Skip to content

Jak połączyć stronę internetową HTML z bazą danych w programie Access (przykład)

28 de luty de 2021

Niektórzy programiści wykazują zainteresowanie połączeniem swojej strony z bazą danych. Akcja, która im na to pozwala zarządzać swoimi informacjami w bardziej zorganizowany sposób.

Tabele to bardzo powszechne elementy w witrynach internetowych. W zależności od stylu i projektu tego samego służą do utrzymania treści w określonej kolejności.

Obecnie bazy danych można nie tylko czytać, ale także łączyć, analizowane, a nawet modyfikowane przez osoby trzecie. Umożliwienie dodania większego stopnia dynamiki do tabel, które są dostarczane na stronie internetowej.

Jednak nie każda tabela jest uważana za dane informacyjne. Ponieważ do wprowadzenia bazy danych na stronę niezbędne jest narzędzie ułatwiające to zadanie.

Microsoft od dłuższego czasu ogłosił zakończenie programu Access. Oprogramowanie gotowe do stworzenia wygodnej przestrzeni dla użytkowników systemu Windows do łatwego i wydajnego generowania bazy danych.

Wygeneruj plik HTML za pomocą programu Access, aby zsynchronizować stronę z bazą danych

Chociaż wersja Access 2010 jest obecnie uważana za przestarzałe narzędzie, firma Microsoft nadal ogłasza aktualizacje, aby społeczność mogła nadal korzystać z jej funkcji.

Oprogramowanie Access zapewnia przestrzeń do tworzenia baz danych. Chociaż jest to bardzo powszechne w innych programach, ten różni się, ponieważ umożliwia eksport do strony internetowej.

Dostęp ten jest możliwy dzięki temu, że jest to dodatek SharePoint. Przestrzeń, która po zaprojektowaniu i opublikowaniu treści może być oglądana i wykorzystywana przez innych użytkowników za pośrednictwem ich przeglądarek.

Dlatego też po zakończeniu tworzenia tabeli z jej zawartością, zamiast łączenia strony z bazą danych, program ten automatycznie eksportuje go jako plik HTML. Z kolei można go również opublikować w sieci.

Utwórz stronę z bazą danych, eksportując ją z programu Access

Po zakończeniu fazy projektowania bazy danych będziesz mógł wybrać format tabeli. Aby konwersja została dokonana, wybierając liczbę wierszy i kolumn, które chcesz wyświetlić w witrynie.

Access ma opcję o nazwie „Dane zewnętrzne”. Pozwala to wyeksportować dokument utworzony z rozszerzeniem HTML, w taki sam sposób, jak podczas eksportowania danych do programu Excel.

  • Po kliknięciu tej opcji pojawi się okno, które pozwoli Ci zdecydować między preferencjami dotyczącymi formatu wyjściowego. Wśród nich bardzo ważny jest „Wyszukiwanie”.
  • W tej sekcji okna możesz znaleźć adres URL lub adres przechowywania. Przydatne w przypadku, gdy serwer strony internetowej znajduje się na twoim komputerze, z pliku strona, do której ma się łączyć baza danych.
  • Na koniec upewnij się, że wierność utworzonej tabeli jest zachowana nawet po konwersji poprzez „Eksportuj dane z formatem i projektem”.
  • Jeśli chcesz wyświetlić stronę z właśnie utworzoną bazą danych. Możesz kliknąć „Otwórz plik docelowy”, co nastąpi automatycznie w domyślnej przeglądarce Twojego komputera.

Należy zaznaczyć, że jeśli efekt końcowy nie spełnia Twoich oczekiwań, jest to plik z rozszerzeniem HTML. to samo można edytować i ulepszać za pomocą edytora stron, takiego jak DreamWeaver.

Opinie i wnioski

Pomimo tego, że w Internecie istnieją wersje programu Access, które należy uznać za „nieczynne”, program nadal zawiera aktualizacje i ulepszenia. Takie, które pozwalają na linkowanie tego typu treści do witryny internetowej.

Praca z bazą danych za pośrednictwem strony jest bardzo przydatna w przypadku witryn, które działają dzięki interakcji osób, które ją odwiedzają. Ponieważ wymiana informacji jest ciągła.

Dlatego konieczne jest tworzenie zapisów wszystkiego, co się w niej robi, gdyż synchronizacja z bazą danych jest realną opcją dla tych, którzy chcą obsługiwać tego typu strony.

dołącz do naszego kanału telegram