Skip to content

Jak podłączyć słuchawki Bluetooth do telewizora Smart TV — krok po kroku

6 de luty de 2022

Słuchawki Bluetooth ułatwiły życie więcej niż jednej osobie na całym świecie. Ponieważ są tak wszechstronne, że obecnie mogą łączyć się nie tylko z telefonem komórkowym z Androidem lub iPhonem, ale także W pełni spełniają również swoją funkcję w telewizorach Smart TV. Pomagamy użytkownikom cieszyć się muzyką i wszystkimi treściami cyfrowymi w bardziej spersonalizowany i przyjemny sposób. Ponadto zdarzają się sytuacje, w których doskonale radzą sobie z nie przeszkadzaniem innym.

Na przykład, gdy oglądasz seriale i filmy Netflix i nie chcesz przeszkadzać członkom rodziny podczas snu. W tego typu scenariuszach słuchawki Bluetooth, są świetne, aby nadal cieszyć się najlepszą zawartością nie ma potrzeby budzić nikogo hałasem dochodzącym z telewizora. Z tych wszystkich powodów dzisiaj w ciągu kilku minut nauczymy Cię, jak prawidłowo podłączyć te urządzenia.

Jak działają słuchawki bezprzewodowe w Smart TV?

W dzisiejszych czasach ludzie bardzo często decydują się na bezprzewodowe słuchawki lub słuchawki, aby wygodniejszy i bardziej praktyczny w użyciu o każdej porze dnia. A przecież o wiele lepiej jest usiąść do oglądania filmów czy słuchania muzyki w ciszy i bez konieczności przeszkadzania osobom trzecim. Z tego powodu słuchawki Bluetooth dążą do znacznych ulepszeń, jeśli chodzi o synchronizację z inteligentnymi telewizorami.

Robiąc to, dźwięk dźwięk tak dobry, jak system przewodowy. Najlepsze jest to, że możesz wstać z fotela i udać się do kuchni lub łazienki i nadal słuchać dźwięków dochodzących z filmu lub serialu, który lubisz. Jeśli chodzi o jego działanie, możemy powiedzieć, że jest to mechanizm o częstotliwości radiowej, który przesyła sygnały audio przez urządzenia.

Podobnie starsze telewizory, które wciąż nie mają tego typu innowacji technologicznych, mogą korzystać z adaptera Bluetooth, który umożliwia przesyłanie dźwięków pochodzących z telewizora do słuchawek bez większych niedogodności. Praca z każdego pomieszczenia o nieporównywalnej jakości.

wykryj bluetooth na ekranie smart tv

Jak słuchawki Bluetooth łączą się ze Smart TV?

Teraz, jeśli chcesz uzyskać doskonałe połączenie między słuchawkami Bluetooth a Smart TV masz w domu, zapraszamy do wykonania poniższych kroków. Podobnie marki telewizyjne, o których będziemy mówić, należą do najpopularniejszych i wyróżniają się dobrą wydajnością w odniesieniu do systemów połączeń bezprzewodowych. Mamy więc nadzieję, że Twój jest na liście, abyś mógł łatwo zastosować się do procedury.

LG

Jeśli masz któryś z modeli telewizorów znanej i znanej marki LG, możesz podłącz słuchawki Bluetooth, aktywując funkcję trybu wyszukiwania. Następnie musisz uzyskać dostęp do panelu ustawień telewizora, wybierając opcję Zdalne sterowanie, aż znajdziesz opcję, która mówi Wyjście audio Bluetooth, aż zostanie wyświetlona lista wszystkich urządzeń znalezionych w pobliżu.

Po znalezieniu nazwy marki posiadanych słuchawek Bluetooth będziesz musiał kliknąć akceptuj, aby zmiany zostały poprawnie zapisane. Gdy to zrobisz, na ekranie pojawi się komunikat, który potwierdzi wybór i wskaże, że możesz teraz korzystać ze słuchawek podczas oglądania telewizji.

ustanowić sieci połączeń między słuchawkami bluetooth a smart tv

Samsung

W scenariuszu, który… posiadasz Smart TV renomowanej marki Samsung, możesz wykonać tę procedurę w dość podobny sposób. Dlatego pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to aktywować tryb parowania bezpośrednio ze słuchawek Bluetooth. Następnie musisz przejść do ustawień konfiguracji telewizora, a po zlokalizowaniu sekcji Dźwięk zobaczysz alternatywę, która mówi Głośniki lub urządzenia Bluetooth.

Natychmiast musisz wybierz z listy nazwę swoich aparatów słuchowych aby system je rozpoznał. Na koniec pozostaje kliknąć opcję Potwierdź, aby zmiany zostały zapisane w systemie.

Czy mogę jednocześnie słuchać dźwięku w słuchawkach i na głośniku?

To jedno z najczęstszych pytań, jakie zadają sobie użytkownicy, a odpowiedź brzmi „tak”. Całkowicie możliwe jest jednoczesne słuchanie dźwięku przez głośniki i słuchawki Bluetooth, które posiadasz. Oczywiście, jeśli masz model telewizora LG, ważne jest, aby znaleźć alternatywę, która mówi wewnętrzne głośniki wyjścia audio plus głośniki Bluetooth. Stamtąd będziesz mógł poruszać się po panelu, dopóki nie aktywujesz funkcji.

Z drugiej strony, jeśli jesteś właścicielem modelu telewizora Samsung, powinieneś udać się do Panel ustawień do momentu znalezienia funkcji Ogólne i Dostępność. Później musisz poszukać sekcji, która mówi Różne wyjścia audio, naciskając go, aby ta funkcja została aktywowana w ciągu kilku sekund, czyli cała procedura, abyś mógł cieszyć się najlepszą jakością dźwięku podczas oglądania filmów z twoich preferencji.

dołącz do naszego kanału telegram