Skip to content

Jak podłączyć nowy lub stary komputer do telewizora bez kabli lub z HDMI, VGA lub Wifi?

14 de wrzesień de 2021

Jeśli jesteś jednym z tych, którzy lubią cieszyć się najlepszymi wrażeniami podczas korzystania z komputera, powinieneś zwrócić uwagę na to, co wyjaśnimy poniżej. Chociaż dźwięk i obraz na monitorze lub ekranie laptopa mogą być dobrej jakości, po podłączeniu go do telewizora uzyskasz lepsze korzyści.

W Zobacz jak to zrobić wyjaśnimy Ci ten artykuł, jak podłączyć komputer bezpośrednio do telewizora. W ten sposób uzyskany obraz, a w szczególności dźwięk, będą lepszej jakości. Możesz również dowiedzieć się więcej o podobnych tematach, przechodząc tutaj, aby dowiedzieć się więcej o telewizorach Smart TV.

Podłącz komputer do telewizora za pomocą kabla HDMI

Musisz to wiedzieć, aby podłącz komputer do telewizora, musisz mieć gniazda HDMI na obu komputerach. Gdy upewnisz się, że tak, wykonaj następujące kroki:

  • Aby wykonać połączenia, musisz sprawdzić, czy zarówno telewizor, jak i komputer, komputer stacjonarny lub laptop są wyłączone.
  • Przejdź do nawiązania połączenia między telewizorem a komputerem / laptopem. Aby to zrobić, znajdź gniazdo wejściowe HDMI za telewizorem i gniazdo wyjściowe w komputerze lub laptopie.
  • Wykonaj każde połączenie w odpowiednich gniazdach. Musisz upewnić się, że masz dobrej jakości kabel HDMI, aby uniknąć niskiej jakości obrazu i dźwięku.
  • Włącz oba komputery, zarówno komputer, jak i telewizor.
  • Gdy telewizor jest włączony, użyj pilota, aby wybierz wejście HDMI. Ta procedura może się różnić w zależności od posiadanego telewizora. Pamiętaj, że w przypadku jakichkolwiek pytań możesz znaleźć instrukcję producenta.
  • Gotowy! Jeśli masz włączony komputer, możesz zauważyć, że zarówno obraz, jak i dźwięk można oglądać z telewizora.

Pamiętaj, że możesz kontrolować dźwięk z Twojego komputera. Ale możesz to również zrobić z telewizora. Upewnij się więc, że telewizor ma odpowiednią głośność, aby móc słuchać na żądanym poziomie.

Ważne jest również, abyś wiedział, że możesz je przejrzeć konfiguracja karty dźwiękowej. Jest to ważne, ponieważ może się zdarzyć, że nie masz aktywnego wyjścia dźwięku cyfrowego przez HDMI. Aby to zrobić, po prostu wejdź we właściwości dźwięku i znajdź sterownik karty HDMI, którą posiada Twój komputer.

Jeśli to przypadek, że twój komputer nie ma gniazda HDMI, ale ma DVI, nie martw się. Kup konwerter DVI/HDMI i możesz zdecydować się na te same korzyści. Musisz po prostu postępować zgodnie z instrukcjami, które Ci wyjaśnimy.

Możesz mieć Smart TV, może być nawet jedną z ostatnich, która trafi na rynek i setki innych rzeczy. Ale nie ma nic wygodniejszego niż mieć komputer podłączony do telewizora i ciesz się wszystkimi wolnościami, jakie jest w stanie ci dać.

Dlatego nie ma nic lepszego niż podłączenie mini PC, ponieważ nie zajmują one miejsca i są wystarczająco mocne, aby móc robić wiele rzeczy bez żadnego problemu. Chociaż tak, aby czuć się bardziej komfortowo, upewnij się, że masz mysz oraz klawiatura bezprzewodowa lub Telepad i w ten sposób wydobądź z niego jak najwięcej.

Czy możesz używać telefonu jako pilota do Smart TV?

To może cię trochę zaskoczyć, ale prawda jest taka, że ​​tak. Prawdę mówiąc, jest to dość ciekawy fakt, o którym niewielu zdaje sobie sprawę. Oczywiście nie wszystkie urządzenia mobilne do tego działają, ponieważ muszą mieć określoną technologię i posiadać określone cechy.

Ale jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zapraszamy Cię do zobaczenia, jak możesz używać telefonu Samsung tak, jakby był pilotem. Warto wspomnieć, że te informacje mogą być przydatne, jeśli masz dobry wybór telefonów, ale innych ważnych marek, takich jak Samsung.

Z drugiej strony trzeba wiedzieć, że wszystkie Smart TV niemal obowiązkowo potrzebują aplikacji do działania. Jeśli nie wiesz, jakie są te aplikacje, wystarczy wejść w ten link i odkryć, które z nich są najistotniejsze, które należy zainstalować.

Najlepsze minikomputery do podłączenia do telewizora Smart TV

HP Pavilion Mini 300-050ns

Estetycznie jest po prostu super, nie można temu zaprzeczyć. Ponadto od środka również nas zaskakuje, ponieważ ma dwurdzeniowy procesor Intel i5, któremu bardzo dobrze towarzyszy 8 GB pamięci RAM oraz Intel HD Graphics 5500. Z dyskiem 1 TB do oglądania filmów i zapisywania tego, co czego chcesz. Wyjście HDMI jest niezbędne w tej klasie komputerów PC. Oprócz posiadania czterech portów USB 3.0. Oczywiście jest wyposażony w WiFi.

Intel® Compute Stick

Bez wątpienia bardzo mały, ale to nie znaczy, że nie jest bardzo mocny. Ten Mini PC ma czterordzeniowy procesor Intel Atom z3735f 1,3 GHz i 2 GB pamięci RAM. Czy zmieścisz to wszystko w tak małym urządzeniu? Tak i działa cuda.

Z 32 GB miejsca do przechowywania plików. Ponadto możesz umieścić kartę microSD, aby znacznie rozszerzyć tę przestrzeń. Jest całkiem nieźle, bo w środku wszystko nie jest drogie i ma port USB i HDMI.

ASUS Vivo Stick

Projekt jest bez wątpienia dość mały, więc bardzo dobrze jest go mieć praktycznie wszędzie. Oprócz tego, że jest bardzo ostrożny i estetycznie piękny w miejscu, w którym go zostawisz. Pochodzi z Windows 10 i ma procesor Atom X5, 2 GB pamięci RAM. Znajdziemy 32 GB pamięci wewnętrznej, która może nie być zbyt duża… no, właściwie to nie jest. Posiada WiFi, HDMI, USB 2.0 i kolejny 3.0.

Apple Mac Mini

Bo najlepsze musiało się skończyć. Wszyscy wiemy, że Apple sprzedaje produkty po cenie złota, wiemy o tym, ale są świetne. Może z wyjątkiem najnowszego MacBooka Pro, który szczerze pozostawia wiele do życzenia. Odkładając to na bok mieć Apple Mac Mini to jest po prostu świetne.

Ponieważ ma dwurdzeniowy procesor Intel Core i5, który pracuje bardzo dobrze z zegarem 1,4 GHz, ma też 4 GB pamięci RAM lub 16 w zależności od potrzeb. To samo dzieje się z procesorem, że jeśli jesteśmy w tej sprawie, możesz wybrać i7 na wypadek, gdyby i5 ci nie wystarczyło.

Czy nauczyłeś się Jak zainstalować komputer na telewizorze i ciesz się najlepszym obrazem i dźwiękiem podczas pracy na komputerze. Aby poznać podobne tematy, przejdź do naszego samouczka.