Skip to content

Jak przełączać dźwięk między głośnikami i słuchawkami na komputerze z systemem Windows 10

12 de marzec de 2021

W epoce, w której żyjemy, korzystanie z komputery biurowe lub laptopy, telefony komórkowe, kino domowe lub kino domowe, do słuchania lub oglądania filmów i gier wideo. Wiele osób woli używać sprzętu, takiego jak głośniki lub słuchawki, do wyraźnego i wydajnego wzmacniania dźwięku. Chociaż niektórzy wolą używać słuchawek i głośników w tym samym czasie w systemie Windows.

Co to są głośniki?

Plik głośniki Są to mechanizmy, które pozwalają na odtworzenie dźwięku tworząc w ten sposób ekran akustyczny, w wyniku którego w zależności od kraju powstają nazywane rogami, głośnikami, głośnikami, głośnikami lub tubami. Ich cechy to: Twoja niezależność, czułość, kierunek, wydajność, moc, pasmo przenoszenia i zniekształcenia. Możesz zlokalizować różne typy głośników z różnymi funkcjami lub skonfigurować dźwięk głośników komputera.

Na przykład istnieją głośniki półkowe, które zawierają dwa głośniki, jeden dla dźwięku basowego, a drugi dla dźwięku o wysokim tonie, o niewielkich rozmiarach. Mówcy mają różne moce; 5.1 i 7.1.

Istnieje również Głośniki bezprzewodowektóre nie posiadają kabla oraz są wygodne i łatwe w użyciu. Są soundbary, które nie zajmują miejsca, są proste i tanie. Kolumny podłogowe są duże, mogą współpracować z głośnikami wysokotonowymi i subwooferem, za pomocą których można odtwarzać filmy i muzykę.

Co to są słuchawki?

Słuchawki to mechanizm umożliwiający wzmocnienie dźwięku. Te przekształcają prąd elektryczny w falę dźwiękową. Nazywa się je również wyjściowymi urządzeniami peryferyjnymi, które przewodzą dźwięk do ucha.

Można powiedzieć, że są o małe głośniki które możesz umieścić w uszach, aby umożliwić słuchanie dźwięków, które emituje w telefonie, biurze lub komputerze przenośnym.

Zostały one stworzone przez Ernesta Mercadiera, francuskiego inżyniera w 1891 roku, a następnie w 1910 roku w Stanach Zjednoczonych zaprezentowano słuchawki z dźwiękiem, które później zaoferowano marynarce wojennej tego kraju. Można ich używać w odtwarzaczach muzycznych, radiu, komputerze i wzmacniaczach, stereo i telefonach.

Istnieją różne typy słuchawek: są słuchawki z pałąkiem na głowę Są trwałe, zakrywają część głowy, można je dostać w zależności od ich konstrukcji. Ale jakie są najlepsze słuchawki lub słuchawki do gier.

Mogą być otwarte (wejście i wyjście dźwięku) i zamknięte (gdzie dźwięk nie wychodzi ani nie dociera), albo są też słuchawki, które otaczają ucho z nazwami wokółusznymi lub nadusznikami, które są mniejsze, ponieważ przechodzą przez ucho. Znajdziesz również słuchawki IEMs lub IN EAR które są przyciskami.

Na rynku można też kupić słuchawki przewodowe lub bezprzewodowe. Może to, czego chcesz, to znaleźć zestaw słuchawkowy, który odpowiada Twoim potrzebom, możesz znaleźć sportowe, które są wygodne, odporne i słuchawki Bluetooth, zdziwisz się, gdy dowiesz się, że na Androidzie można podłączyć dwa urządzenia bluetooth jednocześnie.

Lub jeśli chcesz słuchać i jednocześnie mieć możliwość bycia słyszanym podczas mówienia, możesz to znaleźć za pomocą mikrofonu. Są też laptopy, które możesz łatwo przechowywać w dowolnym miejscu i typy DJ-ów, które są odporne na tego typu prace.

Głośniki lub słuchawki pomagają komputerowi wydawać dźwięki w postaci plików dźwięk cyfrowy lub analogowy, zwiększając możliwości interakcji z użytkownikiem, tak jak to się dzieje, gdy używasz ich na komputerze z systemem Windows 10. Ta wersja zastępuje błędy znalezione w starej wersji systemu Windows 8.

Jak przełączać dźwięk między głośnikami a słuchawkami na moim komputerze z systemem Windows 10?

Wiele osób ma trudności ze zmianą dźwięku między głośnikami a słuchawkami, jeśli tak jest w Twoim przypadku, pokażę Ci łatwy i prosty sposób na zrobienie tego:

Krok 1

Kliknij prawym przyciskiem myszy lub klawiaturę na pasku zadań, zobaczysz tam plik ikona z dźwiękiem nazwy, pojawi się lista, a wśród nich wybrane urządzenie odtwarzające.

Krok 2

Następnie wizualizuj, gdzie pojawia się słowo „głośnik”, naciśnij kliknij prawym przyciskiem myszy A teraz możesz zmienić wyjście dźwięku swojego sprzętu, czy to głośników, czy słuchawek.

dołącz do naszego kanału telegram