Skip to content

Jak poznać funkcje lub specyfikacje mojego laptopa lub notebooka (przykład)

23 de luty de 2021

To bardzo ważne, żebyś wiedział jak poznać funkcje lub specyfikacje mojego laptopa lub notebooka. Powodów może być wiele, ale posiadanie prostego programu, który pokazuje nam szczegółowe i jasne informacje o specyfikacji naszego notebooka, jest niezbędne.

Na szczęście istnieje dość skuteczny program o nazwie Speccy i pozwala nam szczegółowo zobaczyć wszystkie cechy naszego laptopa. Jest darmowy program Nie ma żadnych reklam, a przede wszystkim jest zbyt lekki, co jest idealne.

To jest ważne, by znasz specyfikacje swojego laptopa z różnych powodów. Jednym z najważniejszych jest to, że musisz sformatować system Windows. Jeśli znasz jego składniki, znacznie łatwiej jest wyszukać najnowsze sterowniki do zainstalowania po sformatowaniu komputera.

Drugi powód to wątpliwości, które w przyszłości chcesz poprawić lub zdiagnozować problemy ze sprzętem komputera. Tak jak musisz wiedzieć, jaki konkretny sprzęt ma twój laptop abyś mógł kupić nowe komponenty, które są kompatybilne.

Jak poznać cechy mojego laptopa

Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, jest pobranie programu o nazwie Speccy, który ma całkowicie darmową wersję, która pomoże nam poznać wszystkie cechy naszego laptopa w ciągu kilku sekund.

Po wejściu do sieci, o której wspomnieliśmy powyżej, musisz kliknąć zielony przycisk, który znajduje się po prawej stronie i mówi „Nie wczytuj ostatniego wersja”Otworzy się wyskakujące okienko, w którym będzie widoczny przycisk„ Pobierz teraz ”.

Zalecamy, aby nie klikać tego przycisku i po prostu kliknąć łącze u dołu tego okna, które mówi „Nie, dziękuję, kontynuuj pobieranie Speccy”.

Następnie program rozpocznie pobieranie. Nie powinno to zająć zbyt długo, ponieważ to samo waży mniej niż 7 MB. Więc w ciągu kilku sekund będziesz mieć program na swoim komputerze.

Po pobraniu przystępujemy do instalacji tak, jakby był to każdy inny program. Po otwarciu instalatora możesz wybrać jego język w prawym górnym rogu, zalecamy umieszczenie go w języku hiszpańskim.

Specyfikacje notebooka dla graczy

Jak poznać specyfikacje mojego laptopa

Po zainstalowaniu programu przystępujemy do jego wykonania. Jego interfejs jest dość prosty, ponieważ celem Speccy jest tylko pokazanie wszystkich specyfikacji mojego laptopa więc nie będziesz zbytnio komplikować.

Po lewej stronie widzimy każdą sekcję naszego komputera ze szczegółowymi informacjami: system operacyjny, Procesor, pamięć RAM, płyta główna, grafika, pamięć masowa, napędy optyczne, audio, urządzenia peryferyjne i sieć. Jednocześnie możemy zobaczyć podsumowanie, w którym widzimy wszystkie komponenty bez dużo więcej informacji, jakby to był menedżer urządzeń.

Jednym szczegółem, o którym należy pamiętać, jest to, że służy to również lekkości pojęcie temperatury podzespołów komputera. Dzięki temu jesteś informowany, jeśli coś się za bardzo nagrzewa, na co musimy zwrócić szczególną uwagę, zwłaszcza jeśli nasz laptop dobrze się bawi.

Jak widzisz program jest niezwykle prosty, lekki i wcale nie jest nachalny. Przede wszystkim jest bardzo przydatny, ponieważ zawiera dużą ilość informacji, które można wykorzystać w wielu różnych sytuacjach, nie tylko tych omówionych powyżej.

Stosunkowo zbyt łatwy do nauczenia jak poznać funkcje lub specyfikacje mojego laptopa lub notebooka. Pobranie programu może zająć najwyżej kilka minut i jest to prawdopodobnie najbardziej skomplikowana rzecz, jaką będziesz musiał zrobić, aby uzyskać wszystkie informacje o sprzęcie komputera.

dołącz do naszego kanału telegram