Saltar al contenido

Jak podłączyć komputer Mac lub Mac Mini do telewizora za pomocą kabla HDMI lub bez kabli

11 de mayo de 2022

Zanim przejdę do tego, jak podłączyć komputer Mac Mini do telewizora, pomyślałem, że wspomnij o powodach dlatego uważam, że jest to znacznie lepsze podejście niż posiadanie aplikacji AppleTV. Chociaż podejście Maca mini jest w rzeczywistości lepsze niż AppleTV, ma całkiem niezłą zawartość.

Czy można podłączyć komputer Mac do telewizora za pomocą kabla HDMI?

Naprawdę używać iMaca jako telewizora o Media Center to świetna rzecz. Dobrze jest również przełączać i oglądać programy telewizyjne i filmy Hulu, filmy Netflix, filmy z YouTube itp. na moim iMacu.

Podoba mi się pomysł posiadania telewizyjnego centrum multimedialnego z komputerem Mac i kiedy Konfiguracja telewizora Mac Mini nudzi mnie to, lubię wiedzieć, że za kulisami tkwi moc kompletnego systemu komputerowego Mac OS X, który oferuje ogromną elastyczność.

Jedną z rekomendacji, którą Ci przedstawimy i która może być dla Ciebie bardzo przydatna, jest to, że jeśli jesteś jedną z osób, które mają Twoje urządzenia Apple i musisz łatwo przekazać dokumenty, pliki, obrazy lub filmy, najlepsze jest to, że wiesz, jak aktywować i używać Airdrop.

Pomoże to przenieść dokumenty lub dowolny rodzaj pliku na dowolne urządzenie Apple. bez konieczności użycia kabla, to tak, jakbyś używał jakiegoś rodzaju bluetooth, ale o wiele szybszy i łatwiejszy niż bluetooth.

W ten sposób możesz bardzo łatwo podłączyć Maca Mini do telewizora

Mysz i klawiatura. Mac Mini nie jest dostarczany z myszą i klawiaturą, a ja polecam bezprzewodową mysz i klawiaturę Bluetooth firmy Apple, ponieważ prawdopodobnie będzie chcesz, aby kontrolowali Twój Mac Mini TV zdalnie (przynajmniej sporadycznie).

Możliwe też, że chcesz monitor zewnętrzny, przynajmniej tymczasowo, w początkowej konfiguracji Mac Mini. (Jeśli zastosujesz to podejście i chcesz użyć starszego monitora, możesz również potrzebować adaptera monitora.

Mac Mini jest wyposażony w krótki kabel przejściowy HDMI na DVI, a może musisz kupić przejściówkę Mini DisplayPort na VGA. To powiedziawszy, powiedziano mi, że możesz podłączyć Mac Mini tylko do telewizora po wyjęciu z pudełka.

Telewizor/HDTV obsługujący wejścia HDMI, DVI lub VGA. Tyle się tutaj zmieni w zależności od wieku telewizorato może stać się trochę króliczej nory.

Kabel do podłączenia Maca Mini do telewizora. Ponownie, będzie się to różnić, ale obecny Mac Mini jest wyposażony w port HDMI który obsługuje wielokanałowe wyjście wideo i audio.

Żaden z nich nie jest dostarczany z kablem HDMI, więc będziesz musiał go kupić niezależnie od tego, co robisz. Upewnij się, że używasz Wystarczająco długi kabel HDMI do konfiguracji domu.

FYI: Mac Mini zawiera również kabel przejściowy HDMI-DVI i „wyjście audio” ze złączem minijack do słuchawek.

Choć wydaje się to kompletnie trudne i że jest to coś, co musi zrobić ekspert, w rzeczywistości jest to zabieg, który możesz to zrobić dość łatwo, bez kłopotów podczas podłączania komputera Mac mini do telewizora.

telewizja marki vizio

Jak podłączyć Maca Mini do telewizora bez użycia kabli

może odzwierciedlać ekran komputera Mac mini na Apple TV. W ten sposób wszystko, co robisz na komputerze, będzie widoczne na podłączonym telewizorze. Możesz połączyć się bezprzewodowo za pomocą AirPlay.

Aby korzystać z AirPlay na Apple TV i Macu mini, upewnij się, że używasz najnowsza wersja tvOS i MacOS, odpowiednio, bardzo ważne jest, abyś używał najnowszej wersji.

Jeśli nie masz pewności, jakiej wersji MacOS używasz lub uważasz, że jest to bardzo stara wersja, najlepszą alternatywą jest jej sformatowanie i ponowna instalacja systemu MacOS, aby masz znacznie nowszą wersjędobre jest to, że nie będziesz musiał używać USB ani dysku.

Wszystko o AirPlay do strumieniowego przesyłania treści

Z AirPlay, może przesyłać strumieniowo wideo i dublować ekran z iPhone’a, iPada lub Maca po Apple TV. Technologia umożliwia również strumieniowe przesyłanie dźwięku do Apple TV i dowolnych kompatybilnych głośników. Technologia AirPlay jest idealna do zastosowań rozrywkowych, edukacyjnych i biznesowych.

Coś, co bardzo Cię zainteresuje w przypadku, gdy chcesz nabyć AirPlay, najlepsze jest to, że wiesz, jak możesz aktywować i używać AirPlay w dowolne urządzenie Apple i Androidbędzie to również bardzo łatwe i bez niedogodności.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości i chcesz, abyśmy rozwiązali je za pomocą samouczka, możesz zostaw to w komentarzach a my chętnie na nie odpowiemy w najlepszy sposób.

dołącz do naszego kanału telegram