Skip to content

Jak poprawnie złożyć i rozplanować witrynę w programie Illustrator (przykład)

29 de styczeń de 2021

To nie więcej stworzyć jeden obraz wzrokowy wyglądu, jaki ma mieć Twoja witryna. Zaplanuj swoją witrynę przed jej zbudowaniem, może dać ci wyobrażenie o tym, jak będą wyglądać elementy i czego potrzebujesz. Jest to prosty proces, który można wykonać w programie Illustrator.

Jak zbudować stronę internetową w programie Illustrator

Każda wersja programu Illustrator może być przydatna, ponieważ będziemy używać tylko plików podstawowe narzędzia wniosku. Zanim zaczniesz, pamiętaj, że wszystkie elementy strony internetowej muszą być dostępne jednym kliknięciem, a mniej oznacza zawsze więcej.

Skonfiguruj dokument

 • Otwórz aplikację Illustrator.
 • Stwórz nowy dokumentużyj skrótu klawiszowego Ctrl + N.
 • Wprowadź nazwę pliku.
 • Wprowadź wymiary arkusza. Pomiary te odpowiadają obrazowi na dużym monitorze.
  • Szerokość 1024 piksele.
  • Wysokość 1479 pikseli. Ta wartość może się różnić w zależności od elementów, które musisz dodać do swojej witryny.
  • Wybierać Orientacja pionowa.
 • Ponieważ jest to projekt skoncentrowany na wyniku cyfrowym, wybierz tryb kolorów RGB.

Uporządkuj obszary witryny

W tym momencie powinieneś mieć jasność co do elementów, które chcesz dodać do swojej strony internetowej. Dodaj kolorowe prostokąty do podzielić obszary strony, na przykład nagłówek, treść i stopka.

 • Na końcu warstwa zamka nie ruszać tych elementów.
 • Utwórz nową warstwę, aby umieścić elementy sieci.

W każdym obszarze dokonać podziału dla każdej treści. Na przykład ramka do oznaczania miejsca, do którego idzie obraz, lub prostokąty do oznaczenia miejsca tekstu.

 • Zablokuj tę nową warstwę i utwórz kolejną dla zawartości, takiej jak przyciski, obrazy i tekst.

Dodaj wytyczne

Skorzystaj z wytycznych jako odniesienie tak, aby każdy element sieci był umieszczony prawidłowo. Obrazy, tekst, logo i przyciski muszą mieć dobrą strukturę.

 • Po prostu kliknij linijkę w obszarze roboczym i przeciągnij kursor do punktu na arkuszu.
 • W każdej chwili możesz wyłączyć prowadnice, naciskając klawisze Ctrl + średnik.

Wstaw elementy internetowe

Teraz dodaj wszystkie elementy, które ma Twoja witryna. Dodaj logo do nagłówka wraz z tytułem lub banerem. Obrazy i grafika są ważne, aby nadać mu prawdziwe wykończenie, podobnie jak ikony mediów społecznościowych.

Dodaj tekst strony, biorąc pod uwagę styl czcionki, której będziesz używać, a także przyciski. W miarę postępów możesz wyraźniej zobaczyć, których elementów potrzebujesz, a bez których możesz się obejść.

Dodaj kolory

Na koniec odblokuj dwie poprzednie warstwy i usuń szare bloki w każdym obszarze witryny. Przypisz kolor do każdego obszaru, takiego jak nagłówek, treść i stopka.

Do innych elementów, takich jak ryciny lub teksty w witrynie należy również przypisać jej kolor. Gdy wszystko będzie gotowe, zapisz dokument z opcją Plik / Zapisz do publikacji w Internecie, aby zapisać go w lekkim formacie.

Powody, dla których warto zaprojektować stronę internetową

Analiza i projekt strony internetowej przed jej wykonaniem

W rozwoju zawodowym dowolnej witryny internetowej proces analizy jest to niezbędne, aby projekt zakończył się sukcesem. Chodzi o to, aby móc graficznie zinterpretować wygląd witryny i zaoszczędzić wiele godzin programowania.

Projektując witrynę, możesz zrozumieć, jak to działa i jakie jest wstępne podejście spełnia wymagania być realnym rozwiązaniem. Pokazanie klientowi graficznego obrazu witryny przed rozpoczęciem oszczędza dużo czasu na przeprojektowaniu.

Wstępny projekt daje wyobrażenie o zachowaniu strony i układzie treści. Im prostszy jest ten obraz początkowy, tym łatwiej jest go zinterpretować.

dołącz do naszego kanału telegram