Skip to content

Jak profesjonalnie utworzyć wykres ankietowy w programie Excel?

7 de luty de 2022

Z biegiem czasu różne urządzenia elektroniczne bezpośrednio pomogły nam robić różne rzeczy, które ułatwiają naszą codzienną pracę. Jedną z tych aplikacji roboczych jest Excel, za jego pośrednictwem możemy generować wykresy, ankiety z dokładnymi wynikami i wiele innych działań. Aby z niego skorzystać, zaleca się dogłębne zbadanie jego wielu funkcji.

W tym artykule poznamy również sposoby tworzenia wykresów w ankietach, które można wykonać za pomocą platformy Excel.

Ile pytań możesz umieścić na wykresie Excela?

Należy wziąć pod uwagę, że znajduje się strona Excel składa się z różnych kwadratów, w ramach którego można ustawić dane i wyniki. Aby tworzyć wykresy w Excelu z różnymi danymi, możesz zadać tyle pytań, na ile pozwala szablon. Dzieje się tak, ponieważ ma wystarczająco dużo miejsca, aby zrobić to samo w przypadku ankiety.

W związku z tym wybór dokładnych pytań będzie zależeć od rodzaju ankiety, którą chcesz przeprowadzić ustawione w ankiecie przez Excel. Zaleca się, aby pytania były jak najbardziej zwięzłe.

Jakie są najpopularniejsze typy wykresów w tym programie?

W ramach platformy Excel możemy znaleźć szeroką gamę typów wykresów. Są tacy, którzy mają stworzyć lub stworzyć wykres piramidy populacji, który jest bardzo pomocny. Dodatkowo, najczęściej używane typy wykresów Wewnątrz aplikacji Excel znajdują się:

 1. Wykresy kolumnowe.
 2. Wykresy online.
 3. Wykresy kołowe.
 4. Wykresy słupkowe.
 5. grafika obszarowa
 6. A wykresy punktowe ustawione na XY.

Jak utworzyć wykres ankiety w programie Excel?

Przede wszystkim musisz mieć założone konto. Jak również, mając policzył wyniki w swoich odpowiedziach. Po uzupełnieniu tych danych, zapisanych w niektórych polach utworzonych na dole ankiety, wykonaj następujące kroki:

wprowadzanie danych w excelu do wykresu

Z paska narzędzi programu Excel

Jest to główna opcja tworzenia wykresu bezpośrednio z opcji oferowanej przez program Excel, aby tworzyć wykresy. Wybierz ten, który najlepiej odpowiada Twoim preferencjom i stamtąd bezpośrednio zaczynasz edycję wykresu. Dodaj wyniki uzyskane za pomocą formuł w szablonach i ustal wykres w miejscu, które uważasz za najlepsze. Zaleca się pobranie programu Excel z jego oficjalnej strony, aby mieć najnowszą wersję ze wszystkimi zaktualizowanymi narzędziami.

Korzystanie z szablonu

 1. Po pierwsze, musi wybierz liczbę odpowiedzi wykonane przez osoby, które przeprowadziły ankietę.
 2. Po wybraniu tej opcji powinieneś zostać przekierowany na górę ekranu Excela.
 3. Kliknij sekcję „Wstaw”
 4. Tam zostanie wyświetlony pasek ze wszystkimi dostępnymi w nim funkcjami. W środkowej części będzie znajdować się opcja „Grafika”
 5. Będziesz mógł zobaczyć każdy z wykresów, które są dostępne do wykorzystania w ankiecie.
 6. Jednym z najbardziej polecanych wykresów jest wykres kołowy. ona oferuje ci wyraźny wymiar każdego z wyników ankiety.
 7. Wybierając wykres, będziemy mogli edytować jego kolor, a także będziemy mogli ustalić tytuł w obrębie tego samego wykresu, aby określić, które pytanie jest oceniane.

Co zrobić, jeśli chcesz utworzyć wykres pytań otwartych w programie Excel?

Dla pytania otwarte w programie Excel, sposób ich liczenia różni się nieco bardziej od pytań zamkniętych, czyli takich, które ustalają lub „Tak, nie, nie sądzę”, ponieważ pytanie otwarte obejmie szereg poszczególnych opcji. Dlatego należy wykonać następujące czynności:

praca i analiza wykresów ankiet

 1. Musisz zrobić liczba odpowiedzi do każdego z pytań zostaną użyte komórki dla każdego z nich w szablonie.
 2. Następnie należy zastosować formułę „liczyć Tak”, a zatem rozpocznie się indywidualne liczenie dla każdej z wypisanych opcji.
 3. Teraz, aby utworzyć wykres, musi on znajdować się u góry ekranu, klikając „Wstaw”
 4. Tam będzie się znajdował w opcji graficznej.
 5. Wykresy kołowe należy umieszczać w komórce Excela, ponieważ są to najbardziej zalecane wykresy.
 6. Na ekranie pojawi się wykres z każdą odpowiedzią na pytania otwarte udzielone w ankietach.

dołącz do naszego kanału telegram