Skip to content

Jak pobrać i zainstalować FFmpeg, aby łatwo edytować filmy na komputerze

15 de marzec de 2023

W dzisiejszym technologicznym świecie istnieje wiele modyfikacji, które można wykonać na dowolnym filmie, ale za pomocą narzędzi takich jak Twórca filmu lub jakieś oprogramowanie z pakietu Cegła suszona na słońcu nie zawsze optymalna do edycji wideo, zarówno pod względem produktywność jako szybkość.

Jak korzystać z FFmpeg

Kiedy potrzebujesz zmodyfikować wideo, masz szybkie i bezpieczne oprogramowanie FFmpeg, ucząc się go instalować i zarządzać jego poleceniami, będziemy mieli bardzo ostry nóż do edycji i modyfikacji wszystkie twoje pliki wideo.

Pobierz z oficjalnej strony

Przede wszystkim przejdź do oficjalnej strony FFmpeg, Tam możesz pobrać i rozpakować plik ZIP lub skompresowany plik narzędzia, który pomoże Ci modyfikować filmy, ale musisz wybrać oprogramowanie, które najlepiej pasuje do Twojego systemu operacyjnego. Może być 32 lub 64-bitowy, po wybraniu systemu operacyjnego rozpocznij pobieranie.

Rozpakuj, zmień nazwę i przenieś plik

Drugą rzeczą, którą musisz zrobić, to rozpakować plik, daje to możliwość zmiany jego nazwy, zalecamy nazywanie go ffmpeg, a kolory, które lokalizujemy na dysku C. Następnie musisz go skonfigurować, abyś mógł go używać, obsługując poleceń, a tym samym używać zmiennych systemowych. Musisz kliknąć dysk C, a my wybieramy opcję Zaawansowana konfiguracja systemu, gdy otworzy się nowa karta, wybierz opcję Zmienne środowiska

Dodaj ścieżkę FFmpeg

Po wprowadzeniu zmiennych, co następuje jest dodanie ścieżki ffmpeg do pliku config, w tym celu możesz napisać tekst, który zobaczysz poniżej. Jeśli masz inne zmienne w środowisku, ważne jest, aby umieścić średnik.

Sprawdź, czy możesz uruchomić program

Po osiągnięciu tego punktu możesz teraz używać FFmpgeg na swoim komputerze, w tym celu zalecamy sprawdzenie, czy wszystko idzie dobrze, najłatwiejszym sposobem jest sprawdzenie wersji aplikacji, umieszczamy następującą komendę: Jeśli wszystko poszło dobrze, wyświetli się komunikat, w którym pojawi się numer wersji FFmpeg i jego licencja, a także dane konfiguracyjne, które ma domyślnie.

aplikacja do edycji wideo

Zacznij używać FFmpgeg do modyfikowania swoich filmów

Posiadanie naszego FFmpgeg zainstalowanego na naszym komputerze i gotowego do użycia do modyfikacji wszystkich plików wideo, które chcesz. Możesz nagrywać, konwertować, przesyłać strumieniowo audio i wideo. Zawiera libavcodec, bibliotekę kodeki utworzone w systemie operacyjnym Linuxale to nie jest ograniczenie dla użytkowników systemu Windows, ponieważ jak widzieliście, można go również łatwo skonfigurować.

Formaty wideo

MPEG-1

MPEG-2

WMV

CINEPACK

ŚNIEG

H.263

H.264/MPEG-4 AVC

formaty audio

MP3

MP2

REALAUDIO 1.0

REALAUDIO 2.0

WMA

VORBIS

FLAC

WAV/PACZKA

Warunki legalności dla FFmpgeg

Legalność zawsze różni się w zależności od kraju, w którym się znajdujesz. W krajach takich jak Stany Zjednoczone wiele kodeków jest przedmiotem roszczeń właścicieli oprogramowania. Jednakże, zdecydowana większość kodeków jest bezpłatnazawsze dbając o to, aby nigdy nie były używane do inżynierii wstecznej lub aby wyłączały oprogramowanie.

Istnieje wiele firm i bezpłatnych projektów korzystających z tego edytora wideo, między innymi Google Chrome, VLC, Handbrake, Mplayer, QuickTime, DirectShow, Blender, GSreamer. Zostań częścią listy osób, które już używają FFmpeg.

Niektóre polecenia do użycia w FFmpeg

Opcje dźwięku:

  • ar: implikuje częstotliwość próbkowania dźwięku na sekundę.
  • ab: szybkość transmisji audio na sekundę, domyślnie 64k.
  • kodek: jest to kod audio, czyli mp2, mp3, wav, ac3, w przypadku gdy mp3 nie działa możesz użyć libmp3lame.

Opcje wideo:

  • r: obejmuje regulację częstotliwość wyświetlania klatek lub liczba cykli na sekundę (Hz), domyślnie będzie to 25.
  • vcodec: jest to kod wideo, czyli między innymi mpeg4, flv, copy. Aby sprawdzić wszystkie dostępne kodeki, możesz wpisać w konsoli ffmpeg –formats.

b: to jest Szybkość transmisji wideo na sekundę, co domyślnie powinno wynosić 200 kb/s. Jakość i rozmiar wideo w dużej mierze zależy od takiego parametru.

dołącz do naszego kanału telegram