Skip to content

Jak pobrać i zainstalować Menedżera pakietów Oneget w systemie Windows 10? (Przykład)

28 de luty de 2021

Ze względu na zdolność systemu Windows do ciągłego doskonalenia doświadczenia użytkownika, pozycjonował się jako jeden z system operacyjny najbardziej pożądane. Jeśli używałeś Linuksa i trzymasz się pewnych funkcji, które chcesz zastosować na swoim komputerze, możesz nie wiedzieć, że możesz. Windows zawiera to, co najlepsze w każdym systemie. Jeśli to dla Ciebie coś nowego, dowiedz się, jak zainstalować menedżera pakietów OneGet.

Nadszedł czas, aby odkryć to niezwykle przydatne narzędzie, które pozwoli Ci zainstalować programy za pomocą prostego polecenia. Nie będziesz już musiał uciekać się do Sklepu Windows i oferuje on wiele lepszych opcji.

Co to za zarządzanie pakietami i OneGet?

Zanim zagłębisz się w to, czym jest OneGet, powinieneś wiedzieć, że menedżer pakietów to nic innego jak plik zapis czynności wykonanych w oprogramowaniu. Pakowanie programów, które ma system. Są to narzędzia, które wpływają na ich instalacje, ponieważ program może składać się z więcej niż jednego pakietu.

Dlatego podczas formatowania komputerów lub otrzymywania jednego z fabryki i jeśli masz system Microsoft, dobrze jest wiedzieć, jak zainstalować menedżera pakietów OneGet Windows. Od teraz znacznie ułatwi Ci to życie.

OneGet lub PackageManagement działa w oparciu o kod, który działa za pośrednictwem polecenie w PowerShell. Za pomocą którego, oprócz instalowania programów, możesz je aktualizować lub odinstalowywać. PowerShell to interfejs z funkcją pisania kodu, która umożliwia również przeglądanie programów zainstalowanych na komputerze.

Wszystko po to, aby użytkownicy mogli dostęp do aplikacji bezpośrednio ze środka wiersza poleceń systemu. Jedną z zalet, jakie oferuje, jest możliwość przesyłania przez użytkowników własnych gier lub aplikacji. Dlatego ma mniej ograniczeń.

Instalując menedżera pakietów OneGet, natychmiast poprawisz bezpieczeństwo swojego przed złośliwym oprogramowaniem. Ponieważ podczas instalowania aplikacji z ich pochodzenia wersje będą zawsze aktualizowane i będą oficjalne w porównaniu z innymi witrynami internetowymi.

Polecenie do zainstalowania OneGet

Aby zainstalować menedżera pakietów OneGet, musisz zalogować się jako główny użytkownik na swoim komputerze i zaktualizować system do Windows 10. Następnie w wyszukiwarce wpisz „Windows PowerShell” Następną rzeczą, która się wydarzy, będzie możliwość obserwowania sprzedaży tekstowej. W tym celu wystarczy napisać polecenia zgodnie z aplikacjami, które chcesz zainstalować.

Dzięki interfejsowi PowerShell możesz także wyświetlać zdarzenia włączania i wyłączania w systemie operacyjnym Windows.

Jeśli chcesz zobaczyć polecenia cmdlet dostępne w OneGet, wpisz następujące polecenie: „Get-Command -Module PackageManagement”. Dzięki temu będziesz mógł zobaczyć źródła i administratorów wszystkich dołączonych pakietów.

Aby uzyskać źródła pakietów, użyj następującego polecenia „Get-PackageSource”. Jeśli użyjesz „Get-PackageProvider” Pojawi się lista dostawców pakietów. Jeśli chcesz zainstalować oprogramowanie, możesz użyć „Register-PackageSource” aby mieć pewność, że jego pochodzenie jest prawdziwe i zostało zapisane.

Instalowanie aplikacji jest w rzeczywistości proste, gdy wiesz, jak używać i wpisywać polecenia. Musisz tylko pamiętać, aby użyć tego słowa „Zainstalować” przed „Pakiet” a po nim nazwa żądanej aplikacji. Na przykład, „ZainstalowaćPakiet Photoshop ” lub „ZainstalowaćPakiet Firefox ”.

ludzie noszący koła zębate

Za pomocą poleceń programu PowerShell można wyświetlać ukryte pliki za pomocą programu Get-ChildItem-Hidden-File, za pomocą tego polecenia można uzyskać elementy lub elementy podrzędne w jednej lub większej liczbie określonych lokalizacji.

Po wykonaniu tej czynności system operacyjny Windows automatycznie przeszuka bezpieczny serwer w celu pobrania i zainstalowania tych plików. Wszystko to w najbezpieczniejszy i najszybszy sposób. Ponadto za każdym razem, gdy oprogramowanie jest aktualizowane, te również to robią.

Jeśli chcesz odinstalować aplikację, najpierw poszukaj pakietu za pośrednictwem „Szukaj – wyszukiwanie według nazwy pakietu„Y „Nazwa pakietu instalacyjnego – nazwa”I rozkaz „Unstall Pakiet i nazwa pakietu”.

Jeśli masz problemy z interfejsem PowerShell, możesz szybko i łatwo usunąć Windows 1o ze swojego systemu operacyjnego.