Skip to content

Jak pobrać i zainstalować sterowniki tabletu lub telefonu komórkowego z systemem Android na moim komputerze

28 de luty de 2021

Jeśli uważasz, że do pracy z telefonem komórkowym z komputera potrzebujesz tylko kabla USB, to powiemy Ci, że trochę się mylisz. Dzieje się tak, ponieważ będzie to również konieczne pobierz i zainstaluj sterowniki tabletu lub telefonu komórkowego z systemem Android na komputerze, co jest łatwym i prostym procesem, który pokażemy w dalszej części tego przewodnika, który dla Ciebie przygotowaliśmy.

Co to są sterowniki i do czego służą?

Jeśli nie wiesz, sterowniki to narzędzia, które pozwalają poprawnie zsynchronizuj nasz smartfon z komputerem podczas podłączania za pomocą kabla USB.

W ten sposób możemy przesyłać pliki z telefonu komórkowego na komputer, sterować telefonem z komputera, a nawet wysyłać polecenia w trybie FastBoot i ADB, co jest wielką zaletą, o której niewielu użytkowników wie.

Dlatego jeśli musisz połączyć telefon komórkowy z Androidem z komputerem, aby pracować, musisz to zrobić pobierz i zainstaluj sterowniki dokładny model smartfona, w przeciwnym razie komputer może go nie rozpoznać. W rzeczywistości większość pakietów sterowników Androida jest kompatybilna z każdą wersją systemu Windows, co znacznie ułatwia nam pracę.

Na koniec należy pamiętać, że przed zainstalowaniem któregokolwiek z pakietów sterowników dostępnych w Internecie należy odinstalować każdy inny pakiet, który był wcześniej zainstalowany w telefonie komórkowym. Jest to bardzo ważne, ponieważ jeśli masz dwukrotnie zainstalowany ten sam sterownik, Twój komputer nie rozpozna poprawnie urządzenia z systemem Android.

Jeśli więc nie chcesz mieć żadnych problemów w tym czasie zainstaluj sterowniki Androida na komputerze Zalecamy uważne przestrzeganie wszystkich instrukcji, które pokażemy w dalszej części tego postu.

Kroki, aby pobrać i zainstalować sterowniki tabletu lub telefonu komórkowego z systemem Android na moim komputerze

W tej sekcji pokażemy typy kontrolerów lub Sterowniki Androida, które musisz zainstalować na swoim komputerze dzięki czemu można bezproblemowo zsynchronizować oba urządzenia.

Proces jest naprawdę bardzo prosty, ponieważ sterowniki różni programiści Są one dostępne całkowicie bezpłatnie w internecie, jednak należy wziąć pod uwagę kilka szczegółów, aby nie popełnić błędów, które mogą generować awarie w synchronizacji smartfona z komputerem.

Zainstaluj sterowniki USB

Z szacunkiem do Sterowniki USB do smartfonów z systemem Android, mamy dobrą wiadomość, ponieważ można je znaleźć na oficjalnych stronach producentów (Samsung, Motorola, Xiaomi, LG, Mediatek). Zasadniczo wystarczy uzyskać dostęp do strony i pobrać folder zawierający wszystkie sterowniki.

W rzeczywistości niektóre strony zawierają kreatorów instalacji obok folderu sterowników, aby znacznie ułatwić instalację tych sterowników na komputerze.

Po pobraniu pliku .exe na komputer wystarczy go uruchomić, a następnie podłączyć urządzenie mobilne, aby instalacja zakończyła się w ciągu kilku minut. Na koniec pamiętaj o ponownym uruchomieniu komputera, aby sterowniki telefonu z systemem Android zostały poprawnie zainstalowane.

pobierz sterowniki do komputera z systemem Android

Divers ADB

Jeśli masz pobrał plik sterowników USB, ale Ten folder nie zawiera sterowników ADB, więc będziesz musiał je pobrać osobno, ponieważ są one niezbędne do wysyłania poleceń do smartfona.

Wystarczy poszukać w Internecie uniwersalnego pakietu sterowników ADB, który jest dostępny bezpłatnie. Ten pakiet jest open source i został stworzony przez Koushika Dutta, światowej sławy programistę. Musimy również pamiętać, że ten pakiet został stworzony po to, aby użytkownicy mogli bez problemu zainstalować go w dowolnej wersji systemu Windows.

Z drugiej strony ten pakiet sterowników ADB zawiera sterownik, który pomoże nam pracować z FastBoot. Po zakończeniu instalacji pakietu musisz przełączyć telefon komórkowy w tryb FastBoot, a następnie podłączyć go do komputera.

To było to! Jeśli informacje zawarte w tym poście Ci służyły, pamiętaj, aby udostępnić je wszystkim swoim kontaktom za pośrednictwem sieci społecznościowych, aby nauczyły się tego zainstaluj sterowniki Android na komputerze szybko i łatwo.

dołącz do naszego kanału telegram