Skip to content

Jak pobrać i zainstalować sterownik sieci WiFi dla systemu Windows 10?

28 de luty de 2021

Czy zastanawiałeś się kiedyś, czym są dyski lub kontrolery i do czego służą? W związku z tym mogą wystąpić problemy z połączeniem internetowym, jeśli sterownik sieci WiFi jest nieaktualny. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, zalecamy przeczytanie tego artykułu, z którego się dowiesz Jak pobrać i zainstalować sterownik sieci WiFi dla systemu Windows 10?

Co to jest kontroler WiFi?

Kontroler WiFi to program, który zarządza urządzeniem sieci bezprzewodowej. Ten „sterownik” jest łatwy do zainstalowania i ułatwia rozwiązywanie problemów w przypadku konieczności zmiany punktów dostępu do sieci.

Kontroler WiFi sprawia, że ​​sieć bezprzewodowa zachowuje się jak pojedynczy punkt, z którym łączy się urządzenie sieciowe, nadając jej bardziej statyczny i praktyczny charakter, szczególnie w małych sieciach.

Do czego służy kontroler WiFi?

Kontroler WiFi jest dla komunikować się z punktami dostępowymi w sieci każdy. Kontroluje również liczbę każdego punktu dostępowego, kanał transmisji i ruch danych.

Jak pobrać i zainstalować sterownik sieci WiFi dla systemu Windows 10?

Możliwe jest zaktualizowanie sterownika sieci WiFi w systemie Windows 10 na jeden z czterech sposobów: panel sterowania, menedżer urządzeń, aktualizacja ręczna (z oficjalnej strony internetowej) lub za pomocą narzędzia do pobierania sterowników.

Jeśli ty Kontroler sieci WiFi jest przestarzały lub urządzenie sieci bezprzewodowej jest wadliwe, zalecamy wykonanie poniższych czynności.

Zaktualizuj sterownik sieci WiFi z panelu sterowania

Aktualizacja sterowników komputera z systemem Windows to bardzo prosty proces. Rzeczywiście, jeśli chcesz wykonać to zadanie za pomocą sterownika sieci Wi-Fi, otwórz plik Panel sterowania i wybierz sekcję „Sieci i internet”. Znajdziesz tam opcję „Centrum sieci i udostępniania”.

Wybierz aktualne połączenie, naciśnij opcję „Nieruchomości” (aby otworzyć nowe okno z właściwościami Ethernet i WiFi) i kliknij „Konfiguruj”. Następnie wybierz zakładkę „Sterownik” i wybierz „Aktualizuj sterownik”. W ten sposób system automatycznie pobierze i zainstaluje sterownik sieci WiFi za pośrednictwem panelu sterowania.

Zaktualizuj sterownik sieci WiFi za pomocą menedżera urządzeń

Inną alternatywą do aktualizacji sterownika sieci WiFi jest skorzystanie z administrator urządzenia. Aby to zrobić, naciśnij klawisze „Win + X” i wybierz „Menedżer urządzeń”.

W „Menedżerze urządzeń” kliknij „Karty sieciowe” i wybierz kartę sieci bezprzewodowej. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „Zaktualizuj sterownik”. Pojawi się nowe okno, w którym należy wybrać opcję „Wyszukaj automatycznie zaktualizowane oprogramowanie sterownika”. System automatycznie pobierze i zainstaluje sterownik.

Wi-Fi w telefonie komórkowym

Zaktualizuj ręcznie sterownik sieci WiFi

Ręczne pobieranie i instalacja sterownika sieci WiFi to kolejna realna opcja aktualizacji tego sterownika. Aby to osiągnąć, musisz udać się do oficjalna strona producenta karty sieci bezprzewodowej.

Później znajdź model swojego adaptera i kliknij przycisk „Pobierz” lub „Pobierz”. Na koniec uruchom plik instalacyjny i poczekaj, aż system zainstaluje sterownik na twoim komputerze. Gdy to zrobisz, sprawdź, czy sieć działa poprawnie. Jeśli nie, możesz wyłączyć kartę sieci bezprzewodowej i ponownie ją aktywować, aby odzyskać dostęp do sieci.

Zaktualizuj sterownik sieci Wi-Fi za pomocą narzędzia

Jeśli chcesz pobrać i zainstalować sterownik sieci WiFi za pomocą narzędzia, możesz użyć IObit Driver Booster. To narzędzie to oprogramowanie, które sprawdza wszystkie sterowniki, które zostały zainstalowane na komputerze, aby zasugerować użytkownikowi zaktualizowanie tych sterowników, które tego wymagają.

Użyj IObit Driver Booster

Aby zaktualizować kontroler sieci WiFi za pomocą IObit Driver Booster musisz pobrać aplikację z oficjalnej strony iobit. Następnie uruchom plik, aby zainstalować program.

Później otwórz aplikację i naciśnij przycisk „Analizować” aby narzędzie skanowało wszystkie sterowniki. Znajdź sterownik sieci WiFi i wybierz „Aktualizuj teraz”. Program dba o pobranie pakietu do pobrania. Na koniec wybierz opcję „zainstaluj”, aby zaktualizować sterownik.