Skip to content

Jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora bez korzystania ze stacji dokującej krok po kroku

28 de luty de 2021

Kiedy mówimy o Przełącznik Nintendo Mamy na myśli konsolę, która stała się bardzo popularna, ponieważ jest to jedna z najnowszych konsol, które Nintendo wprowadziło na rynek. A ta konsola daje możliwość grania w prawie każdy tytuł, ponieważ obsługuje wiele formatów, dzięki czemu możesz cieszyć się nim w pełni. Stąd tak ważne jest utrzymywanie ekranu Nintendo Switch w czystości.

Możesz go również używać w trybie przenośnym i łatwo go używać w trybie stacjonarnym, a nawet od czasu do czasu możesz wyjąć jego stojak, aby udostępniać gry znajomym.

Ale chociaż rozmawialiśmy o niektórych korzyściach, jakie to oferuje konsola nintendo, nie wszystko się tutaj kończy. Konsola ta daje Ci możliwość podłączenia Switcha do telewizora bez konieczności korzystania ze stacji dokującej w bardzo bezpieczny sposób, dodatkowo możesz też włączać i wyłączać konsolę Nintendo Switch za pomocą kontrolki.

Podłączenie Nintendo do telewizora w ten sposób jest bardzo korzystne, ponieważ zapobiegnie to zarysowaniom ekranu Switcha z powodu połączenie stacji dokującej. Chcesz wiedzieć, jak to zrobić? W tym artykule nauczymy Cię krok po kroku, co musisz zrobić, aby cieszyć się tą techniką.

Co jest potrzebne, aby podłączyć Nintendo Switch do telewizora bez stacji dokującej?

Używanie tej metody do podłączenia Switcha do telewizora jest czymś, co wielu jego użytkowników zrobiło grać na dużym ekranie a jednocześnie ostrożnie konserwuj swoje Nintendo, ponieważ, jak powiedzieliśmy wcześniej, korzystanie ze stacji dokującej może pozostawić nieprzyjemne ślady na ekranie twojego Switcha, a także na korpusie konsoli, które mogą stopniowo ją pogarszać. Z drugiej strony możesz zwiększyć żywotność baterii przełącznika Nintendo.

Z tego powodu przedstawiamy ten mały przewodnik, abyś mógł dowiedzieć się, jak podłączyć swój Przełącznik do telewizora bez korzystania ze stacji dokującej krok po kroku. Aby to osiągnąć, konieczne jest posiadanie określonych materiałów, które pokażemy poniżej.

  1. Logicznie twój Nintendo Switch
  2. Stacja dokująca Nintendo Switch
  3. Kabel HDMI (dołączony do Nintendo Switch)
  4. Stojak lub wentylowana powierzchnia podparcia dla Nintendo Switch
  5. Kabel połączeniowy męski i żeński USB-C

Jakie kroki należy wykonać, aby podłączyć konsolę Nintendo Switch do telewizora?

Nintendo ilustracja białe tło

Krok 1

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest upewnienie się, że oryginalna stacja dokująca Switch jest podłączona do zasilania, a także, że kabel HDMI oryginał jest dobrze zawieszony, łączący stację dokującą z telewizorem.

Krok 2

Teraz musisz umieścić swój Nintendo Switch na wentylowanej podstawce twarzą do góry. Musisz również upewnić się, że ta podstawka nie obejmuje Przełącz wylot wentylatora.

Krok 3

Teraz musisz ostrożnie odłożyć stację do góry nogami i podłączyć przedłużacz USB-C po stronie żeńskiej do złącza USB-C wewnątrz stacji dokującej.

Ten krok może być nieco skomplikowany, ponieważ musisz upewnić się, że kabel jest dobrze dociśnięty, ponieważ mechanizm sprężynowy, który zawiera stację dokującą Nintendo Switch może to spowodować, że USB-C nie zostanie dobrze włożony. Wystarczy go mocno docisnąć, aby został prawidłowo zamontowany.

Krok 4

Nadszedł czas, aby użyć męskiego końca Przedłużacz USB-C aby podłączyć go do konsoli Nintendo Switch. Zaleca się włączenie konsoli Nintendo, aby w ten sposób sprawdzić, czy wszystko działa poprawnie.

Jeśli wszystko działa idealnie, będziesz mógł zobaczyć, jak się włącza bez problemu i że zawartość ekranu twojego Switcha jest wyraźnie widoczna na ekranie twojego telewizora.

Jak widzisz, podłącz swój Nintendo Przełącz się na telewizor bez korzystania ze stacji dokującej Nie jest to zbyt skomplikowane, wystarczy trochę cierpliwości i wysiłku, aby móc podłączyć żeńskie złącze USB-C do wejścia wewnątrz stacji dokującej.

Kiedy już uda ci się wykonać ten mały proces, możesz użyć tej nowej metody do grania z Nintendo Switch za pomocą telewizora, a co najważniejsze, nie uszkodzisz ekranu ani konsoli Switch.

Widać, że nie pojawią się już żadne zadrapania ani zadrapania, możesz zachować je jako nowe. Dodatkowo ważne, abyś pamiętał, że jeśli nie masz podstawki i przedłużacza USB-C to możesz je znaleźć na Amazonie, a prawda jest taka, że ​​te akcesoria nie są aż tak drogie i są dobrą alternatywą dla Twojego konsola. Przełącznik Nintendo.