Skip to content

Jak połączyć się z siecią 5 GHz za pomocą Fire Stick — łatwy przewodnik

23 de wrzesień de 2021

W tym przewodniku dowiesz się, jak podłączyć Fire Stick do sieci 5 GHz, abyś mógł cieszyć się wszystkimi opcjami, jakie ma dla Ciebie, jak wyświetlić ekran swojego urządzenia z Androidem na telewizorze; Wielu z Was ma pytanie, czy jest to możliwe, odpowiedź jest mocna: TAK! Nawet urządzenia pierwszej generacji mogą nawiązać to połączenie.

Jaka jest różnica między pasmami 5 GHz i 2,4 GHz?

Te dwie sieci mają pewne różnice, koncentrujące się na dwóch ważnych punktach, o których powinieneś wiedzieć przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w Fire Stick:

  • Zasięg: Fale o wyższych częstotliwościach są tłumione; Oznacza to, że sieć 5 GHz ma mniejszy zasięg i jest bardziej wrażliwa na przeszkody fizyczne, w przeciwieństwie do pasma 2,4 GHz.Jeśli chcesz mieć większy zasięg, sieć 2,4 GHz jest dla Ciebie wygodna.
  • Ingerencja: Istnieje wiele komputerów korzystających z częstotliwości 2,4 GHz; Ta sieć ma tylko 11 kanałów, a przy większych zakłóceniach sygnał jest tracony. Sieć 5 GHz ma 23 kanały częstotliwości, oprócz mniejszej liczby urządzeń, w które zakłóca.

Jakie są zalety połączenia z siecią 5 GHz?

Chociaż te dwa zespoły mają wyraźne różnice, połączenie z siecią 5 GHz ma wiele zalet z twojego Fire Stick, oto niektóre z nich:

Więcej prędkości

Ma wyższą prędkość połączenia i przepustowośćPomimo mniejszego zasięgu, prędkość sieci 5 GHz sprawi, że Twoje urządzenie będzie działać szybko, wystarczy umieścić je jak najbliżej, aby cieszyć się całą prędkością.

Zmniejszone zakłócenia

Mówiąc o zakłóceniach, mamy na myśli urządzenia korzystające z tej samej częstotliwości. 2,4 GHz to najczęściej używana częstotliwość, dzięki czemu sieć 5 GHz ma mniej podłączonych urządzeń, minimalizując zakłócenia i zwiększając prędkość.

Więcej dostępnych kanałów

Sieć 5 GHz ma 23 dostępne kanały, co sprawia, że ​​działa z niesamowitą szybkością; w przeciwieństwie do sieci 2,4 GHz, która ma 11 kanałów, 5 GHz zapewnia większą prędkość, mniej zakłóceń i więcej kanałów.

Jakie są wady pasma 5 GHz?

Musimy brać pod uwagę wszystkie możliwości i znać zalety i wady, aby przy łączeniu się z siecią podjąć najlepszą decyzję, lub przy zakupie naszego Fire Sticka zawsze musimy wybrać najlepszą; Tutaj wymieniamy kilka wad pasma 5 GHz:

Krótki dystans

Jego prędkość jest niesamowita, ale z bliskiej odległościWraz ze wzrostem odległości sygnał maleje; Dzieje się tak, ponieważ fale są szybko tłumione przy wyższych częstotliwościach, niszcząc krótszy zasięg sieci 5 GHz.

Wrażliwy na ściany

Ponieważ ma tak wysoką częstotliwość, nie może pokonywać przeszkód; Jeżeli są to obiekty stałe, ich sygnał nie może być nadawany, w takim przypadku zaleca się, aby przestrzeń była wolna od obiektów, które mogą zakłócać sygnał.

Mniej obsługiwanych urządzeń

Ten punkt jest jednocześnie zaletą i wadą. Mniejsza liczba kompatybilnych urządzeń ogranicza zakłócenia sieciowe do minimum; jednak jego użyteczność jest również znacznie zmniejszona, ponieważ nie może łączyć się z niektórymi urządzeniami.

połącz się z siecią 5 GHz

Procedura łączenia się z pasmem 5 GHz na Fire Stick

Aby Twój Fire Stick był podłączony do pasma 5 GHz, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to sprawdź na komputerze kilka rzeczy dotyczących konfiguracji sieci Wi-Fi. Po pierwsze, pasma są zapisywane pod różnymi nazwami, pamiętaj, że domyślnie urządzenie połączy się z siecią 2,4 GHz.

Po drugie, musisz sprawdzić, czy kanały mają od 35 do 50, w ten sposób sygnał zostanie wykryty przez urządzenie. Teraz nadszedł czas, aby sprawdzić, czy między routerem a urządzeniem nie ma dużej odległości ani obiektów, które mogą zakłócać sygnał.

Wystarczy mieć pilota w ręku i wybrać ekran główny. Jeśli masz problemy z poleceniem lub kontrolą Fire Stick, nie martw się, możesz to szybko rozwiązać. Mając wszystko pod kontrolą, wystarczy wykonać następujące kroki, aby połączyć się z siecią 5 GHz:

  1. Wybierz ekran główny.
  2. Znajdź opcję sieci Wi-Fi.
  3. Wybierz sieć według własnych preferencji.
  4. Wprowadź hasło i połączyć się z siecią 5 GHz.

Co zrobić, jeśli nie możesz połączyć się z siecią 5 GHz?

co zrobić, jeśli nie mogę połączyć się z siecią 5 GHz?

Pomimo przestrzegania wszystkich naszych rad możliwe są problemy z podłączeniem turządzenie do sieci 5 GHzW tym celu mamy kilka wskazówek, które pomogą Ci znaleźć idealne rozwiązanie.

Możesz zresetować swoje urządzenia, zarówno router, jak i przywrócić ustawienia fabryczne urządzenia Fire Stick; po tym zacznij od ustawień od początku.

Sprawdź, czy między routerem a urządzeniem nie ma fizycznych przeszkód, które mogłyby skrócić zasięg sygnału; jeśli możesz umieścić router blisko swojego urządzenia, to lepiej, masz zagwarantowany sygnał bez problemów.

Wreszcie, możesz zmienić kanał w ustawieniach sieciPamiętaj, że opcje mieszczą się w przedziale od 35 do 50. Dzięki temu prostemu przewodnikowi możesz uzyskać dostęp do szybszej sieci, która zapewni Ci dostęp do większej ilości informacji w krótszym czasie.