Narzędzie wyszukiwania umożliwia zaawansowane wyszukiwanie pakietów w systemach operacyjnych Debian lub Linux. Uzdolnienie. Dzięki niemu można również zainstalować, usunąć lub wyczyścić system z dowolnego programu lub pliku, który chcemy usunąć.
Podobnie jak wiele działań w systemie Linux, wymaga to użycia wykonanych poleceń z terminala. W odpowiednich terminalach umieszczamy wszystkie kody, aby skonfigurować system w sposób, który uznamy za odpowiedni.
W sekcji Zobacz, jak to się robi, podamy Ci polecenia użycia Aptitude do przeprowadzania zaawansowanych wyszukiwań w terminalu.
Wykonywanie zaawansowanych wyszukiwań z Aptitude w systemie Linux lub Debian
Podstawowym poleceniem wykonywania dowolnego typu wyszukiwania jest „sudo aptitude search”, A następnie wyraźnie wymagane. Mogą to być nazwy programów lub cokolwiek konkretnego, ale z uprawnieniami superużytkownika do polecenia sudo.
Dzięki temu możemy przeprowadzić bardziej zaawansowane wyszukiwanie, ponieważ mamy podstawowe polecenie do wykonania podanego jednego z nich. Przykładem tego wyszukiwania jest szukanie nowych plików lub pakietów, dla których musimy umieścić rozszerzenie ’~ N ’.
Należy zauważyć, że ten termin musi być poprzedzone poleceniem podstawowym o których wspominaliśmy wcześniej, aby to zadziałało. Jeśli go uruchomimy, Aptitude bardzo szybko wyświetli listę wszystkich nowych pakietów i plików w systemie.
Jeśli chcemy wyszukać pliki lub pakiety, które są edytowane, musimy umieścić polecenie sudo aptitude search edit. Podobnie jak poprzednio, zostanie wyświetlona lista, ale z elementami, które były edytowane lub modyfikowane.
W przypadku, gdy jesteśmy zainteresowani wyszukaniem plików z konkretnym opisem, musimy dodać go do wspomnianego polecenia podstawowego. Przykładem może być polecenie ~ dinstagram, co spowoduje wyświetlenie pakietów, które w opisie mają słowo Instagram.
Możemy również wyszukiwać elementy, które zaczynają się od określonego słowa w nazwie, którą nadaliśmy im podczas zapisywania. Musimy tylko umieścić polecenie podstawowe i dodać je na końcu symbol ^, po którym następuje słowo, którego szukamy.
Możemy również wyszukiwać pakiety, które kończą się Twoim imieniem i nazwiskiem, które nas interesuje. W tym przypadku zamiast umieszczać symbol ^, wstawiamy symbol $ na końcu tego słowa Zakreślacz.
Są to najczęściej używane polecenia w zaawansowanych wyszukiwaniach w Aptitude dla systemów operacyjnych Linux i Debian.
Inne polecenia wyszukiwania zaawansowanego i ważne funkcje systemu
Możemy być bardziej szczegółowi niż w poprzednich poszukiwaniach, aby procedury były znacznie bardziej złożone. Na przykład, jeśli szukamy pliku z określonym opisem, ale odrzucając element w jego nazwie, używamy specjalnych elementów.
Oni są ~ d Y ! ~ n ^, pierwsza mówi o opisie, którego szukamy, a druga odrzuca słowo. Musi znajdować się na początku nazwy, to znaczy odrzuca pakiety zaczynające się od tego słowa.
Zawsze musimy pamiętać, że te specjalne polecenia musi być poprzedzone poleceniem podstawowym o których wspomnieliśmy powyżej. Gdy polecenia są używane poprawnie, możesz wyszukać wszystko w systemie Linux za pomocą Aptitude.
Używanie poleceń Linuksa to interesujący temat, ale wielu użytkowników szuka również sposobów korzystania z rejestrów. Tego typu pliki są niezbędne do poinformowania danej osoby jakąkolwiek reprezentatywną wiadomość systemową, co czyni je bardzo istotnymi.
Podobnie jak wiele innych systemów operacyjnych, Linux wymaga rozszerzenia stała konserwacja i rewizja dla jego prawidłowego działania. Stacer i Bleachbit to programy do czyszczenia systemu operacyjnego, bardzo dobre, szczególnie dla systemów operacyjnych Ubuntu.
Kiedy z łatwością obsługujemy polecenia w terminalach Linuksa, wszystko staje się dla nas znacznie łatwiejsze. Należy pamiętać, że takie działania są Super użytkownik i wymagane są uprawnienia, takie jak polecenie sudo lub root.
Więcej informacji na temat systemu Linux można znaleźć w innych artykułach na stronie Zobacz, jak to się robi. Mamy wiele interesujących elementów, które mogą wyjaśnić wiele wątpliwości i pytań każdemu, kto potrzebuje dużej pomocy.