcie do sieci. małe zdjęcie jest usługa hostingowa totalnie wolny. Zawartość Tinypic możesz przeglądać i używać w dowolnym momencie, bez komplikacji.

Jeśli chcesz udostępnić zdjęcia Tiny Pic, możesz wybrać kod IMG dla forów i tablic dyskusyjnych, a stamtąd skopiuj link wkleić do dowolnej wiadomości na forach. W ten sposób obraz pojawi się automatycznie załadowany w każdej przesłanej wiadomości.

Możesz również udostępnić obraz, kopiując link, który pojawia się w ostatnim obszarze, gdzie jest napisane Bezpośredni link do układów. W takim przypadku w przeglądarce internetowej zostanie otwarta nowa karta, a po wklejeniu tego linku będzie można zobaczyć zdjęcie, które właśnie przesłałeś. Jest to szybka i łatwa usługa do ulepszania zdjęć i filmów w Internecie.

dołącz do naszego kanału telegram