Skip to content

Jak pobrać, zainstalować i używać LightShot w języku hiszpańskim

25 de luty de 2021

Zawsze trzeba mieć narzędzie do przechwytywania ekranu komputera. Z tego powodu wyjaśnimy poniżej jak pobrać, zainstalować i używać LightShot w języku hiszpańskim. Następnie pokażemy Ci wszystkie kombinacje klawiszy, które pomogą Ci zaoszczędzić czas.

Jak pobrać i zainstalować LightShot w języku hiszpańskim

LigthShot to program, który umożliwia wykonywanie zrzuty ekranu szybko i łatwo. Aby go zainstalować, wykonaj następujące kroki:

 1. Przejdź do oficjalnej strony LightShot i pobierz najnowszą wersję dostępną dla Twojego systemu operacyjnego, czy to Mac OS, czy Windows.
 2. Znajdź folder, do którego pobrałeś instalator i kliknij go prawym przyciskiem myszy.
 3. Kliknij opcję „Uruchom jako administrator”.
 4. Wybierz język, w którym aplikacja zostanie zainstalowana. W tym przypadku hiszpański. Możesz też zmienić to później.
 5. Podobnie jak w przypadku każdej innej aplikacji, przeczytaj i zaakceptuj warunki użytkowania (między innymi tutaj określasz typ treści, które nie powinien być kopią zapasową w bazie danych aplikacji) i określ folder instalacyjny.
 6. Kliknij opcję „Instaluj” i poczekaj na zakończenie procesu.
 7. Aby zakończyć, kliknij „Zakończ”.

Od tego momentu LightShot zostanie zainstalowany na Twoim komputerze i będziesz mógł łatwo i prosto zacząć robić zrzuty ekranu.

Jak korzystać z LightShot

Ten program jest bardzo łatwy w użyciu. Po zainstalowaniu zobaczysz to zawsze będzie działać w tle. Możesz to sprawdzić, klikając strzałkę, która pojawia się w prawym rogu paska zadań. Jeśli pojawi się tam ikona fioletowego pióra, oznacza to, że program jest aktywny.

Aby więc zrobić zrzut ekranu, naciśnij klawisz «Imp Pant» w systemie Windows lub „Command + Shift + 9” na komputerze Mac. Następnie zobaczysz, że ekran gaśnie.

W tym momencie możesz zaznaczyć kursorem obszar, który chcesz uchwycić, przeciągając go nad ten obszar. Jeśli chcesz zmodyfikować obszar, po prostu dostosuj okno punktami, które znajdują się w rogach lub kliknij na środku ekranu i przesuń kursor w wybrane miejsce.

Należy zauważyć, że możesz przechwytywać tylko zawartość wyświetlaną na ekranie. Aby wykonać pełny zrzut ekranu strony internetowej (z dołączonym przewijaniem), musisz użyć innej aplikacji.

Na koniec kliknij ikonę zapisywania po prawej stronie X (X) i wybierz folder docelowy. I właśnie tak łatwo jest używać tego programu.

Ten program służy tylko do przechwytywania obrazów. Jeśli chcesz przechwycić wideo, będziesz musiał nagrać ekran komputera za pomocą Action, programu przeznaczonego do tego celu.

Dowiedz się, jak korzystać z narzędzi LightShot

Teraz wyjaśnimy, do czego służy każdy przycisk aplikacji podczas robienia zrzutu ekranu. Po prawej stronie znajduje się 8 ikon.

 1. Pióro: używane do wykonywania darmowe adnotacje.
 2. Linia: za jej pomocą można wykonać prostą linię pionową, poziomą lub ukośną.
 3. Strzałka: używana do tworzenia tej figury w dowolnym ze zmysłów.
 4. Prostokąt: dzięki temu możesz utworzyć tę figurę geometryczną w polu wyboru.
 5. Marker: kiedyś atrakcja Elementy ekranu. Ma być żółty.
 6. Tekst: za pomocą tego narzędzia możesz wprowadzić tekst w przechwyceniu.
 7. Kolor: używany do nadania określonego koloru poprzednim narzędziom.
 8. Cofnij: kiedyś odwrócić zmiany co zrobiłeś.

Logo LightShot

Z drugiej strony niektóre narzędzia pojawią się również na górze lub na dole. Mają różne funkcje; od lewej do prawej są to:

 1. Chmura: umożliwia przesłanie przechwycenia na konto osobiste na prntscr.com. Dla tego, będziesz musiał założyć konto na tej platformie.
 2. Udostępnij: za pomocą tego narzędzia możesz pokazać innym swój zrzut ekranu.
 3. Google: używane do wyszukiwania w Internecie obrazów podobnych do przechwyconych przez Ciebie.
 4. Drukować.
 5. Kopiuj.
 6. Trzymać.
 7. Pozostawiać.

Wreszcie, ważne jest, abyś to również wiedział możesz używać skrótów klawiaturowych aby manipulować aplikacją i jak najlepiej ją wykorzystać. Tutaj pokazujemy wszystkie z nich, najpierw kombinację dla systemu Windows, a następnie dla komputerów Mac:

 • Skopiuj obraz, który został przechwycony do schowka: „Ctrl + C” || „Command + C”.
 • Zapisz plik: «Ctrl + S» || „Command + S”.
 • Prześlij zrzut ekranu: «Ctrl + D» || „Command + D”.
 • Anuluj zrzut ekranu: «Esc» lub «Ctrl + X» || „Command + X”.
 • Przechwyć cały ekran: «Ctrl + A» || „Command + A”.
 • Drukuj: «Ctrl + P» || „Command + P”.

Teraz, gdy wiesz, jak pobierać, instalować i używać LightShot, mamy nadzieję, że w pełni wykorzystasz to przydatne narzędzie. Jeśli chcesz zrobić zrzuty ekranu swojego Smart TV, pokażemy Ci również, jak to zrobić.