Skip to content

Jak pogrupować ikony na pasku zadań w systemie Windows według mojego osobistego gustu?

12 de styczeń de 2022

Kiedy regularnie korzystamy z komputera, czy to w celach zawodowych, czy z jakiegokolwiek innego powodu, w miarę upływu czasu rzeczy są zorganizowane według naszego gustu. To znaczy, że według nas modyfikujemy wszystko, a rzeczy pokazują się inaczej niż są skonfigurowane w fabryce, pasek zadań i jego ikony mają aspekt, który można modyfikować, a także ostrzeżenia, które dają i sposób, w jaki przedstawiają informacje.

Personalizacja jest kluczowym czynnikiem, ponieważ czuć się komfortowo pracując wydajniejDzieje się tak dlatego, że wszyscy jesteśmy różni i mamy rzeczy, które mogą nam nie być potrzebne i dlatego je modyfikujemy, aby pojawiało się tylko to, co istotne. W tym artykule zobaczymy jakie są elementy, modyfikacje i grupy, które musimy skonfigurować na pasku zadań.

Czy ważne jest, aby wiedzieć, która wersja systemu Windows ma grupować elementy w programie Word?

W takim przypadku, aby pogrupować elementy w programie Word, musisz zastanowić się, którą wersję posiadasz, ponieważ wersje sprzed 2010 r. różnią się sposobem osiągnięcia tej akcji od wersji po tym okresie. To dostosowanie paska zadań w programie Word jest możliwe, za pomocą opcji paska zadań szybkiego dostępu. A chodzi o to, że jeśli chodzi o pracę w Wordzie, czasami musimy szukać bardzo konkretnych tras i ukrywać jakąś funkcję, z której regularnie korzystamy.

Zajmuje to chwilę, ale jeśli skorzystamy z szybkiego dostępu, możemy to osiągnąć od razu, w wersjach sprzed 2010 roku możemy mieć dostęp do tego narzędzia, następującą trasą Plik> Opcje> Pasek skrótów. W najnowszych wersjach jest naprawione w prawym górnym rogu paska zadań, pozostaje widoczne nawet po zmianie zakładek.

Jak wybrać elementy, które chcę pokazać na pasku zadań?

Czasem są elementy paska zadań, które nam się nie przydają i inne, które w przypadku chęci usunięcia ikon zakotwiczonych w pasku zadań może to być opcja, w przypadku ikon systemowych, które są bardzo przydatne, możemy wybierz je w następujący sposób; najpierw idziemy do Start> Ustawienia> System> Powiadomienia i akcje. Tutaj wyświetlane są wszystkie ikony systemowe, które możemy dodawać i usuwać.

Co mam zrobić, jeśli chcę połączyć przyciski znajdujące się na pasku programu Word?

W tym celu skorzystamy z opcji, Pasek szybkiego dostępuW związku z tym, że dzięki temu generowany jest nowy pasek narzędzi, tworząc ten nowy pasek szybkiego dostępu, będziemy mieli miejsce na zlokalizowanie tych przycisków, z których najczęściej korzystamy w naszej pracy.

poprawić doświadczenie zawodowe słowem

W jaki sposób można grupować ikony w systemie Windows z paska zadań programu Word?

W tym celu otwieramy opcję „pasek narzędzi szybkiego dostępu” klikamy strzałkę w dół, w tym przypadku pojawi się opcja o nazwie „więcej poleceń” w ten sposób pojawią się najczęściej używane polecenia, w dwie listy jedna po lewej jedna po prawej, wybieramy te po lewej, aby pojawiły się po prawej, w ten sposób zostaną dodane do nowego paska zadań i będziesz miał połączone przyciski.

Jeśli chcesz dodać aplikacje i ikony do paska zadań

W przypadku chęci dodania ikon i aplikacji do paska zadań, możemy tylko wybrać ikonę do dodania i kliknąć prawym przyciskiem myszy, wśród opcji pojawi się opcja, „Przypnij do paska zadań” iw ten sposób ikona zostanie naprawiona. Może to być również wykonać, aby przypiąć strony internetowe do paska zadań.

dostosuj swoje ikony do swoich upodobań

Aby zmienić rozmiar ikon

Jeśli chodzi o rozmiar, jeśli chcesz je lepiej zobaczyć lub zaoszczędzić miejsce, które zajmują, możesz zmodyfikować rozmiar ikon zgodnie z własnymi preferencjami, w tym celu wystarczy wykonać następujące czynności, kliknij prawym przyciskiem myszy pasek zadań w pustym spację i przejdź do ustawień i aktywuj opcję „użyj małych ikon na pasku zadań”. Wyłącz przełącznik, aby umieścić je większe.

Umieść spacje między ikonami mojego paska

Jeśli chodzi o umieszczanie spacji między ikonami, ta opcja nie jest możliwa w systemie Windows, ponieważ nie zajmowali się tą funkcją, której wielu wymaga, chociaż istnieją sposoby na jej osiągnięcie, jedną z nich, która wydaje się być najczęściej głosowana lub używana, jest utworzenie Przeźroczysty obraz 22×22 i przypisanie go do ikony, a następnie umieszczenie go między ikonami, jest najbliższą rzeczą.

Jak wrócić do oryginalnego paska programu Word, jeśli nie podoba mi się ten, który zrobiłem?

Jeśli chodzi o przypadek, że nie podoba nam się nasza personalizacja paska zadań, możemy przywrócić go do pierwotnego stanu i zacząć od nowa, jest to możliwe dzięki serii kroków, które musimy wykonać. Najpierw klikamy prawym przyciskiem myszy na pasku narzędzi, a następnie przechodzimy do Właściwości> zakładka Pasek zadań> Dostosuj> Przywróć domyślne zachowanie ikonJeśli opcja nie wydaje się być wybrana, musisz odznaczyć pole „Zawsze pokazuj wszystkie ikony i powiadomienia na pasku zadań” i możesz teraz wybrać tę opcję.