Skip to content

Jak podłączyć iPhone’a do Smart TV za pomocą AirPlay lub bez aplikacji?

9 de luty de 2022

Dzięki dzisiejszym telewizorom możesz cieszyć się większą ilością treści niż kiedykolwiek wcześniej. Wynika to z faktu, że telewizory mają teraz porty do podłączenia pamięci USB, można je podłączyć do punktu Wi-Fi, aby oglądać kanały strumieniowe, a nawet można podłączyć do telefonu komórkowego.

Telefony iPhone z systemem operacyjnym iOS zapewniają dostęp do funkcji, która pozwala połącz usługi komórkowe ze Smart TV. Krótko mówiąc, pokażemy, jak skonfigurować aplikację AirPlay, aby połączyć telefon komórkowy ze Smart TV, jak połączyć telefon komórkowy ze Smart TV bez korzystania z AirPlay i innych rzeczy.

Jak skonfigurować AirPlay do wyświetlania ekranu iPhone’a na Smart TV?

AirPlay jest jak aplikacja stworzona przez Apple, aby to umożliwić połączyć telefon komórkowy ze Smart TV bez żadnych problemów i niedogodności. Ta aplikacja umożliwia nie tylko udostępnianie treści wideo z telefonu komórkowego za pomocą telewizora, ale także umożliwia udostępnianie muzyki.

Funkcja dzielenia się również dźwiękiem muzyki jest dobra dla osób, które: mają świetny połączony teatr ze SmartTV. Kina to sprzęt nagłaśniający stworzony specjalnie dla telewizorów, aby ludzie mogli cieszyć się większą ilością dźwięku z treści, które zwykle oglądają.

Teraz, gdy już wiesz, czym jest AirPlay, nadszedł czas, abyś nauczył się, jak to zrobić skonfiguruj tę aplikację z Twoim Smart TV:

 1. Uruchom telefon komórkowy, a następnie Smart TV.
 2. Podłącz oba urządzenia do jednego punktu Wi-Fi.
 3. Znajdź wideo, które chcesz transmitować na telewizorze Smart TV na telefonie komórkowym.
 4. Uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji tego filmu i wybierz opcję „Udostępnij”.
 5. W opcjach, które otrzymasz, aby udostępnić wideo, wybierz aplikację AirPlay.
 6. W aplikacji AirPlay wybierzesz Smart TV.
 7. Na koniec przejdź do zarządzania opcjami transmisji i voila, to by było to.

Jeśli nie wiesz, w przypadku telewizorów Smart TV są sposób na prowadzenie wideorozmów inne osoby korzystające ze Skype’a. Jeśli masz kamerę zgodną z Smart TV, możesz nawiązać połączenie wideo.

Jak bezprzewodowo podłączyć iPhone’a do Smart TV?

Oprócz używania AirPlay do łączenia telefonu komórkowego ze Smart TV, istnieją inne sposoby, które możesz używać z dowolnym telefonem komórkowym, czy to iPhone czy Android. Te dwa sposoby wykorzystują Chromecasta lub jeśli nie używają DLNA. Zobaczmy, jak połączyć telefon komórkowy ze Smart TV za pomocą tych dwóch sposobów.

chromowane logo

Użyj Chromecasta

Chromecasty są małe urządzenia służące jako adaptery między portem HDMI a złączem USB telefonów komórkowych. Dzięki temu adapterowi możesz cieszyć się wszelkiego rodzaju grami, filmami, muzyką lub programami. Zobacz, jak Smart TV jest podłączony do telefonu komórkowego za pomocą tego adaptera:

 1. Uruchom swój Smart TV.
 2. Połącz Chromecasta i Chromecasta z telefonem komórkowym.
 3. Uruchom aplikację Google Home.
 4. Naciśnij ikonę 3 kropek, aby uzyskać dostęp do dodatkowych opcji.
 5. Wybierz opcję „Konfiguruj urządzenie”.
 6. Przejdź dalej, aby potwierdzić kod Smart TV z kodem telefonu komórkowego.
 7. Aby zakończyć, po prostu zapisz na zakończenie procesu wiązania i voila, to by było na tyle.

W ten sposób telewizor jest połączony z telefonem komórkowym za pomocą Chromecasta. Gdybyś nie wiedział, poza tym połącz swój telefon komórkowy ze Smart TVmożesz połączyć komputer ze Smart TV.

Użyj DLNA

DLNA w telewizorach to usługa, której można używać do strumieniowego przesyłania filmów, muzyki i treści z telefonu komórkowego do telewizora Smart TV. Proszę zwrócić uwagę na następującą procedurę, aby dowiedzieć się, jak: skonfigurować DLNA na twoim telewizorze:

 1. Uruchom telefon komórkowy, a następnie Smart TV.
 2. Zamierzasz pobrać aplikację DLNA Player na swój telefon komórkowy.
 3. Następnie podłącz telefon komórkowy i Smart TV do tego samego punktu Wi-Fi.
 4. Następnie znajdź zawartość, którą chcesz udostępnić.
 5. Kliknij opcję „Udostępnij”.
 6. Wybierz aplikację DLNA Player.
 7. Na koniec w aplikacji wybierz usługi telewizyjne i gotowe.

Należy zauważyć, że jeśli telewizor masz problemy z linkiem do innych urządzeń, takich jak telefony komórkowe, możesz użyć telewizora Roku, aby cieszyć się większą ilością treści.

Smart TV

Jeśli nie chcemy korzystać z AirPlay, jaki jest właściwy kabel do podłączenia iPhone’a do Smart TV?

Wcześniej widziałeś niektóre z najbardziej wykonalnych sposobów połączenia telefonu komórkowego z usługami Smart TV. Jeśli nie masz Chromecasta lub nie wiesz jak skonfigurować DLNAmożesz wybrać użycie określonych kabli lub złączy.

adapter błyskawicy

Kabel Lightning służy do ładowania telefonów iPhone, a także iPadów. Istnieją jednak adaptery, które dostosuj port Lightning za pomocą HDMI. Ten adapter może być używany do łączenia telefonu komórkowego ze Smart TV.

kabel HDMI

Kabel HDMI jest taki sam jak adapter Lightning, tylko jest różnica. Ta różnica polega na tym, że kabel jest kompletny i nie ma żadnego adaptera. Jeśli nie wiesz, jak podłączyć ten kabel do telewizora Smart TV, możesz przejść do witryny Apple, która pokazuje, jak podłączyć ten kabel.

dołącz do naszego kanału telegram