Programowanie to jedna z branż o największym polu pracy w dzisiejszych czasach, w których żyjemy dzięki nowym technologiom, które sprawiły, że w większości firm istnieje ekspert komputerowy.
Posiadanie wiedzy niezbędnej do programowania otworzy drzwi do nowych możliwości w dziedzinie biznesu, dlatego ważne jest, aby mieć pod ręką najbardziej przydatne narzędzia.
Przyszliśmy, aby pokazać wam dziś jedno z tych narzędzi, które nazywa się PowerShell Z pewnością, jeśli jesteś na bieżąco z tym światem, o nim słyszałeś. Jest to świetna konsola, która jest szeroko wykorzystywana ze względu na funkcje, które znacznie ułatwiają pracę, można nawet włączyć wykonywanie skryptów PowerShell w systemie Windows.
Jednak wielu użytkowników, szczególnie nowych na tym świecie, nie wie, jak zainstalować PowerShell w systemie Linux lub ma problemy z zrobieniem tego z jakiegoś powodu i potrzebuje krótkiego przewodnika. I to właśnie zrobimy dzisiaj, pokażemy Ci, jak go zainstalować w tym artykule, który przygotowaliśmy dla wszystkich, którzy potrzebują tego programu.
Więc zwróć szczególną uwagę, ponieważ porozmawiamy też trochę o tej wspaniałej konsoli, abyś mógł dowiedzieć się więcej na jej temat, więc zacznijmy od przewodnik, jak zainstalować ten wspaniały program w systemie Linux.
Co to jest PowerShell?
Zanim przejdziemy do przewodnika instalacji, opowiemy trochę o PowerShell, aby każdy, kto czyta ten artykuł i nie wiedział o nim, miał wystarczającą wiedzę, aby zrozumieć przewodnik. Zapewni ci to również szersze ramy informacji i kto wie, możesz dowiedzieć się czegoś, czego wcześniej nie wiedziałeś o tej konsoli.
PowerShell to konsola poleceń opracowana dla systemów operacyjnych Windows, Mac i Linux jako świetna alternatywa dla tradycyjnych konsol, które są innowacyjne dzięki swoim wspaniałym funkcjom.
Ta konsola została uruchomiona w 2006 roku i od czasu jej uruchomienia ewoluowała, dodając nowe funkcje dla użytkowników, takie jak język skryptowy przeznaczony dla administratorów systemu.
Jego interaktywne środowisko Pozwala swoim użytkownikom nie tylko kontrolować i automatyzować procesy, ale możesz także kontrolować nawet niektóre aplikacje systemu operacyjnego, w którym go masz, co czyni go bardzo kompletnym i wydajnym narzędziem, możesz również pobrać plik z Internetu z Powershell w Windows.
Jednak możesz mieć problemy z instalacją ich we wszystkich systemach operacyjnych, które masz na swoim komputerze, więc pokażemy Ci, jak to zrobić dla systemu. Linux z łatwością.
Jak zainstalować PowerShell w systemie Linux?
Proces, który musisz przeprowadzić, to łatwiejsze niż myślisz, zwróć szczególną uwagę na kroki, które pokażemy Ci w tym przewodniku, abyś nie miał żadnych problemów.
Przekonasz się, że w niedługim czasie będziesz mógł bez problemu korzystać z tego narzędzia na swoim komputerze dzięki krokom, które pokażemy Ci w dalszej części tego artykułu, aby zainstalować PowerShell Core w systemie Linux.
Tryb 1
Pierwszym sposobem jest udanie się do sklepu z aplikacjami dla Linuksa, skąd możesz pobrać i zainstalować ten program automatycznie i bez problemu. Możesz także przejść do oficjalnej strony GitHub, aby pobrać ją w wybranym systemie operacyjnym, na wypadek, gdybyś nie mógł tego zrobić ze sklepu z aplikacjami dla systemu Linux.
Tryb 2
Drugi sposób jest jeszcze prostszy, wystarczy użyć terminala swojego systemu operacyjnego i zainstalować go stamtąd. Wystarczy użyć następującego polecenia:
- „Snap install powershell –classic”
Po wstawieniu tego polecenia proces pobierania i instalacji zostanie przeprowadzony automatycznie, a po zakończeniu będziesz mieć nową konsolę gotową do użycia w System operacyjny Linux.
I voila, mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie przydatny i że skorzystasz z tego wspaniałego narzędzia dla wszystkich programistów, jakim jest PowerShell na komputerze z systemem Linux.
W ten sam sposób zapraszamy Cię do dalszego uczenia się i odkrywania tego wspaniałego świata, jakim jest programowanie, tak aby zawsze mieć wszystkie niezbędne narzędzia, aby móc dobrze wykonywać swoją pracę.
Jeśli nie potrzebujesz już programu lub nie zamierzasz go już używać, możesz całkowicie usunąć lub odinstalować program Windows PowerShell.