Skip to content

Jak poprawnie wyrównać tekst w programie Excel? – Najlepsze narzędzia

9 de luty de 2022

Generalnie, kiedy mówimy o Excelu, kojarzymy go z liczbami i formułami, arkuszami kalkulacyjnymi i księgami rachunkowymi. W tym celu Dziwne jest, gdy łączymy tę aplikację z tekstami.

Komórki i kolumny Excel może zawierać teksty opisujące różne tematy takie jak komunikaty, tablice synoptyczne czy tablice gromadzące dane. Możesz nawet odkryć nową opcję tłumaczenia tekstu z hiszpańskiego na angielski w programie Excel. Po prostu piszesz tekst w dowolnej z komórek, przegląd prasy, a następnie tłumaczysz i otworzy się lista różnych języków. Wybierasz ten, który Cię interesuje, a zostanie on przetłumaczony.

Jakie typy wyrównania można wykonać w programie Excel?

Kiedy odnosimy się do wyrównanie tekstu mówimy o kierunku lub orientacji które mogą zawierać tekst w komórce lub zakresie komórek w arkuszu kalkulacyjnym Excel. Może to być skierowane w prawo lub w lewo, skierowane w górę lub w dół. Ale może również odnosić się do wysokości komórki, na której może się znajdować. Ponadto można było mówić o obrocie tekstu, jego rozmiarze, a nawet stylu czcionki. Wszystkie te funkcje można w pełni wykorzystać, pobierając program Excel z jego witryny internetowej. W ten sposób będziesz mieć gwarancję pełnego i optymalnego działania wszystkich jego aplikacji.

Jak wyrównać tekst w programie Excel?

Przyjrzyjmy się każdemu z nich, abyś mógł z nich korzystać w sposób zorganizowany i nadać swojej prezentacji bardziej atrakcyjny i profesjonalny wygląd. Na arkuszu startowym Excel znajdziesz 6 rodzajów wyrównania. Jeśli chcesz zmienić wyrównanie w pionie, możesz wybrać wyrównanie do góry, dołu lub do środka. Jeśli chcesz zmienić wyrównanie w poziomie, możesz wybrać wyrównanie do prawej, do lewej lub do środka komórki.

jeśli masz okna

Aby wyrównać tekst w komórkach Excela w celu uzyskania atrakcyjnej i bardziej profesjonalnej prezentacji danych, Windows oferuje najprostsze narzędzia. Po prostu przejdź do domu i tam znajdziesz opcje wyrównania. Po prostu kliknij ten, który chcesz.

Niektóre teksty mogą być niewidoczne. Możesz to poprawić bez zmiany szerokości kolumny, klikając „zawiń tekst”. Jeśli tekst zajmuje kilka kolumn lub wierszy, kliknij „połącz i wyśrodkuj”. Wszystkie te zmiany można natychmiast usunąć za pomocą opcji cofania. Jeśli zamknąłeś stronę, po ponownym uruchomieniu musisz przejść do opcji „usuń formaty”, aby wprowadzić nowe zmiany.

poprawianie wyrównań w Excelu

Dla systemów macOS

Podczas pracy z Excelem na systemach Mac OS możemy sformatować komórkę, aby automatycznie dopasować rozmiar kolumny. W tym celu wybierz komórkę, do której chcesz zastosować format. Następnie przechodzisz do początku i naciśnij „zawiń tekst” natychmiast dopasowuje się do rozmiaru kolumny.

Ważne jest, aby wiedzieć, jak liczyć lub sumować komórki w programie Excel zawierające tekst. Dzięki temu możemy wiedzieć, jakiego rodzaju najbardziej odpowiednie jest wyrównanie lub format do prezentacji Twoich danych. Pierwszą rzeczą jest pominięcie komórek zawierających liczby lub spacje i wykonanie poniższych kroków:

  1. Ustaw się w jednej lub dwóch komórkach poniżej obszaru roboczego.
  2. Napisz formułę „=liczba”.
  3. Kliknij „licz.TAK”.
  4. Formuła „=count.IF (” zostanie automatycznie zaznaczona w komórce, w której się znajdujesz.
  5. Pełna formuła zostanie wyświetlona ze współrzędnymi komórek, w których pracujesz.
  6. Naciśnij „enter”, a zobaczysz w liczbach liczbę komórek z tekstem w wybranym zakresie.

Jak wyrównać tekst w programie Excel za pomocą klawiatury?

Inną opcją wyrównania tekstu w programie Excel jest klawiatura. Pierwszy musisz nacisnąć klawisz „alt”, aby włączyć menu Excela. Teraz za pomocą klawiszy strzałek na klawiaturze możesz poruszać się po arkuszu kalkulacyjnym. Dowiesz się, że wybrałeś opcję, gdy przyjmie ona szary kolor podświetlenia. Wybierz jedną z sześciu opcji do wyrównania i naciśnij Enter.

W ten sposób możesz również wyjustować tekst i wstawić go do wielu komórek. Aby to zrobić, przytrzymaj klawisz „alt” i przejdź przez menu do opcji „formatuj komórkę”. Naciśnięcie otworzy listę. Wybierz „uzasadnij”. Więc tekst zostanie rozłożony w kilku rzędach bez zmiany jego wysokości.

praca z microsoftem excel 365

Co zrobić, jeśli chcesz wyrównać tekst w programie Excel z Microsoft 365?

Aby wyrównać tekst Excel, wystarczy przejść do Przybornik „wyrównania”. Tam wybierz opcję, jak chcesz wyrównać tekst. Na przykład, jeśli wybierzesz wyrównanie w poziomie, możesz wybrać wyrównanie do góry, do dołu lub do środka. Jeśli wybierzesz wyrównanie w pionie, możesz wybrać wyrównanie do prawej, do lewej lub do środka. Tutaj możesz również wybrać różne opcje adresu. Oznacza to, że wyrównaj malejąco lub rosnąco od lewej do prawej lub od prawej do lewej.

dołącz do naszego kanału telegram