Skip to content

Jak podłączyć zewnętrzny mikrofon do dowolnego telefonu komórkowego lub tabletu z systemem Android (przykład)

28 de luty de 2021

W świecie iw epoce, w której Komunikacja Ważne jest, aby na co dzień osoby, które pracują lub używają urządzeń mobilnych do przesyłania wiadomości lub innych treści dla rozrywki wielu osób, muszą być aktualizowane, ponieważ codziennie pojawia się nowe narzędzie, które ułatwia pracę.

Przy tak wielu YouTuberzy i podcasty, którzy są oddani tego typu rzeczom, szukają narzędzi, które pozwolą im wykonywać pracę bardziej schludną i najlepszej jakości.

Niezależnie od tego, czy lokalizujesz, czy chcesz zapuścić się w świat audiowizualny lub tylko dźwiękowe, oczywiste jest, że dźwięk tego, co chcesz przekazać, jest niezbędny, aby Twoje treści były dobrze odbierane.

Korzystanie z mikrofonu w telefonach komórkowych i tabletach

Wiele razy, chociaż możesz używać telefonu komórkowego jako mikrofonu na komputerze, nie wystarczy uzyskać dobrej jakości dźwięku. Duże znaczenie ma to, gdzie nagrywaszunikaj echa lub dźwięków zewnętrznych, które mogą zakłócać Twoją mowę.

Jeśli zamierzasz pójść dalej, zdobycie mikrofonu może być bardzo pomocne. Często jednak uważa się, że korzystając z mikrofonu musimy używać go z bardziej wyrafinowanym sprzętem dźwiękowym niż telefon czy tablet.

Nic nie jest dalsze od rzeczywistości. Technologia rozwinęła się na tyle, że umożliwiła wielu użytkownikom instalowanie lepszej jakości kamer na urządzeniach mobilnych, a teraz umożliwiają także podłączanie do nich urządzeń audio.

Jak podłączyć wyjście micro?

Najpierw musisz upewnić się, że Twój telefon lub tablet dostosowuje się do złącze mikrofonu. Zwykle w przypadku urządzeń Apple nie ma większego problemu podczas podłączania zewnętrznego mikrofonu do iPhone’a. Dzieje się tak, ponieważ zdecydowana większość tych urządzeń ma specyfikacje zgodne z tą marką.

O ile są to iPhone 6 lub starsze, ponieważ z iPhone’a 7 wyeliminowano tradycyjne złącze, pozostawiając to samo wejście co ładowarka.

Z drugiej strony, jeśli masz telefon lub tablet Android, Przed zakupem mikrofonu należy bardzo dobrze sprawdzić specyfikację złącza urządzenia. Lub po prostu przetestuj, aby upewnić się, że działa normalnie.

Teraz, aby mieć 100% pewności co do jego funkcjonalności, warto mieć rozszerzenie aplikacja Filmic Pro / Filmic Plus lub Cinema FV5 jako alternatywa na wypadek, gdyby domyślna aplikacja do nagrywania w urządzeniu nie działała.

Jaki dźwięk chcesz uchwycić?

Inną ważną wskazówką, jeśli szukasz mikrofonu do urządzenia mobilnego na rynku, jest rodzaj dźwięku, który chcesz nagrać. Jeśli chcesz nagrać podcast, są 3 rodzaje mikrofonów które w zależności od treści, które zamierzasz opracować, mogą się kwalifikować. W ramach tej odmiany masz:

  • Wielokierunkowy: Idealny do wywiadów lub przechwytywania dźwięków, gdy jesteś w ruchu, dzięki promieniu 360º. Będziesz musiał bardzo dokładnie określić miejsce, w którym zamierzasz nagrywać, aby uniknąć zewnętrznych dźwięków, które mogą zakłócać nagrywanie
  • Kierunkowy: Odbierają bezpośrednio źródło dźwięku. Jeśli zrobisz podcast solo, będzie to więcej niż wystarczające.
  • Dwukierunkowy: Idealne do radia, odbierają dźwięki w ich przedniej i tylnej części, nie odbierają dźwięków, które mogą być po bokach.

podłącz zewnętrzny mikrofon

Jest to również istotne weź pod uwagę zasięg mikrofonu chcesz dostać. Aby to zrobić, weź pod uwagę długość kabla. Na rynku dostępne są różne typy: krótkie kable, przedłużacze i bezprzewodowe.

Zaleca się również skorzystanie z różne akcesoria do mikrofonów, takie jak anti-pop, przednia szyba, kostki i inne akcesoria, które pomagają zminimalizować irytujące dźwięki podczas nagrywania.

Jakich mikrofonów mogę używać?

Kiedy już wiesz, jakie cechy ma mieć mikrofon w Twoim telefonie komórkowym lub tablecie, wystarczy wybrać tę, która jest odpowiadać Twoim potrzebom.

Niezależnie od tego, czy chodzi o klapę, biurko, krawat czy rękę, dzięki tym wskazówkom masz już wszystko, czego potrzebujesz, aby zdobyć mikrofon i nadać mu jakość dotyku do dźwięku Twoich treści, aby każdy mógł się nimi cieszyć w najlepszy sposób. Dowiedz się w łatwy i szybki sposób, jak zrobić domowy mikrofon bezprzewodowy do swoich filmów.