Skip to content

Jak podłączyć i używać Airpods jako Walkie Talkie — porady na iOS

3 de luty de 2022

Czy wiesz, że nowa aktualizacja watchOS ułatwia Ci życie? Zgadza się, bo teraz łatwiej pozostać w kontakcie z przyjaciółmi i rodziną, po prostu dzięki dobremu połączeniu internetowemu i wysokiej jakości urządzeniu Apple Watch. Musisz jednak upewnić się, że Twoje AirPods mają pełny poziom naładowania baterii. Dzięki temu procesy komunikacyjne będą realizowane w sposób praktyczny i błyskawiczny, co jest niesamowite.

Jednocześnie ten nowy system Ci pomoże znacznie poprawić swoje codzienne czynności. Innymi słowy, Twoje AirPods nie tylko będą działać, aby słuchać muzyki, jak gdyby były słuchawkami, ale także oszczędzą Ci konieczności wykonywania połączeń. Przede wszystkim, jeśli jesteś w miejscu publicznym ze znajomymi i chcą się komunikować, aby załatwić sobie ważne sprawy. Dzięki temu nie będziesz musiał czekać na nawiązanie połączenia.

Co powinieneś wiedzieć o używaniu Walkie Talkie na iOS?

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że system Walkie Talkie jest rozwijany od wczesnych lat 90. A dziś już można przekształcić urządzenie mobilne iPhone lub Android w Walkie Talkie, wykonując kilka prostych kroków. Ze swojej strony Apple Watch nie jest daleko w tyle i dzięki temu świetnemu pomysłowi na dołączenie AirPods, cała procedura staje się łatwiejsza. Dlatego musisz mieć na uwadze następujące kwestie.

Działają tylko ze stałym połączeniem internetowym

Wiemy to chcesz sprawnie komunikować się ze znajomymi i rodziną korzystając z tej technologii. Należy jednak pamiętać, że te urządzenia działają tylko ze stabilnym połączeniem internetowym. Musisz więc zadbać o ten aspekt, jeśli na przykład jesteś w miejscu publicznym. Gdzie, najbardziej wskazaną rzeczą jest żądanie danych z sieci Wi-Fi, jeśli zamierzasz korzystać z Walkie Talkie za wszelką cenę.

Jakie elementy musisz mieć, aby podłączyć Airpody jako Walkie Talkie?

Pamiętaj, że jest to najnowsza aktualizacja, więc warto posiadać niezbędne elementy, aby móc odwołać się do użytku tego innowacyjnego systemu w codziennych czynnościach. W każdym razie poniżej wskażemy wszystko, czego nie można pominąć, abyś mógł pomyślnie podłączyć swoje Airpody jako Walkie Talkie na swoim Apple Watch.

iPhone z iOS 12.4 lub nowszym

Jednym z podstawowych czynników, jeśli chcesz wykonać to zadanie, jest posiadanie iPhone’a z systemem iOS 12.4 lub nowszym. Musisz więc być świadomy nowych aktualizacji iOS 12, aby upewnij się, że Twoje urządzenie jest w nich zawarte. Nie zapominaj, że korzystając z którejkolwiek z tych nowych aktualizacji, uzyskasz większe korzyści i funkcjonalności dotyczące wydajności Twojego iPhone’a lub iPada.

elementy do połączenia airpodów z Apple Watch

Aplikacja FaceTime

Oprócz tego ważne jest, aby mieć zainstalowaną aplikację FaceTime na urządzeniu iPhone ponieważ będzie działać jako niezbędne narzędzie do wykonywania połączeń audio, których tak bardzo pragniesz. Podobnie ważne jest, abyś wiedział, że druga osoba, z którą będziesz rozmawiać, musi mieć te same wymagania, o których mówimy, aby procedura zakończyła się sukcesem.

W jaki sposób można pobrać aplikację Walkie Talkie na zegarek AppleWatch?

Przede wszystkim musimy Ci powiedzieć, że musisz użyć zegarka Apple Watch Series 1 lub nowszego, aby móc wykonać wszystkie te kroki. Co więcej, aplikacja Walkie Talkie niedostępne we wszystkich krajach lub regionach. W taki sposób, że musisz to zweryfikować, przeglądając ustawienia i aplikacje zintegrowane domyślnie w Twoim Apple Watch.

Kiedy już się tego upewnisz, możesz przejść do aktywacji lub dezaktywacji tej aplikacji tyle razy, ile potrzebujesz. Aby to zrobić, musisz otworzyć Walkie Talkie na swoim Apple Watch, a następnie ustawić suwak po obu stronach, aby włączyć lub wyłączyć tę funkcję.

używaj airpodów jako walkie talkie na zegarku Apple Watch

Jak używać Airpodów jako Walkie Talkie?

Dotarliśmy do najciekawszej części tego artykułu, w której dowiesz się, jak używać swoich airpodów jako Walkie Talkie. W związku z tym, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to podłączyć airpody do iPhone’a, przez cały ekran główny i przycisk Połącz. Po pomyślnym nawiązaniu połączenia nadszedł czas, aby przejść do ustawień konfiguracyjnych aplikacji Walkie Talkie.

Dlatego ważne jest, abyś przystąpił do dodawania znajomych, z którymi wolisz prowadzić tego typu rozmowę. Naciśnięcie przycisku Dodaj znajomych i wybranie kontaktów zażądać odpowiedniego pozwolenia od drugiej osoby. Po zezwoleniu na połączenie możesz zacząć korzystać ze wszystkich funkcji oferowanych przez aplikację Walkie Talkie.

Teraz, aby skorzystać z tego systemu, musisz wybrać danego znajomego, a następnie naciśnij przycisk, który mówi mówić aby druga osoba odebrała wiadomości. Jeśli już powiedziałeś zdanie, po prostu zwolnij przycisk Talk, aby dać przyjacielowi szansę na wysłuchanie i udzielenie odpowiedzi. Oczywiście możesz również usunąć znajomych z aplikacji, gdy poczujesz, że kontakty zajmują dużo miejsca w pamięci wewnętrznej.

dołącz do naszego kanału telegram