Skip to content

Jak poprawić ochronę przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem w systemie Windows 10 za pomocą programu Windows Defender?

1 de kwiecień de 2022

Kiedy przeglądamy Internet, zawsze jesteśmy narażeni na ryzyko, że na naszym komputerze znajdzie się złośliwe oprogramowanie. To jest coś dość powszechnego od dłuższego czasu. Nie ma znaczenia urządzenie, system operacyjny ani zabezpieczenia. Dlatego użytkownicy wyszukują poprawić bezpieczeństwo systemu Windows 10 za pomocą programu Windows Defender. Co pomoże nam naprawić lub naprawić błędy, które może przedstawiać system Windows 10

To jest coś, do czego ludzie korzystający na co dzień z internetu są stale przyzwyczajeni i narażeni. Ale są kroki, które możemy podjąć, aby znacznie zmniejszyć szanse na kończy się wirusem na naszym komputerze lub z kilkoma.

Aktywuj Edytor zasad

Dla tych, którzy mają Windows 10 Pro możesz wykonać następujące kroki. Nieco dalej zostawimy samouczek dla tych, którzy nie mają wersji „Pro”.

 • Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to naciśnij Start a następnie wpisz „msc” bez cudzysłowów, aby otworzyć edytor dyrektywy.
 • Otworzy się nowe okno, w którym po lewej stronie zobaczysz dużą liczbę opcji. Kliknij Ustawienia urządzeniao a następnie będziesz musiał podążać tą ścieżką: Składniki systemu Windows > Program antywirusowy Windows Defender > MAPY.
 • Otworzy się nowe okno z napisem „Dołącz do Microsoft MAPS”, teraz musisz naciśnij tam, gdzie jest napisane Włączone nieco niżej, a następnie przejdź do miejsca, w którym jest napisane „Podstawowe MAPY lub Zaawansowane MAPY”.
 • Kolejną rzeczą, którą musisz zrobić, to włącz blok od pierwszego wejrzenia który służy do analizy dowolnego rodzaju wirusa w czasie rzeczywistym.

Jeśli nie masz wersji Pro systemu Windows 10, zrobimy to samo, ale wykonamy proces z rejestru systemu Windows.

 • W tym celu zamierzamy naciśnij Start a następnie wpiszemy „regedit” bez cudzysłowów, aby otworzyć rejestr systemu Windows.
 • Trasa, którą jedziemy szukaj z paska bocznego po lewej: HKEY_LOCAL_MACHINE > OPROGRAMOWANIE > ZASADY > MICROSOFT > WINDOWS DEFENDER.
 • Teraz wszystko, co musisz zrobić, to nacisnąć kliknij prawym przyciskiem myszy Windows Defender i musisz wybrać „Nowy”, a następnie przejść do „Klucz”.
 • Następnie musisz napisz do sieci szpiegowskiej.
 • Następnie klikniesz prawym przyciskiem myszy na wpis, który właśnie stworzyliśmy i który nazwaliśmy „Spynet” i musisz wybierz wartość DWORD (32 bity), a nazwa będzie „SpynetReporting”. Wszystko to oczywiście bez cytatów.
 • potem idziesz do kliknij dwukrotnie SpynetReporting a tam, gdzie jest napisane „Informacje o wartości”, musisz wpisać cyfrę 2.
 • Aby zakończyć, będziesz musiał utwórz nowy klucz w Windows Defender. Nazwa, którą musisz mu nadać, to „MpEngine”. Wewnątrz tego musisz utworzyć wartość „DWORD” jak poprzednio i nazwać ją „MpCloudBlockLevel” z wartością 2.

laptop ze stetoskopem na klawiaturze

Popraw zabezpieczenia systemu Windows 10 za pomocą programu Windows Defender w czasie rzeczywistym

Ochrona w czasie rzeczywistym to niezbędne do ochrony komputera w każdym momencie. Jest to bardzo pozytywne, ponieważ przy pierwszych oznakach niebezpieczeństwa Windows Defender jest jednym z najlepszych narzędzi w systemie Windows 10, ponieważ zapobiega jakiemukolwiek złośliwemu oprogramowaniu nawet zagłębienie się w nasz system operacyjny. A jeśli chcemy uzyskać dodatkową pomoc, możemy przejść do pomocy technicznej firmy Microsoft.

 • Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to naciśnij Start a następnie naciśnij na koło zębate znajdujące się po lewej stronie.
 • wiem otwiera nowe okno Ustawienia Windows i tutaj będziesz musiał wyszukać „Windows Defender”. Jeśli chcesz to ułatwić, możesz nacisnąć „Start” i wpisać „Windows Defender”.
 • Opcje, które musisz aktywować, to Ochrona w czasie rzeczywistym oraz „Ochrona oparta na chmurze”.
 • Kiedy to zrobisz, wszystkie pliki, które zostaną pobrane lub wszystko, co jest zainstalowane, jest dokładnie analizowane przed rozpoczęciem uruchamiania lub zapisywania na komputerze.

Kolejną rzeczą, o której chcemy wspomnieć przed zakończeniem tego artykułu, jest to, że w zależności od liczby godzin spędzanych w Internecie, zawsze dobrze jest zrobić dogłębna analiza naszego komputera, nawet raz w tygodniu, ma to na celu poprawę bezpieczeństwa w systemie Windows 10. Ponadto ważne jest, abyś był świadomy tego, co robisz w Internecie i wiedział, czy Twój program antywirusowy jest aktywny i działa. Pamiętaj, że antywirusy nie są w 100% skuteczne.

dołącz do naszego kanału telegram